Hayvan Dostlarimiz Hakkinda Kampanyalar, Genel Uyari ve Hatirlatmalar

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve lütfenzarfıkapatmayınız tarafından 17 Ocak 2007 başlatılmıştır.

17 Ocak 2007
    Konu Sahibi : lütfenzarfıkapatmayınız
  1. geçenlerde bi kedi yavrusunun ölümüne sebep olmaktan son anda kurtuldum! soğuk havalarda kedi yavruları arabaların motorlarına giriyo ısınmak için. lütfen kışın arabanızı çalıştırmadan önce 1-2 kez kornaya basın ki kedi varsa dışarı çıksın.. kornaya basmasaydım da o kedi dışarı kaçmasaydı napardım bilmiyorum :1no2:

2. 4 Nisan 2007
  3. snmglr

snmglr Anne Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    AZ ÖNCE KAHVALTI MASASINDA KEŞKE DEDİM KENDİ KENDİME HERKES BİRAZ DUYARLI VE MERHAMETLİ OLSA YAŞAYAN DİĞER CANLILARA KARŞI.
    TIKA BASA DOYMUŞTUM VE ANNEM TABAĞIMDA KALAN SON LOKMAMIDA YİYİP BİTİRMEMİ İSTEDİ BENDEN.
    NEDEN MİDEM BUKADAR DOLUYKEN SOKAKTA KAPIMIZIN ÖNÜNDE BEKLEYEN O MASUM O AÇ KEDİLERE VERMİYEYİM O SON LOKMAMI.ÜSTELİK ARTIK SIRF BİZİM SAĞLIĞIMIZ İÇİN ÇEVRENİN TEMİZLİĞİNİ BAZ ALARAK YAPILAN O KAPAKLI KONTEYNERLER O KEDİLER İÇİN NASIL VURGUN OLDU DÜŞÜNDÜKÇE ÇOK ÜZÜLÜYORUM.
    KISACASI NE OLUR ARKADAŞLAR BİRAZ MERHAMET BİRAZ DUYARLILIK..YİYEMEDİĞİNİZ O SON LOKMANIZI PAYLAŞIN,ÇÖPE ATILAN HER YEMEK ARTIĞI BİR CANLININ O GÜNÜ RAHAT GEÇİRMESİNİ SAĞLAYACAK..

4. 10 Nisan 2007
  5. Acil Servis

Acil Servis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eğer yemek döekrsem ayrı bi poşete döküyorum içine başka artık keisici delici hiç bişi karışmıyo patısıyle açabilsin die bağlamıyorumda öteki çöpten ziyade onu biraz daha rahat sallıyom ki yayılsın konteynıra, ya hiç bişi yapamasak bile azcık sevgi birazcık sıvazlama....

6. 18 Mayıs 2007
  7. hemsire

hemsire Guest

Dün Yeşilyurt çarşı da iki sokak köpeği köpeğime saldırdı... Aynı belgesellerdeki aslanların avlarını öldürmek için boğazlarından yakalayıp sallamaları gibi köpekciğimi ısırıp salladılar, biri boğazından biri belinden... Neyse köpeğimin durumu iyi sağolsunlar sokaktaki insanlar gelip ayırdılar... Yeşilyurt civarlarında köpeğini gezdirmek isteyen arkadaşlar lütfen dikkat edin benim 2 numara köpeğim kangal vari köpeklerin elinden zor kurtuldu... Lütfen ama lütfen dikkat edin...

8. 2 Temmuz 2007
  9. EU2

EU2 Guest

KK nın sevgili hayvan dostları. Hava sıcaklıklarının hepimizi bunalttığı şu günlerde, sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklerin hali perişan :KK43: Hayvanlar içecek su bulamıyorlar. Sizden rica ediyorum lütfen bir yoğurt kabına su koyup kapınızın önüne, bahçenize, sokağın köşesine.. bir yerlere bırakın ve hergün üzerine ekleyin. Zavallı hayvancıklara yardımımız olsun.

Hadi kızlar İzmirde başlayan bu kampanyaya hepimiz katılalım.Bu konuda duyarlılık gösteren arkadaşlar lütfen buraya yazın. Yazın ki bizimde içimize su serpilsin.

10. 14 Ekim 2007
  11. nerde

nerde Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar kış geldi,sokak hayvanlarının ürpertileri düştü içime...Parklarda,apartman girişlerinde,merdiven kenarlarında yaptığımız yuvaları onarmak gerekiyor tekrardan.Hasta,üşütmüş,burunları,gözleri akan bir çok yavrularla karşılacağız yazın gördüğümüzden daha fazla..Bu yaz küresel ısınmadan susuzluktan kırılan sokak hayvanlarımızı kışında soğuk kırmasın..Herkez ne yapacak kışın bu dostlarımız için birbirimize fikir verelim ve gönül bağı ile elimizden gelenden fazlasını yapalım.
    Benim bulunduğum semtte merdivenlerin kenarlarına karton kutuların üzerine poşet çevirip yaptığımız yuvalar var..Zamanla sahiplenecek kediler oluyor gelip yerleşiyorlar..,
    Bize maaliyeti sıfır olan bu sistemi bence herkez yapabilir..Hayvan severler kullanmadığımız kıyafetlerle içini döşüyoruz,gitgide büyüyor bu karton evler neredeyse bir barınak oldu.
    Her gün duyarlı arkadaşlar sırayla mama ve taze su koyuyoruz.Evlerde kendi ev hayvanlarımıza aldığımız ve kullanmadığımız antibiyotikler ve parazit ilaçları,vitaminlerle hasta olanları kendimiz tedavi etmeye çalışıyoruz..
    Sizlerinde fikirleri ile ne yapabiliriz diye merak ettim dostlarım..
    Mevsimler bir sorun değil hayvanlar için yeterki yüreklerimizi soğutmayalım onlara..
    Sevgiyle kalın...

12. 7 Kasım 2007
  13. PembeDantel

PembeDantel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    izmirde hayvan mezarlığı yapılmasını istiyoruz. canımızdan bir parça olan dostlarımızın hayatta olduğu gibi öldüğündede bir evi yatacak yeri olsun istiyor onların atılmalarını istemiyoruz.
    saygılar.

bu şekilde yazarak istekte bulundum. taleplerin çokluğuna göre bunu yapıp yapamayacaklarına karar verecekmiş belediye. bu adresten istekte bulunursanız ne kadar çok talepte bulunursak o kadar çok dikkat çekip bunu başarabiliriz.

http://www.izmir.bel.tr/him.asp

14. 27 Şubat 2008
  15. EU2

EU2 Guest

KK nın hayvansever sevgili üyeleri, ülkemizde hayvan barınaklarının durumu malum... Dohayko Adana hayvan barınağı..vb gibi birkaç mükemmel örnek dışında çoğu bakımsız ve pislik içerisinde.

Barınağın, hayvanları minicik kafeslere tıkıp yarı aç yarı tok bi şelikde esaret altına almak olduğunu sanan yetkililerce kaderine terkedilmiş yerler.

Bunlardan birini örnek vericem size;

Yaklaşık 2000 köpeğin 8-10 lu gruplar halinde kafeslere tıkıldığı, belediye beslemediği için gönüllülerce sağdan soldan yiyecek toplanarak doyurulmaya çalışıldığı bir yer Beykoz Köpek barınağı.

Oysaki hayvanları kısırlaştırıp aşıladıktan sonra doğal ortamlarına bıraksalar, sadece hasta ve sakat hayvanları burada bakım altına alsalar, binlerce hayvanın bu aç ve sefil esareti sona erecek, kafeslerde birbirlerini parçalayarak öldürmeyecekler.

Buradaki hayvanlara herhangibir şekilde yardımım olur, yiyecek sağlanmasına katkıda bulunurum diyosanız konuyla ilgili Yasemin Baban ın irtibat telini özel mesaj atarak benden isteyebilirsiniz...

Yada sadece oraya giderek kafalarını okşamanız bile büyük bir şeydir. Şeker isteyen bayram çocukları gibi, sevilmek için sıraya giriyorlar...

16. 27 Şubat 2008
  17. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.192
    Ödül Puanları:
    238
    Paylaşım için teşekkürler.. Gerçek bir hayvansever olup da bu görüntülerden etkilenmemek mümkün değil..

"Sokağa bırakılma" konusunda bir sıkıntı var. Onu da dile getirmek lazım.
    Ben Ankara'nın Çankaya ilçesinde oturuyorum. 2006 yazında bahsettiğiniz uygulama Çankaya Belediyesi Barınağında yapıldı. Böylece sokaklarda yaşayan köpek nüfusunda aniden artış oldu.
    Köpekleri tanıyanlar bilir. Doğaları gereği sürü psikolojisinde yaşarlar, içlerinde en dominant olan sürünün lideri olur, düzenli beslendikleri yerleri yaşam alanları ilan ederler.
    Sonuç olarak; zamanla bir çok yerde konuşlanmış köpek çeteleri oluştu. Benim gibi köpek sahibi olan kişiler de bu nedenle, yaz boyu çok sıkıntılı zamanlar yaşadık. Aramızdan iki arkadaşımız şanssız çıktılar. Ne yazık ki köpekleri, sokak köpeklerince öldürüldü. Dört kişinin köpeği de saldırıya uğradı. İki köpek sahibi bacağından ısırıldı.

Sahne şu... Akşam köpeğinizi yürüyüşe çıkartıyorsunuz. Aniden bir çete çıkıyor karşınıza. Sizin de köpeğiniz erkek. Karşılıklı havlama başladığında şansınız kalmıyor zaten. Bir de bakmışsınız yedi köpek etrafınızı sarıvermiş. İnsanlara bakıyorsunuzi belki bir yardım eden çıkar diye.. Peki, sizce çıkıyor mu? Hayır.

Ayrıca apartman bahçelerinde beslenen kediler, ne yazık ki boğularak öldürüldüler..

Karşı kutup oluşturmak niyetinde değilim, umarım öyle anlaşılmam. Bu konuda kafam karışık anlayacağınız.. Neyin doğru olduğunu bilmeyecek kadar karışık üstelik...

Fotoğraflarını gördüğümde için sıkışıyor, barınağa gittiğimde (kesinlikle yalnız) gözlerim doluyor.. Ama köpeğimle yürüyüşe çıktığımda, karşımıza çıkmasınlar diye ne yapacağımı şaşırıyorum.. (güvenlik çantamda: köpek kovan, fener ve biber gazı var)

Onlara yardım etmek önemli..
    Ama sahiplenmek daha önemli..
    Zevk olsun diye alıp, a-aa bu ne zor işmiş diye sokağa atmamak daha da önemli..

İyilikler dilerim. a.s.

18. 28 Şubat 2008
  19. Kalliste

Kalliste Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşım Barınağa Kavacık'tan Riva sapağından veya Beykoz'un merkezine girerek Riva yolunu takip ederek Alibahadır'dan saparakta ulaşabilirsiniz.. hangisi daha kısa yol bilmiyorum ama birinden gidiş birinden dönüş yapabilirsiniz manzara ve doğa seviyorsanız tabiki..

resimlerden bende etkilendim ama Beykoz Riva tarafları köyleri barındırır içinde ve bu barınak ancak duyurulabilirse dışarıdan yardımla kendini toparlayabilir...çevrede köpeksiz ev yoktur avcı çoğunlukta olduğu için her evde 3-5 tane köpek vardır ve ev ortamı değilde sokak ortamında beslenirler... dolayısı ile köpeklerin çoğalmasında etkendir... o taraflara yolunuz düşerse sadece barınaktaki değil sokaktaki köpeklerin bile çokluğu çeker dikkatinizi...