Hayvan sevgisinden mahrum bırakmayın

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve busra_tuna tarafından 4 Haziran 2007 başlatılmıştır.

  4 Haziran 2007
  Konu Sahibi : busra_tuna
 1. busra_tuna

  busra_tuna Guest

  Çocuğunuza küçük bir kuş hediye ederek, onun güzel bir dünyayı keşfetmesine yardımcı olabilirsiniz.

  Hayvan bakımı çoğu insana zor gelir. Tatile çıktığınız zaman onu bırakacak bir yer bulmak sorun yaratabilir. Üstelik eve alınan hayvanın evi kirletme endişesi de ayrı bir meseledir.

  Bu nedenle evde hayvan besleme fikri insanları korkutur. Çocuklar ise kendilerine ait hayvanları olmasını çok isterler ve aile büyüklerine baskı yaparlar. Küçük de olsa bir hayvana sahip olmak, onun sorumluluk duygusunu geliştirecektir. Böyle bir durumda hem onu reddetmeden, hem de kendinizi fazla zorlamadan besleyeceğiniz en ideal hayvanlardan biri kuştur.

  Çocuk ve kuş
  Çıkardıkları sesler ve rengarenk görüntüleri ile evinize neşe getiriler. Ne var ki çocuklar kuşun cinsi ne olursa olsun onu kafesinden çıkartmak ve elinde tutmak isterler. Bu da kuşa zarar vermelerine neden olabilir. Bunu engellemek için çocuğa kuşla ilgili bilgi vermek gerekir.

  Çocuğunuza hayvanına nasıl davranacağını öğretmelisiniz. Adını kendisinin koymasına izin verin ki kuşu tamamıyla sahiplensin. Kuşun canı yandığında etrafına saldırabileceğini çocuğa açıklarsanız hayvanlara karşı çocukluktan kalabilecek korkuları engellemiş olursunuz.

  Kafesin özellikleri
  Alacağınız kuşun cinsine ve büyüklüğüne göre uygun bir kafes seçin, Kuşun kafes içinde serbest hareket edebilmesi için çok büyük olmamasına dikkat edin. Kafesler değişik şekillerde olabilir.