Hayvansever arkadaşlar ne olur bir bakın...

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve Glorya tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

1 Mart 2010
    Konu Sahibi : Glorya
  1. Glorya

Glorya SıkıLdımmı ne? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrhb kızlar... biraz önce nette gezinirken bi sayfaya takılı kaldım...yuva arayan hayvancıklarımız var, bende burda sizinle paylaşmak istedim..
    eğer bi hayvan sahibi olmak istiyorsanız satın almadan önce bir de bu miniklere bakın derim.. bazıları maalesef çok zor durumda mafoldumben
    bi kaç tanesinin resmini paylaşmak istiorum.. :sinifsinif:

site bu; Minik Pati - Evcil Hayvan Sahiplendirme Sitesi

inş. bi kaç tanesi bile olsa güzel bi yuvaya gider :Saruboceq:

Son düzenleme: 1 Mart 2010
  2. 1 Mart 2010
  3. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ayyy yerim onları ben. aralarında sakat olanlarıda var:KK43:
    acaba şehir dışına yollanabiliyomu?

4. 1 Mart 2010
  5. Glorya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet..maalesef sakat olanlar da var :sinifsinif:
    bence gönderenler vardır..

6. 1 Mart 2010
  7. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    çok üzüldüm yaaa.
    hemen hemen çoğunu okudum ama bitane köpeğin hikayesi çok etkiledi beni.
    kısacık zincirle biyere bağlamışlar. veterinerein söylemesine göre 3-4 ay öyle kalmış. ve artık zincir boynuna kaynamış yani derisinin içine girmiş.
    yawrum benim nasıl dayanmış.
    o acıyı ona yaşatanlarıda öyle boynundan bağlayacan ki anlasınlar hayvanları

8. 1 Mart 2010
  9. Glorya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynen öle cnm!
    ben onu görmedim...görmesem daha ii zaten mafoldumben
    inş. hayvan sahibi olmak isteyen arkadaşlar burdan sahiplenirler de bikaçı bile olsa bi yuvaya sahip olur :sinifsinif:
    benim 4 köpeğim var yoksa olmasa bende alırdım :1no2:

10. 1 Mart 2010
  11. demlicay

demlicay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu yavrucakları böyle görmeye dayanamıyorum

daha bir hafta önce 1,5 yaşına gelmiş 3 ev gezmiş hala kendine bir yuva bulamamış bir kedi sahiplendim
    yürek neler neler istiyor ama bizde anca bir yere kadar yetişebiliyoruz işte kızlar

bu yavrucakları bu hale getirenlerin bu dünyada yeri olmamalı, nasıl insanlar bunlar anlayamıyorum ki :KK43:((
    ve onları Allaha havale ediyorum
    elime geçirsem zaten kimse beni tutamıycak ama neyse

Allahım inşallah kısmet ederde bir gün madii gücüm yeterse kesinlikle sokak hayvalarımız için barınak kurmak istiyorum
    inşallah kısmet olur bu bana

12. 2 Mart 2010
  13. TbZ

TbZ Mulier Amicta Sole Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    senağlama
    Dayanamıyorum pisicikleri bu halde görmeye...
    2 tane kedim olmasa şu an, alabildiğimi almak isterdim. İmkanı olanlar ne olur ellerinden geleni yapsınlar. Onların ağzı var dili yok, bizden başka kimse yardım edemez onlara.
    İnsan faktörü var ise bu hale gelmelerinde, o insanların en feci şekilde acı çekerek yaşamlarının son dönemlerini geçirmelerini diliyorum. Tabi çektikleri bu acının, o hayvanlara çektirdikleri acıdan kaynaklandığının da bilincinde olmaları gerek...

14. 2 Mart 2010
  15. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bis suana kadar butun hayvanlarımızı sokaktan aldık sadece suan evde olan terrier petshopdan oda hediye gelmisti bencede hayvan almak isteyenlersokaktan almalı.. soyle de bir durum var bu hayvan barınaklarıda bedava vermiyor hayvanları annem bi suru el orgusu battaniye yapmıstı birseyler aldık goturduk tabi hem hayvan almaya hemde aldıgımız seyleri vermeye kadın bir ton sey cıkardı ya yok bilmemne asısının parası yardım parası ee ozaman millet gider petshopan alır..bence gidenlerden boyle seyler istedikleri icinde tercih etmiyor olabilirler..en guseli sokakda gezinen yavru kedi kopek bunları almak

16. 2 Mart 2010
  17. masal3

masal3 Guest

konuşamaz dertlerini anlatamazlar başlarına gelmeyende kalmaz..allah katında cok büyük bir günahtır ya bu hayvanlara eziyet etmek ve sokağa terketmek....dayanılmaz bir acı bu hayvanları böyle görmek...bazı vicdanı allah korkusu olmayan insancıkların elinde maskara oluyorlar...benim evde 1 tane ama balkonumda beslediğim doyurduğum sayısız kedim var dünyanın en güzel şeyi işte onları mutlu edebilmek..biran önce yaz gelsin istiyorum kış üşümesinler daha fazla dısarda diye....yani ne yazayım bilmiyorum kelimelerin bittiği yerdeyim,,insallah onları ömür boyu sahiplenip ölüme kadar asla bırakmayacak kişilerle tanışırlar....hayvanların asaletini insanlara olan yakınlığınıda biliyoruz onlar sevgiye muhtaç.bir kucak açılsa asla yanıbaşımızdan ayrılmazlar bizi terketmezler,,hayvanlar insanlara cok yakınlar bir damla sevgi ile en yakın en sadık dostumuz oluyorlar,,üzüldüğümüzde hissediyorlar o kadar vefalılar aslında..benim hayvana yapılan eziyeti sokağa atılmalarını anlamam mümkün degil hiçbir vicdana sığdıramıyorum ama var işte............insan canlısı insan dostu hayvanları ne hale getiriyorlar ya.....oysaki onlar öyle cok seviyolarki insanları....hevesle alıp heves gecince sokaga atanlar,,kızıp öfkelenip dövenler,eglence olsun diye toplanıp eziyet edenler,diri diri gömenler daha neleri var neleri.....canlarım benim,,,hayırlı ömürlük yuvaları olur innnnnnsalllllllllllllllllllllllllllllah...............

18. 3 Mart 2010
  19. ThankfulNovember

ThankfulNovember Oğlum,canımdan canımm Üye

Beğenildi:
    3.375
    Ödül Puanları:
    163
    ya kıyamam ben onlara canlarım hayatımın anlamları.Hayvanlara karsı beslediğim duyguları yazılar anlatamaz kifayetsiz kalır ne yazık ki..Şu an ekonomik özgürlüğüm yok keşke olsa alsam hepsini bassam bağrıma canlarımm.... günahsız yavrularım birgün gelicek bu ablanız coğunuza kucak açıcak inşallah :sinifsinif: