Haziran ayında hamile olduğunu öğrenenler 9 ay gelişmeleri beraber paylaşalım

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve fsahin tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : fsahin
  1. fsahin

fsahin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle herkese slm suan da 6 haftalık gebeyim daha önce iki düşüğüm oldu inşallah tabbim bunu kucağıma almayı nasip eder hep beraber dokuz ay boyunca yaiadıklarımızı paylaşalım hamilelikde

mide bulanntıları
    kasık ve bel ağrıları
    halsizlik
    psikolojik dalgalanmaları
    gebelikde geçirdiğimiz sorunları
    uyku durunu hada aklınıza gelebilecek herşeyi

2. 7 Temmuz 2011
  3. savel

savel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam haziran anneleri, ben de 6 haftalık hamileyim. hala inanamıyorum. geçen hafta itibariyle doktora gittim ve gebelik kesesi göründü. canlılığını görmek için iki hafta sonra gelmem gerektiğini söyledi şu an iki haftanın dolmasını bekliyorum.
    bu arada belirti olarak bende sadece arada karnıma kasıklarıma kısa süreli kramplar girip kayboluyor birde uyku hali var biraz, bunun dışında mide bulantısı, baş dönmesi aş erme olayı denilen şeyler henüz yok belkide hiç olmayacak bilemiyorum. aslında bu konu beni endişelendirmiyor da değil. sizlerdeki gelişmeler nelerdir? benim gibi midesi bulanmayan aşerme olayını yaşamayan var mı aranızda?

4. 8 Temmuz 2011
  5. dewa

dewa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    4 haftalık hamileyim bebişin kesesini gördüm 10 gün snr kalp atışları için gidicem hayırlısıyla
    çok uyuyorum .. canım bişi istemio ama hafif bi şişkinlik var karnımda kasık ağrım var ara ara oluo ama
    alıştım :) herkesin sağlıklı hayırlı hamilelik dönemi geçirmesini dilerim

6. 8 Temmuz 2011
  7. Koketa

Koketa Ulubatlummm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    151
    tebriklerrr çok sevindim umarım sağlıklı bir bebişleriniz olur...Ben de geçen hafta test yaptım 2 çizgi çıktı tekrar yaptım yine aynı pozitif çıktı eşim çok sevinmişti yüzünü görmenizi isterdim herkesi aradı söledi...
    2 gün önce dr gittim alttan muayene etti göremedi kan testi yaptırdı kan testinde 2427 HCG bişi yazıyor bukadar beklemiodum dedi dr tekrar baktı aynı Gün...Ama görünmedi kafamız karıştı :KK43: ..Ama bana doktrun sölediği şey Dış gebelikten şüpheleniyorum oldu ...Ben anlamadım aranızda anlayan varmı bunu ben 2 haftalık hamile oldumu düşünüyorum...Belkide görmek için erkendi sizce?...

8. 8 Temmuz 2011
  9. dewa

dewa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    vajinal ultrasona girmedinmi benimde kan değerim 2300 civarıydı geçen hafta vajinal ultrasonda kese göründü
    ama karnından bakınca görünmüodu daha

10. 9 Temmuz 2011
  11. brrn

brrn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    meraba arkadaşlar bende 3gün önce ögrendim 5haftalık hamileymişim daha ultrasyona girmedim belli olmaz diye 7hafta olsun öyle gidecem kızlar ben çok şaşkınım sizde öylemisiniz inanmıyorum eşimde aynı inanamıyoruz bende ne mide bulantısı ne baş dönmesi var sadece şişkinlik ve arada kasık agrım oluyor okadar şimdiden neler yapıyorsunuz ben süt yogurt ayran ceviz badem fıstık meyve yemeye başladım çünkü ilk 3ayda çocugun beyni ve organları oluşurmuş bişey daha sormak istıyorum sizde bir iş falan yaparken korkarak yavaş yavaş mı yapıyorsunuz yada benmi abartıyorum

12. 9 Temmuz 2011
  13. dewa

dewa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    daha kalp atışlarını duymadığımdanmı bilemiorum hala havalara uçmadım 4 haftalık hamileyim

vitaminlerimi alıorum folik asit alıorum şimdilik ayran süt falan tüketmeye çalışıorum çünkü

diş problemi yaşamak istemiorum

işleri bende düşünerek yapıorum ama doktor ağır iş yapmayın diyo zaten ne biliyim elimi karnıma koymak

şimdilik bi tuhaf gelio :))

14. 9 Temmuz 2011
  15. nilsu21

nilsu21 Rabbim mucizemi koru... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba kızlarr bnde 6+3 günlük hamileyim 23 haziranda öğrendim hamile olduğumu 2 temmuzda dr gittim kese göründü çok şükür haftaya da kalp atışını duymaya giidicemm çok değişik duygular hissediorumm allah herkese yaşatsın bu mutluluğuu inşalalhh :)

16. 9 Temmuz 2011
  17. nevcenn

nevcenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bebek bekleyen arkadaşlarıma selamlar:)
    hamile olduğumu 24 hazirandaöğrendim.ilk BHCG testi 281 çıktı. 2 gün ara ile yaptırdığım BHCG testlerinde sonuçlarım 502,902,917,1602 ve 2062... 902 den sonra yapılan testte artış gözlenmedi 917 çıktı bu dönemde doktorum düşük tehlikesine karşı fitil verdi .. daha sonraki test sonucum 1602 ye yükselince ultrasona girdim ve gebelik kesesi görüldü. sevinçle bir sonraki ultrasona gireceğim zamanı beklerken çok açık pembe kanamam oldu ve acil olarak başka bir doktora göründüm. yapılan ultrason görüntüsünde gebelik kesesi göründü bhcg testi 2062 çıktı. yeni doktorum bu değerin yeterince yüksek olmadığını boş gebelik ihtimalinden de bahsetti. ve düşük için bir iğne yaptı. Bu iğne eğer gebelik varsa bebeği koruyacağını ,boş gebelik olduğu takdirde de kanama başlayacağını ve kürtajla gebeliğe son verileceğini söyledi.iğnenin yapılmasının üzerinden 26 saat geçti ve karnım ağrıyor koyu renkli kanamam var. telefonla görüştüğüm doktorum koyu renk kanamadan korkmamam gerktiğini söyledi. çok üzüldüğümü tahmin edebilirsiniz ancak ağrılarım ,yaşadığım bu belirsizlik ve stresimin hayırlısı ile son bulmasını da istiyorum.. kanamalarım devam ediyor. doktor kanamam çoğalırsa gelmemi söyledi. ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin arkadaşlar..

18. 9 Temmuz 2011
  19. nevcenn

nevcenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bebek bekleyen arkadaşlarıma selamlar:)
    hamile olduğumu 24 hazirandaöğrendim.ilk BHCG testi 281 çıktı. 2 gün ara ile yaptırdığım BHCG testlerinde sonuçlarım 502,902,917,1602 ve 2062... 902 den sonra yapılan testte artış gözlenmedi 917 çıktı bu dönemde doktorum düşük tehlikesine karşı fitil verdi .. daha sonraki test sonucum 1602 ye yükselince ultrasona girdim ve gebelik kesesi görüldü. sevinçle bir sonraki ultrasona gireceğim zamanı beklerken çok açık pembe kanamam oldu ve acil olarak başka bir doktora göründüm. yapılan ultrason görüntüsünde gebelik kesesi göründü bhcg testi 2062 çıktı. yeni doktorum bu değerin yeterince yüksek olmadığını boş gebelik ihtimalinden de bahsetti. ve düşük için bir iğne yaptı. Bu iğne eğer gebelik varsa bebeği koruyacağını ,boş gebelik olduğu takdirde de kanama başlayacağını ve kürtajla gebeliğe son verileceğini söyledi.iğnenin yapılmasının üzerinden 26 saat geçti ve karnım ağrıyor koyu renkli kanamam var. telefonla görüştüğüm doktorum koyu renk kanamadan korkmamam gerktiğini söyledi. çok üzüldüğümü tahmin edebilirsiniz ancak ağrılarım ,yaşadığım bu belirsizlik ve stresimin hayırlısı ile son bulmasını da istiyorum.. kanamalarım devam ediyor. doktor kanamam çoğalırsa gelmemi söyledi. ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin arkadaşlar... bu arada yaş 42 ve ilk gebelik.. allahım lütfen bebeğimi hayırlısı ile kucağıma almak istiyorumm..