hazır yoğurt

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve eness tarafından 27 Eylül 2009 başlatılmıştır.

27 Eylül 2009
    Konu Sahibi : eness
  1. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba 4 aylık bebeğime doktor ek gıdaya baslamama gerek yok dedı fakat iki aya kadar calısmaya baslayacagımdan ilerde zorluk cekmesın dıye yogurt vermemı onerdıler.marketlerde satılan hazır bebek yogurtları peynirleri var, bunların zararı olur mu dersınız?

2. 27 Eylül 2009
  3. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    bence kendin mayalasan daha sağlıklı olur
    zira markettekiler her ne kadar yok deselerde katkı maddeli oluyor
    birde bebeğin sevmesiyle alakalı benim kızım hazır yoğurtları yemiyor mesela

4. 27 Eylül 2009
  5. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kelebeğim haklı üstelik hazmı zor oluyor hazırların çok maddeli oldukları için.. bnım bbğim öle oldu günde 2-3 kere yapan çocuk 2 gün kaka yapmadı hemen kestim

6. 27 Eylül 2009
  7. ayshxixnce

ayshxixnce mis kokulu Defnem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bence hazırlardan alacağına kendin mayala yoğurdu çok basit mayalamak.ben çok zorda kalmadıkça hazır kullanmıyorum..bir bardak yoğurdu kaynat küçük bi kavanoz ayarla kendine ona dök ılınmasını bekle bir buçuk iki tatlı kaşığı yoğurt ile sütün bir miktarını karıştır ve süte ekle güzelce sar bi örtü ile sıcak kalsın 3-4 saat bekle sonra buzdolabına kaldır yoğurdun hazır.içine meyvede karıştırabilirsin yedirirken.afiyet olsun..

8. 27 Eylül 2009
  9. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben hazır babymix yediriyorum meyvalı . mayaladım yemedi . Bebeklere özel yapılıyo zararı olacağını zannetmiyorum ben yediriyorm

10. 28 Eylül 2009
  11. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Kim önerdi merak ettim?
    Bebeğiniz 4 aylık ve siz 2 ay sonra işe başlayacaksınız. Yani bebeğinizin ek gıdaya başlama döneminde. Dolayısıyla 2 ay daha evdesiniz ve herhangi bişey vermenize gerek yok.
    Gerçi işe başlayınca da ek gıdaya alışana kadar yine bişey vermenize gerek olmaz.
    Sütünüzü sağıp bıraktığınız da ve iş yerinde sağdığınızda yeterli gelir.
    Doktorunuzun dedikleri dışında kimseyi dinlemeyin, bazen doktoru da dinlemeyin. Kendi iç güdüleriniz sizi doğru yola götürür. Bebeğiniz maşallah güzel emiyor demek hiçbirşey vermeyin. Bol bol emsin annesi. ılla vericem derseniz mayalamaya bakın olmazsa babymix (mutlaka SADE) verebilirsiniz.

12. 28 Eylül 2009
  13. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    valla eşimin akrabaları önerdi, su dahi vermedim maşallah güzel emiyor.içgüdülerim birsey vermememş söylüyor ama tabi bebegim için en iyisini istiyorum.bugün hazır yogurtlardan verdim hiç zorlanmadan yedi,bu da ilk ek gıda aldıgında zorlanmayacagına bir işaret sanırım.sonuc olarak vazgectım vermekten teşekkür ederim fikirleriniz için..

14. 29 Eylül 2009
  15. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Zaten o akrabalar çok bilirler. Tadını alsın herşeyin, ilerde hiçbişey yemez, yemek suyundan ver vs vs saçma sapan konuşurlar.
    Sakın arkadaşım sakın verme bişey. Çocuğun emiyor maşallah sütün de doyurucu gerisi boş.
    Ek gıdaya geçerken doğru davranırsan emin ol yer bebeğin herişeyi.
    Sevgiler.

16. 29 Eylül 2009
  17. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben 8 aya kadar sadece anne sütü verdim. 9. ayda kahvaltıya başladım gerisini
    yine anne sütü olarak aldı. Şimdi 11 aylık ve herşeyi yiyor.
    Tadına alışmaz zorlanırsın gibi palavralara inanma. Çalışmaya başlayınca da
    sütünü sağarsın. Yettiği yere kadar sütünü ver. Bebeğin temek gıdası süttür.
    Doktor yetiyor diyorsa verme bişey. 5. ayda meyve sularına başla yoğurt ver
    neler neler dediler bana da. Hiçbirşey vermedim. Maşallah kilosu da hep önde gitti.

18. 29 Eylül 2009
  19. neden

neden Guest

bence hiç vermene gerek yok.daha erken 6.ayda verirsin yoğurdunu.çalışmaya başlayacağın için sütünü sağabilirsin.çokta zorlanırsan devam maması veya devam sütü verebilirsin.yoğurt kabız eder bebeği bence çok erken.bende 4 aylıkken çalışmaya başlamıştım her kafadan bir ses çıkmıştı illede anne sütü anne sütü psikolojim okadar bvozulduki kimseyi dinleme verebilirden anne sütü, veremezzsen formul mama veya devam sütü . mama vereceğin içinde her mamadan sonra bir iki çay kaşığı su, çok nadirde olsa elma suyu verebilirsimn