Hazımsızlık sorunu

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve cashmir tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

8 Kasım 2009
    Konu Sahibi : cashmir
  1. cashmir

cashmir kızım...küçük gün ışığım Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim kızımın 23. günü.. dün gecemiz yine uykusuz geçti.. emmesi, idrarı, kakası herşeyi yerinde çok şükür.. ancak gazını çıkartmamıza rağmen, kakasını yaparken çok zorlanıyor. kıvranıyor resmen ve uyuyamıyor haliyle, uyuduğunda da bölük pörçük.. kakasının kıvamı da normal..sık emzirmemden kaynaklanabileceğini söyledi birileri.. bazen saat başı ya da 45 dk. bir emiyor tabii. ağladıkça, istedikçe emzirecektik hani? emiyor, ardından kusuyor.. kimi zaman az kimi zaman biraz fazla ardından yine acıkıyor haliyle.. sizin bebeklerinizde var mı hazımsızlık sorunu? nasıl başa çıkıyorsunuz?

2. 8 Kasım 2009
  3. cicibisi

cicibisi http://ygtnblogu.blogspot Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ayyy aynı sorun bende de varrrrrr,çok sık emiyoo sürekli aç çocuk sanki hiç almasam ağzından göğsümühiç bırakmıyooo ve kakası normale oranla cıvık denecek kadar iyi ama yinede çok kıvranıyo yaparkennnn,kızarıyo bozarıyo resmennn,bazen karnına masaj yapıyorum yağ ile o zmn hemen çıkarıyo kolay,ama geceleri dediğin gibi kabussss :bbo: bende bilmiorum bi çaresi olan varsa başka sölesin lütfennnnnnnnkafamçokkarıştı

4. 8 Kasım 2009
  5. Kalemiti

Kalemiti ♥ saygın tuna'm♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bazı bebişlerin emme refleksleri kuvvetli oluyormuş sırf meme emmek için aranıyorlar bazende sancıları oldugunda emmek isteklermiş
    bizim bebişde surekli emmek istiyr sancıdan sanırım kakasını yapamıyor surekli aranıyor aglıyor ayaklarını içine cekiyr dayanamıyorum tekrar meme veriyrm buda daha cok gazı tetikliyormuş 2 saatte bir emmesi gerekmiş napcagımı sasırdım :KK43:(((( emzikk dusunuyorm

6. 8 Kasım 2009
  7. seldus

seldus ♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimkinde de var aynı sorun bi de ilk zamanlar herdün 2 3 defa yapıyordu ama şimdi 2 günde hatta 3 günde bir yapmaya basladı doktora sordum normal dedi ama sıkıntı veriyor yapmayınca..ıkınıyor tıkınıyor ama yok cıkmıyor yaparkende bagırıyor kuzum o kadar cıvık seyi cıkarırken zorlanıyorsa ilerde napacak bilmemmmmm ...emzik konusuna gelince de ben nuk damaklı kullanıyorum ve cok rahatım her emmek istediğinde en az 10 dakika emziriyorum sonra hemen yine istiyor biliyorum tok ac deil hememn emziği veriyorum tamamdır:)))) yolda falan da rahat oluyor her ne kadar baslarda vermek istemesem de şimdi kullanıyorum ...

8. 8 Kasım 2009
  9. zellda

zellda ben ona resmen asigim!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim ki de bir kac gun duzeni bozulunca sik sik emmek istedi gogsumde uyuyup kaldigi icin uyandiramayinca yatiriyordum 15 dk sonra acikip tekrar kalkiyordu caresini buldum simdi tekrar duzene girdi gece bir kere kalkiyor.Caresi su eger yapabilirseniz sutunuzu sagin memeden once sagdiginiz sutu verin ben en az 60ml veriyorum sonra goguslerimden aldigi ona yetiyor uyusa bile karni doydugu icin en az 3 saat uyanmiyor.Duzenleri bozuldugunda surekli emmek istiyorlar bu da hic iyi bisey degil sizin icin geceleri uykusuz kaliyorsunuz isterseniz deneyin benim yontemi.

10. 8 Kasım 2009
  11. cicibisi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar bide bşey sorucam,ben gecede gündüzde,uyanmasa bile 2 saatte bir veriyrm göğsümü.sarılık korkusu hala mevcut..ne zaman bu saati artırıcaz,yani bu sarılık riski ne zmn sona erice bilen varmıııı kafamçokkarıştı

12. 9 Kasım 2009
  13. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben çok güvendiğim bir profa gidiyorum.Ankarada yeni doğanda tekmiş.Prf.dr Saadet Arsan,belki duyanınız vardır.Bana şunu söyledi yalancı emziği mutlaka kullan,sanada vakit kalmalı,memeyi oyuncak etmesin,2 saatte bir emzir.Ancak gece sakın uyandırma mümkünsse 6 saat emmesin,alışsın.Ikınmaları çok normal,hiçbir ilaç vermedi,fayda etmezmiş,3 aydan sonra düzelirmiş yapacak birşey yok,Ayrıca her saat başı veya her istediğinde memeyi dayamak daha çok hazımsızlık yaparmış,daha çok kusarlarmış,düzeni olmalı.Ben 2-3 saat arayla veriyorum,isterse yalancı emzikle oyalıyorum ki kusmasın,gazı olmasın diye...Yinede oluyor,yapacak birşey yok,ama bence ilaç kullanmayın bağırsakları tembelleştiriyormuş...

14. 9 Kasım 2009
  15. cicibisi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Yaa gece 6 saat emzirmesek eğer acıkıp uyanmıyosa uyandırmıycakmışız öylemi ? ay valla kafam karışıyo benim çok,çocuk bazen güzel uyuyo gündüz yada gece 2 saati geçiyo diye emziriyorum hemen,insanı çok korkutuyolar her ağlamasında ver her istediğinde ver sarılık olmasın filan diyee napcaz bizzzz :uhm:kafamçokkarıştı

16. 9 Kasım 2009
  17. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Valla bana bunu prof kadın söyledi.Uyandırmayın uyuyan bebeği gece dedi.Gündüzde 2 saaate bir emzirin yeter dedi.

18. 9 Kasım 2009
  19. Kalemiti

Kalemiti ♥ saygın tuna'm♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bebişlerin hala sarılık olma riski devam mı ediyor ne zamana kadar boylee
    tehlikeli donemleri gecmedimi acaba ?:uhm: