hcg değeri az artanlar yardımmm

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve NXIXKO tarafından 4 Nisan 2008 başlatılmıştır.

4 Nisan 2008
    Konu Sahibi : NXIXKO
  1. NXIXKO

NXIXKO Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 28 martta değerim 133 ,1 nisanda 237 , 4 nisan 254
    bu kesin dış gebelik mi

2. 4 Nisan 2008
  3. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Bilemiyorum canım beklenen yaklaşık 2 katı kadar artması.Ama belli de olmuyo inşallah dış gebelik değildir.

4. 5 Nisan 2008
  5. yesimpatdursun

yesimpatdursun herşeye rağmen Sahte Profil ÜZGÜN

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Canım normalde olması gereken değer malesef bu değil bence bu bebek gidiyor bunun için doktorunla bir görüş istersen kan değerinin ilk değere göre şu anda yaklaşık 1000 civarında olması lazım.Bu değerin çok çok altındasın.Daha önce hiç böyle kanda gebelik elde ettin mi düşüğün var mı bilmiyorum ama bence hiç gebeliği yakalayamamış bir bayan için böyle bir değeri görmek bile bir sonraki denemeler için umut vadediyor

6. 5 Nisan 2008
  7. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım sen yine de 2 günde bir takip et. bakarsın yükselir ve düzene girer. benim de bu şekilde artışlar azdı. ama ben keseyi görmüştüm. 5000 lere kadar artmıştı. ama artışlar istenilen şekilde değildi. bebeği ve kalp atışlarını göremedik. doktorum boş gebelik dedi. ve kendiliğinden düşük oldu. seninki daha çok yeni bir gebelik. biyokimyasal gebelik diye birşey var. o da olabilir. en iyi cevabı doktorun verecektir tabi. umarım düzelir.

8. 5 Nisan 2008
  9. NXIXKO

NXIXKO Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yaprak senin artışların nasıldı ilk başta hatırlıyorsan yazar mısın?bu şekilde artışı az olup sağlıklı gebelik yaşayan yok mu hiç?sende başka ne gibi belirtiler olmuştu?

10. 5 Nisan 2008
  11. defne/oxgxuz

defne/oxgxuz sana emanetiz Allah'ım Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    benimki de öyle bana da dediler ama değilmiş

12. 5 Nisan 2008
  13. defne/oxgxuz

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    mutlaka alttan kontrol iste 1-2 gün bekleyip kese görülebiliyor hem de çok net minicik :) umutsuzluğa kapılma daha çok erken

14. 5 Nisan 2008
  15. NXIXKO

NXIXKO Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    defne oğuz sen şimdi hamile misin?değerlerin benimki gibimiydi?açıklarsan sevinirim.

16. 5 Nisan 2008
  17. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım, ben pko lu olduğum için ve yaklaşık 30-35 günde bir adet oluyorum o yüzden 3-4 gün kadar gecikmişti yani adetimin 39. günüydü sanırım önce evde idrarda bakmıştım 2. çizgi silikti sonra kanda bhcg baktırdım o da 1100 civarıydı. 2, 3 gün sonra bu değerim 1800 lere çıktı ama buna rağmen gebelik kesesi görünmemişti. doktorum vajinal baktı çok küçük, nokta kadar bişey var o olabilir belki dedi. ve bu değerde gözükmesi gerekirdi deyince çok moralim bozulmuştu. 4 gün sonra değerim 3000 lere çıktı o zaman vajinal olarak keseyi görmüştük. ama 1 hafta sonra kalp atışlarını görmek için gittiğimizde kalp atışlarını ve bebeği görememiştik. aynı gün yine kanda bhcg baktırdık o da 4000 civarıydı. yani bir hafta geçmesine rağmen artış çok azdı. 1 hafta sonra yani 7. haftamda tekrar kan testi yaptırdım o da 5000 civarıydı yani bir terslik olduğunu anlamıştım. değerlerin çok daha fazla artması gerekiyordu. ve o hafta kanamam başladı doktor ultrasonda baktı ve kalp atışı hala yoktu düşük yapıyorsun dedi. ilk gebeliklerde çok sık görülebilen bir durummuş. tekrar gebe kalabilirsin korunmana gerek yok dedi. ama ben pko lu olduğum için yumurtlama zamanı belli olmuyor bir de zaten düşükten sonra bugün 32 gün falan geçti adet geç olabiliyormuş. işte böyle canım ama sen sürekli takipte ol. böyle olupta sonradan düzelen ve hamileliği sorunsuz olarak ilerleyenleri de okumuştum. çok stres yapma, umarım düzelir.

18. 5 Nisan 2008
  19. defne/oxgxuz

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    aynen seninki gibiydi ama hiç ağrım vs.. yoktu. ve adet düzensizliğim vardı. ama bunu doktora anlatamadım bi türlü. bana dediler ki dıştadır ilaç veririz. sonra son doktorum da şöyle dedi: biraz elleri işe bulaştırmak lazım. sonuçta gördük.
    benim 109 172 250 276 330 550 diye gidiyor.

Siden80 bunu beğendi.