hazırlanmış mama ne kadar süre içinde verilmeli?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve bluecrazy tarafından 30 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : bluecrazy
  1. bluecrazy

bluecrazy Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    2 aylık bebeğim var, sütüm az oldugu zamanlar mama takviyesi yapıyoruz gazlı bi bebek bebelac ac almiron başladık. Mamayı hazırlıyorum bebeğim azcık içiyo sonra uyuyo, yarım saat sonra tekrar uyanıyor. Uyandığında o mamayı ısıtıp tekrar verebilir miyim yeni mi hazırlamam gerekir. mama kullanan anneler tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

2. 30 Mayıs 2010
  3. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yarım saati geçmemesi lazım canım.tekrar ısıtma yenisini yap

4. 30 Mayıs 2010
  5. Asude05

Asude05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Birkaç mamanın üzerinde okuduğum ve doğum yaptığım özel hastenedeki söylenen şu;

Eğer oda sıcaklığında ise 1 saat buzdolabında ise 24 saat bekletilebiliyor. Aynen ben yapıyorum buzdolabı değilde oda sıcaklığında 1 saat içinde ise tekrar veriyorum 1 saati geçtiyse döküyorum. Zaten zamanla ne kadarın doyurduğunu anlıyorsun atmaya gerek kalmıyo.

6. 31 Mayıs 2010
  7. pamir

pamir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende en geç 1 saat içinde tüketilmeli diye biliyom.dolapta saklandığınıda hiç duymamıştım .içmediği yeni sağılmış anne sütünü dolapta bekletip sonra veriyorum dökmeye kıyamıyom çünkü bulunmuyor ama mamayı eğer imkanınız varsa neden tazesi dururken beklemişi veresinizki.içmediği benimkide yavaş emiyodu zaten bitirmesi 1saati buluyodu bekliyodum sonra içirmiyodum döküyodumm zaten çok bekleyince soğuyorr

8. 1 Haziran 2010
  9. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    dökme canım bır saat içinde benmarı usulu ısıt ver bız prof dr gıttıgımde 3sayfalık sorulerımdan bırıydı bana oysle soyledı

10. 2 Haziran 2010
  11. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    mamayı hazırlayıp ısıttıysan hemen tüketilmesi lazım ama hazırlayıp ısıtmadan dolaba koyduysan 24 saat saklayabilirsin. anne sütüde öyle ısıtırsan tekrar dolaba koymaman gerekiyor. öyle bir kaç kere dökmek zorunda kaldım ama içim acıdı resmen anne sütünün damlası bile ziyan edilmemeli.

12. 2 Haziran 2010
  13. bluecrazy

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    mamayı zaten sıcak suyla hazırlamıyormusunuz?

Ben kaynamış biraz ılımış suyu biberona koyuyorum üzerine mamayı ekliyorum, karıştırıyorum eger hala çok sıcaksa hafif soguk suyun içinde sogutup bebeğe öyle veriyorum. yanlış mı yapıyorum acaba?

bi de ülker hero baby ve sma kaynar suyla yapınca bozulmuyor ama yeni bebelac ac almiron aldım onu çok fazla sıcak suyla yapınca peynirleşiyo, yogurt suyu gibi suyu ve mama ayrılıyo gibi oluyo.

14. 2 Haziran 2010
  15. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben mama suyu kaynatıp cam şişeye koyuyorum. şişedeki su doğal olarak soğuyor soğuk kaynamış dinlenmiş suyu biberona koyup mamayı hazırlıyorum benmari usülü ısıtıyorum.

16. 2 Haziran 2010
  17. bluecrazy

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    soğuk suda mama kolay eriyor mu?

18. 2 Haziran 2010
  19. bluecrazy

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    mama verince bebeğime çok ağır geliyor sancılanıyor, ben suyu kaynatıyordum biberona koyup mamayı ekliyor ve öyle soğutuyordum bize doğum yaptığım hastanede öyle göstermşlerdi acaba yanlış hazırlıyorumda o yüzden mi ağır geliyor bebeğime