hayvanlar belgeseli........

Konusu 'Komik Yazılar' forumundadır ve dalya05 tarafından 4 Ekim 2008 başlatılmıştır.

  4 Ekim 2008
  Konu Sahibi : dalya05
 1. dalya05

  dalya05 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  272
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Örümcek (tıksınçyüş tarantula)

  Elini kolunu sallaya sallaya yatak odalarımıza kadar girebilen bu mahluk oldukça tehlikelidir. YAnlışlıkla üzerine oturan zavalliyi bir daha kalkamayacak hale getirebilir. Üstelik kindardır da eşşoğluşu: HIç unutmam ilkokula giderken bir tanesinin ağını bozmuşturm da, yıllar sonra beni geldi KArşıyaka'da buldu. Aksama kadar etrafımda dolanım bana manevi işkence yaptı, en az 16 yerimden ısırılmış kadar oldum yani. Siz siz olun bunlara bulaşmayın! MAnyak ya.


  Kurbağa (reelyuş kermit)

  Suyun bulunduğu en olmadık yerlerde hatta küvetinizde bile isterlerse yaşayabilen yumuşak çivik mahluklardır. Kurbağaların en amansız düşmanı Fransızlardır. Bir Fransızla karşılaşan kurbağa 100 metreyi en az 10 saniyenin altında zıplar.


  Vatoş (elektro yatayuş)

  Denizlerimizde sık rastlanan gıcık bir balıktır. Tadı güzeldir ama yendiği takdirde geçici peltekliğe yol açabilir. Çıplak ayakla üstüne basmanızı tavsiye etmem, çarpar valla! İlla basmak gerekiyorsa, söyleyin başkası başsın. Unutmayın en iyi vatoş başkasının bastığı vatostur.


  Kırkayak (conversus, conversus,....., adıdaş)

  Bu da enteresan bir hayvandır aslında. Kırk tane ayağı olmadığı halde niçin bunlara kırkayak dendiğini anlamış değilim. Sayıp ortalamasını aldılar herhalde. Birilerinin böçeklerin ayaklarını sayıyo olması nedense insana sapıkça bir huzur veriyor. Şimdi bu kırkayak, küçük, hiperaktif bir böçektir. Hiç yerinde duramaz kerata! Birtakım yapraklarla ve kendinden küçük böcüklerle başlenir garibim naapsin? BIr düşmanıyla karşılaşan kırkayak hemen sırtüstü dönerek, ööyle manda gibi yatar. İlginçtır bu şekilde kurtulur şerefsizim.


  Yunus (acaryüş flipır)

  İnsandan sonra en akıllı hayvan yünüştür. Bunlar aralarında konuşurlar, çok sevimlidirler. O gün okyanusta ne kadar boktan bir gün geçirmiş olsalar dahi bir insan gördüklerinde gülümsemeyi ihmal etmezler. Bizler de eğer suyun içinde yeteri kadar güçlü oşurabilirsek, onlarla iletişim kurabiliriz. Ama dikkatlı olmak lazım. YAnlışlıkla ters bi laf ederiz heriflerle ilişkilerimiz zedelenmesin.


  Akrep (romaryüş piyade)

  Tam bir şiddet düskünüdür deyyus. Bir zehir bulmuş ya bir yerden illa kullanacak orda burda. Son derece paranoyak bir mahluktur. En dostane yaklaşımları bile tehdit olarak görürler. Kimbilir kaç doğa dostu akrepleri inceleyecez diye telef oldu valla. Bunlar ölmüyo bi de abi . Üstüne çıkıp saatlerce tepin, gene yaşıyo, adi herif.
  Mavi balina (pivotyüş hidroklorür)

  Yeryüzündeki en büyük memliler balinalardır. GErçi vücutlarına oranla memeleri çok küçük sayılır ama olsun. Ele geliyordur heralde... Piyasadaki balinalar renklerine göre adlandırılırlar. MAvi renkli balinalara mavi balina, beyaz renki balinalara ise beyaz balina denir. Eğer yeşil balina olsaydı onlara da yeşil balina denirdi, ama yok.


  Yarasa (eröryüş frenç kıs)

  Uçabilen tek memeli yaraşadır. şimdi Allah'in gücüne gitmesin ama süratı böyle olan bir şeyin memesi olsa ne olur olmasa noolur ya? Yazık günah valla, durduk yere meme israfı... Bi de bunlar aynı zamanda kör. Onun için geceleri sağa sola çarpa çarpa geziyolar. Artık Allah ne verdiyse yiyolar. NAsıl olsa farketmiyo. Ayrıca bunlar ağaçlara başaşağı şekilde aşılarak diğer hayvanların neden başaşağı yürüdügünü merak eder dururlar garibanlar.


  Köpekbalığı (çomaryüş termo)

  Denizlerde yaşayan en vahsı, en pisikopat yaratiktir. KArşısına çıkan herşeye saldırır. HAreket eden herşeyle dalaşır. Gücünün yettiğini ısırır, yetemediğine küfür edip kaçar. Kelimenin tam anlamıyla itin tekıdir. Köpek balığının alt ve üst çenesinde bulunan sivri dişlerden çok güzel kolye olur. Canı parçalanmak isteyen kurbanlar bu dişlerden faydalanabilirler. HER sene 3000 kişi köpek balığının saldırısına uğramaktadır. YAlnız anlamadığım birşey var; her sene bu sayıyı tutturmayı nasıl başarıyorlar? Sayıyo olabilirler
   
 2. 10 Ekim 2008
  Konu Sahibi : dalya05
 3. EU2

  EU2 Guest

  hayvanlara kufur etmisiniz gibime geldi sadece orumcek hosuma gitti