Hazır Meyve Sularının zararları

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve realist tarafından 12 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  12 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Aktif Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.020
  Beğenileri:
  10
  Ödül Puanları:
  38

  Hazır Meyve Sularının zararları

  Tüketiciler genellikle, gazlı içeceklerden daha sağlıklı olduğu düşüncesiyle meyve sularını tercih ediyorlar. Aslında, meyve suyu üretimi son derece endüstriyel bir işlem. Örneğin portakal suyu, devasa miktarlarda üretiliyor. Portakallar bütün olarak sıkılıp tankın içine gider, bu da demektir ki, portakal kabuğundaki kimyasal böcek ilacı kalıntılarını da içiyoruz. Meyve suları yüksek sıcaklıklarda pastörize edilmelerine rağmen ısıya ve basınca dayanıklı mantarlar meyve suyunda yaşayabilir. Soya proteini ve pektinden yapılan bir bileşim portakal suyuna opak bir görünüm vermek ve tortunun dibe çökmesini engellemek için kullanılır.

  Üzüm gibi diğer meyvelerin suları, meyve üretiminde kullanılan florid içerikli böcek ilaçları nedeniyle daha büyük risk taşır. Meyve sularının şeker içeriği yüksektir ve dişlere en az gazlı içecekler kadar zararı vardır!

  Eğer meyve suyu içmek istiyorsanız, kendi meyve suyunuzu, kimyasal böcek-tarım ilacı kullanılmamış, organik olarak üretilmiş meyvelerden, kendiniz sıkın. Elde ettiğiniz meyve suyunu su veya maden suyu ile hafif inceltebilirsiniz. Bir lokantaya gittiğinizde ise maden suyunu içine bir dilim limonla isteyip içebilirsiniz.

  Bunlara ilaveten, ayran gibi mayalı içecekleri bol bol tüketebilirsiniz. Bu tür içecekler bağırsak yapısına yardımcıdır. Bağırsak ve peklik sorunlarına iyi gelir, emzirme döneminde sütü çoğaltır, hastaları güçlendirir ve tüm vücuda kuvvet verir.

  imedya.com
   
Benzer Konular: Hazır Meyve
Forum Başlık Tarih
Faydalı Bilgiler İçki içene meze hazırlamak Günahmı ? 27 Haziran 2014
Faydalı Bilgiler Doğal Temizlik Ürünleri Hazırlıyoruz 31 Ocak 2014
Faydalı Bilgiler Arkadaşlar bayram öncesi evde neler yapıyorsunuz, hazırlıklar nasıl gidiyor? 26 Ağustos 2011
Faydalı Bilgiler Bulaşık makineleri için evde hazırlanan doğal deterjan 19 Şubat 2009
Faydalı Bilgiler Ramazan ayi geliyor temizlik ve hazirlik neler yaptiniz. 26 Ağustos 2008