hayvanlarla ilgili haberleri paylaşalım....

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve er_ca tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

  8 Kasım 2009
  Konu Sahibi : er_ca
 1. er_ca

  er_ca 6-11-2012 Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2008
  Mesajlar:
  6.225
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  148
  hergün iyi yada kötü haber sitelerinde yeni yeni haberler görüyoruz. bulduğumuz haberleri eski yada yeni tarihleriyler paylaşalım:)  8 kasım 2009
  Yavru kediye hayat masajı
  Ölmek üzere olan yavru kedi, götürüldüğü hayvan barınağında veteriner hekimin kalp masajıyla hayata döndü.

  ADANA (İHA) - Adana'da bir kişinin köpek kulübesi yanında bulup öldüğünü sanarak sulama kanalına atmak istediği yavru kedinin sağ olduğu anlaşılınca Yüreğir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri seferber oldu. Ölmek üzere olan yavru kedi, götürüldüğü hayvan barınağında veteriner hekimin kalp masajıyla hayata döndü.

  Merkez Yüreğir ilçesinde meydana gelen olayda, Bilgin Aslan (28), köpeğinin kulübesinin yanında ölü olduğunu sandığı yavru kediyi fark edince alıp çöp kutusuna atmak istedi fakat daha sonra, çöp kutusunda kokacağını düşündüğü yavru kediyi DSİ'ye ait sulama kanalına atmak için götürdü. Aslan, sulama kanalına atacağı sırada miyavlayarak ses çıkaran yavru kediyi yeniden evine götürerek Yüreğir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nü arayıp yardım istedi. Bir veteriner hekim, bir şoför, bir de yardımcıdan oluşan 3 kişilik ekip olay yerine geldi. Veteriner hekim Melikşah Duyuler, kediye ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Kedinin kalp atışlarının hala olduğunu belirten Duyuler, "Kedi uzun süredir şok halinde kalmış. Bunu hemen barınağa yetiştirip ilk müdahaleyi yapmamız gerekiyor" dedi.

  Yaralı kediyi kurtarmak için seferber olan ekip, aracın dörtlülerini yakıp kornaya basarak hızla hayvan barınağına doğru yol aldı. Kısa sürede barınağa gelen ekipteki görevliler, koşarak ellerindeki kediyi barınağın acil servis bölümüne götürdü.

  Burada veteriner hekim Melikşah Duyuler, kalp masajı yaparak kediyi hayata döndürmeye çalıştı. Daha önce ölü gibi görünün ve hiç nefes almayan kedi, kalp masajından sonra ağzını açarak nefes almaya başladı. Günlerdir sokakta kaldığı için vücut ısısı düşen yavru kediye iğne yapıldıktan sonra serum verildi.

  Sokakta uzun süre kaldığı sırada vücuduna sinekler tarafından bırakılan larvaları tek tek temizleyen Duyuler, kediyi kalp masajı yaparak tekrar hayata döndürdüklerini söyledi. Duyuler, "Kedi uzun süre dışarıda kaldığı için ısısı çok düşmüş. Üstelik büyük bir de şok yaşamış. Şu an tamamen şokta. Biz elimizden geleni yaptık. Umarım tekrar hayata döner. Bizim için hayvanlar çok önemli. Özellikle yavru kedinin hayata dönmesi bizi çok sevindirir" dedi.

  Duyuler, duyarlı bir vatandaş sayesinde kedinin ölmekten kurtulduğunu, tüm vatandaşların aynı duyarlılığa sahip olması gerektiğini sözlerine ekledi.

  Yavru kedinin hayvan barınağındaki tedavisinin devam ettiği belirtildi.
   
 2. 8 Kasım 2009
  Konu Sahibi : er_ca
 3. er_ca

  er_ca 6-11-2012 Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2008
  Mesajlar:
  6.225
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  148
  4 kasım 2009
  Bursa'da kapkaççı köpek dehşeti
  Bursa'da bir köpek, yaraladığı genç kızın çantasını alıp kaçtı. Polislerin yanına yaklaşamadığı köpek, sahibi tarafından güçlükle sakinleştirildi.

  Bursa'da köpek dehşetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Geçen Ramazan ayında Emek'te bir çocuk köpekler tarafından öldürülürken, geçtiğimiz günlerde de yine aynı semtte bir çocuk vahşi köpekler tarafından parçalanıp ağır yaralanmıştı. Son köpek dehşeti ise bugün Paşa Çiftliği metro istasyonunda yaşandı.

  Metrodan inen 22 yaşındaki Kader Kesim (22) isimli kuaför kız, Kükürtlü istikametine gitmek için bir işadamına ait kavaklıktan geçmek istedi. Kesim, zincire bağlı Rodriver cinsi köpeğin saldırısına uğradı.
  Köpek, çeşitli yerlerinden ısırıp yaraladığı genç kızın çantasını alarak kulübesine götürdü.

  Köpeğin elinden canını zor kurtaran Kader Kesim, caddeye çıkıp yardım istedi. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine polis ekipleri geldi. Üstü başı çamur içinde kalan yaralı genç kız gözyaşlarına boğulurken, polisler çantayı almak istedi ancak köpeğin kulübesine yaklaşamadı. Bunun üzerine işadamı V.S. çağrıldı. Köpek sahibi tarafından uzaklaştırılırken, polisler çantayı parçalanmış halde kulübenin içinde buldu. Yaralı genç kız, 112 ekiplerince Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

  ışadamı V.S, kavaklığın özel mülkiyeti olduğunu ve her tarafa, "Dikkat köpek var" levhaları astığını ancak insanların buna rağmen kestirme diye burayı kullandığını söyledi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
   
 4. 13 Kasım 2009
  Konu Sahibi : er_ca
 5. er_ca

  er_ca 6-11-2012 Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2008
  Mesajlar:
  6.225
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  148
  13 kasım 2009
  Köpeğe birayla vaftiz
  Böyle vaftiz töreni ne görüldü ne duyuldu. ıngiltere'de bir kadın, köpeğini barda, hem de birayla vaftiz etti.


  20 haftalık köpeği Bob'un diline bira döken Amanda Solloway adlı çılgın kadın, onu bu şekilde vaftiz ettiğini çevresindekilere duyurdu.

  20 köpeğin de katıldığı bu özel törende hayvanlara ciğerden yapılma bir pasta, peynir ve bisküvi dağıtıldı.
   
 6. 16 Kasım 2009
  Konu Sahibi : er_ca
 7. er_ca

  er_ca 6-11-2012 Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2008
  Mesajlar:
  6.225
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  148
  16 kasım 2009
  Köpeğe böyle eziyet görülmedi
  Çocukların boğazına tel bağlayarak dolaştırdıkları anne köpeğin boğazı kesildi. Kesici tel, gırtlağına saplanan anne köpeğe ilk müdahale Hayvan Bakımevi'nde yapıldı.

  Çocukların boynunu telle bağlayarak sürüklemesi sonucu gırtlağı kesilen bir sokak köpeği Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki sağlık ekiplerinin iki saatlik bir operasyonu ile hayata döndürüldü. Sokak köpeği bir hafta yoğun bakımda kalacak....

  Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne hemen her gün sokakta şiddete uğrayan ve sakat kalan hayvanlar getiriliyor. Özellikle çocukların boğazına tel veya naylon ip bağladığı köpeklerin boğazı kesiliyor. Sokakta şiddete uğrayan son kurban golden retriveir kırması anne bir köpek oldu.

  Boğazına tel bağladılar

  Çocukların acımasızca boğazına tel bağlayarak dolaştırdıkları anne köpeğin gırtlağı kesildi. Kesici tel gırtlağına saplanan anne köpeğe ilk müdahale Hayvan Bakımevi’nde yapıldı. Bakımevinde ilk olarak köpeğin boğazındaki tel çıkarıldı. Ardından boğazın yırtılan bölümü yapılan cerrahi müdahale ile dikildi. Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilirken yavrusu bulunamayan anne köpek, buradaki annesiz yavru köpeklere annelik yaparak emzirmeye başladı. Ancak boğazındaki dikişler açıldı ve yediği yemek gırtlağından dökülmeye devam etti.

  Operasyon 2 saat sürdü

  Bunun üzerine Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin Operasyon Salonu’nda Veteriner Hekim Akın Koçhan, teknisyen Jehat Altun ve iki gönüllü sağlık ekibi anne köpeğe yeni bir operasyon daha düzenledi. Ameliyat masasına yatırılan ve anestezi uygulanan köpeğe bir yandan serum verilirken diğer yandan boğazındaki yırtık dört kat olacak şekilde dikildi. 4 kişilik sağlık ekibinin operasyonu iki saat sürdü. Köpek daha sonra sedye ile yoğun bakım ünitesine alındı ve kendisine gelmesi beklendi. Anne köpeğe 4 gün serum verilecek, daha sonra 3 gün boyunca da süt ile beslenecek. Köpeğin bir hafta sonra iyileşmesi bekleniyor.

  Sokaktaki şiddete dikkat!..

  Ameliyatı izleyen Diyarbakır Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Sevgi Ekmekçiler, sokakta hayvanlara uygulanan şiddete dikkat çekerek, “Hayvanların boynuna bağlanan tel ve ip onların boğazını kesiyor. Hayvan küçük iken boğazına bağlanan ip unutuluyor. Hayvan büyüdüğünde de ip boğazını kesiyor” dedi. Anne ve babalar ile öğretmenlere seslenen Ekmekçiler, sokakta hayvanlara şiddet uygulayan çocukları uyarmasını istedi. Ekmekçiler, bu konuda çocuklarda farkındalık yaratmak için Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmeyi düşündüğünü söyledi.
   
 8. 17 Kasım 2009
  Konu Sahibi : er_ca
 9. er_ca

  er_ca 6-11-2012 Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2008
  Mesajlar:
  6.225
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  148
  :17 Kasım 2009
  Köpeğe ateş etmek isterken annesini vurdu
  Çorum'un Kargı ilçesinde bir çocuk, sokakta kendilerine saldıran köpeği vurmak isterken annesini öldürdü.

  Edinilen bilgilere göre, Kargı ilçesine bağlı Avşar köyünde yaşayan Gülsüm Bamyeci(34) ve oğlu Mehmet Ali Bamyeci (11), evlerinin önünde otururken başıboş bir köpeğin saldırısına uğradı. Sokak köpeğinin havlamasını sürdürmesi üzerine Mehmet Ali Bamyeci evlerine giderek babasına ait ruhsatsız av tüfeğini aldı ve evlerinin önüne geldi. Ruhsatsız tüfekle köpeği vurmaya kalkışan küçük çocuk, annesi tarafından durdurulmaya çalışılırken silahın ateş alması sonucu Gülsüm Bamyeci kafasından vuruldu.

  Oğlunun kullandığı silahtan çıkan kurşunla kanlar içerisinde kalan talihsiz kadın olay yerinde hayatını kaybetti. Olayın ardından jandarma tarafından gözaltına alınan Mehmet Ali Bamyeci serbest bırakılırken, talihsiz kadının cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.

  ıfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan ve yaşadığı şok sebebiyle depresyon geçirdiği öğrenilen küçük çocuğu yakınlarının teselli etmeye çalıştığı öğrenildi.
   
 10. 24 Kasım 2009
  Konu Sahibi : er_ca
 11. kocasinatapiyo

  kocasinatapiyo Popüler Üye Üye

  Katılım:
  29 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1.189
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  cok ıyı olmuş keske annesını vuracagına kendını öldurseydı ıyı olmuş allah bnm duvalarımı kabul edıyo ya suraya bak saldırgan dıye köpeği öldurecekmıs allah boyle yapar işte inşallah depresyonu tavan ypsında kendınıde öldursun kadına gunah olmuş ölmesı gerek o katı mehet alı bamyecı ımıs kadının allah rahmet eylesın mekanı cennet olsun o oğlanında mekanı tımarhane olsun kaydirigubbakcemile2kafamçokkarıştı
   
 12. 24 Kasım 2009
  Konu Sahibi : er_ca
 13. kocasinatapiyo

  kocasinatapiyo Popüler Üye Üye

  Katılım:
  29 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1.189
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  bir kere maçkada eşimle oğlumu gezdirirken bıtane köpek yanastı yanımıza onunda boynuna tel baglamıslar etı cok az yarılmıs boynunu elletırmıyodu eşimle köpişi seve seve cıkarttık boynundan nasıl mutlu oldu zaten ahtım var sokakta oyle hayvana ezıyet eden bı cocuk görursem dövecem bı guzel kanatcam agzını burnunu anası babası öğretmemiş madem hayvanlara zarar verılmıyecegını benden öğrensın bır gun oğlumla dısarı cıktıık bı tane kedıye sut aldım verdım ufak bı cocuk geldı kedıye pist pist yapıp duruyo elıne ufak taş almış attı kedıye cocugun kafasına bıtane vurdum napıyosun bakım sen dıye şimdi ne zaman dısarı cıksam cocuk kacıyo benden 2 gün öncede parkta oturuyoz eşimle bı t<ne dişi kopek kadının bırının yanına gıttı kadın hoşt gıt burdan dıye köpegı aşşaladı köpeği ayagıyla kovaladı bnde şarteller attı gıttım bana bak bana dedım o hayvana ne bıçim hareket ypıyosun sen dedım ya burdan defol gıt yada ben senı sacından başından surukleyerek cıkartcam parktan dedım bırazda ağzımı bozdum kadın kalktı gıttı ben hep soyluyorum ben hayvanları her zaman korurum bı hayan ıcın canda yakarım canda alırım benım yanımda bırı vursunda görim görumcemın evındeyım bi gun kayın pederım geldı komsunun kopeği bizdeydi köpeğe tokat attı ben saygılydım o gune kadar kayın pederıme ama ağzıma ne gelırse saydım etmedıgım hakaretı bırakmadım elimin altında iyiki bişey yoktu dıyorum baska bısey demıyorum sonra kayın pederım benı aradı özur dıledı eşime anlattım eşimde babasına etmedığini bırakmadı her zaman dıyorrum benım ıcın hayvanlar herkezden değerliiiii annem oğlumu aldıgım zaman bana neden alıyosun cocugun olunca ne olucak bak sıze gelmem falan dedı gelmezsen gelme burası oğlumun evı dedım bırdaha bısey dıyemedı şimdi o da cok sevıyo benım oğlum herkezden degerlı :eek:
   
 14. 25 Kasım 2009
  Konu Sahibi : er_ca
 15. kocasinatapiyo

  kocasinatapiyo Popüler Üye Üye

  Katılım:
  29 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1.189
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Eskişehir'de 2 aylık yavru köpek,6 yerinden bıçaklanarak yaralandı.Veteriner kliniğine götürülen yavru köpek ameliyata alınırken,Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ayten Tutkun"Bu bir insanlık suçu"dedi.
  Olay,Çamlıca mh. Tombakzade cd.'sinde meydana geldi.Kimliği belirlenemeyen bir kişi,2 aylık ve erkek olduğu belirtilen sokak köpeğini bir eliyle boynundan tutup diğer eliyle bıçakladı.Çevredekilerin müdahalesi üzerine yavru köpeği bırakan bu kişi kaçtı.Çevrede bulunanlar kanlar içerisinde kalan yavru köpeğe yardım edilmesi için Tepebaşı Belediyesi ile Hayvanları Koruma Derneği'ni aradı.Belediye görevlileri ile Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ayten Tutkun yaralı köpeği Vişnelik Mh.Savaş cd.'sindeki "Nuh'un Gemisi" adlı veteriner kliniğine götürdü.Çeşitli yerlerinden 6 bıçak darbesi olduğu belirtilen yavru köpek veteriner hekimler tarafından ameeliyata alındı.
  Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ayten Tutkun,yavru köpeği koma halinde bulunca hemen veteriner kliniğine getirdiklerini söyledi.Yavru köpeği bıçaklayan kişi hakkında savcılığa şikayette bulunacaklarını belirten Tutkun,şöyle dedi;
  "Henüz 2 aylık olan bu köpek dövülmüş ve bıçaklanmış.Bu kadarcık hayvan bunu hakedecek ne yapmış? 2 aylık köpek oynamaya,sevilmeye gider.Dişleri bile çıkmamış.Durumu çok kritik.Ameliyata alındı.Büyük olasılıkla kurtarılamayacak.Dövüp daha sonra bıçaklamışlar.Suç duyurusunda bulunacağız.Burada insanlık suçu işlenmiş.Hayvanlara eziyet ve işkence etmek insanlık suçudur.Yavru köpek insafsızca bıçaklanmış"
  Mahalle sakinleri köpeği bıçaklayanın 20 yaşındaki Ayhan Aykut olduğunu öne sürdü.Olayı görenler,"Ayhan annesi ile kavga edip sinirli bir şekilde evden dışarı çıktı.Sokakta gördüğü yavru köpeği tekmedi ardından da bıçaklamaya başladı.Yavru köpeği onun elinden zor aldık" diye konuştu.
   
 16. 25 Kasım 2009
  Konu Sahibi : er_ca
 17. kocasinatapiyo

  kocasinatapiyo Popüler Üye Üye

  Katılım:
  29 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1.189
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  köpeği 6 yerınden bıçaklamak ne demek ya inşallah onun cocugu olurda 2 aylıkken cocugunu 6 degıl 16 yerınden bıçaklayıp atarlar bı kenara adi pislıkler o zaman can yakmak neymıs görur zaten onu ıcerı aldıkları zaman bı hayvan sever polise denk gelırse güzel işkence görur inşallah ben bu olayı ben vea eşim görsek bız onu 6 yerınden degıl 56 yerınden delık deşık yapardık can öyle yakılmaz boyle yakılır dıye
   
 18. 26 Kasım 2009
  Konu Sahibi : er_ca
 19. er_ca

  er_ca 6-11-2012 Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2008
  Mesajlar:
  6.225
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  148
  20 yaşında koskaca ahmak.. rezil... 2 aylık köpek daha yavru yaa insan gözünden sakınır. bıçaklamakda neyin nesi...
  tez zamanda kendi başını yesin....:eek:klava:Allahından bulsun yazık çoook yazık