Heavens Keys 2 ve Çözümü

Konusu 'Oda Oyunları' forumundadır ve nevbahar tarafından 30 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  30 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : nevbahar
 1. nevbahar

  nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

  Katılım:
  25 Nisan 2007
  Mesajlar:
  3.936
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  148
 2. 24 Nisan 2008
  Konu Sahibi : nevbahar
 3. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.271
  Beğenildi:
  109
  Ödül Puanları:
  353
  Çözümü;


  bu oyun yarım kalmış... ben tamamlayayım bari...

  . Halının altından Li-ion yazan pili alıyoruz.
  2. Dolabın kırmızı gözünden bardağı, sarı gözünden keski aletini, dolapla duvar arsından ise şemsiyeyi alıyoruz.
  3. Şemsiyeyi kullanarak yatağın altından günlük , yatakla sol duvar arasından ise bir elektronik cihaz alınıyor. Bu cihazın üzerindeki yazıya tıklayınca arkasında pil kutucuğu var. Buraya pili yerleştiriyoruz. Günlükte yazılanların tercümesi (nordinho forumdan aldım):
  2/13/2004:
  A colleague at work gave me a brain twister. What number goes into ? - 4,4,4,4,?,2,3,4
  After thinking about it for a while. I figured it out. The answer is 8.
  Spoiler:
  2/19-21/2004:
  Another guy is brought to the room. Two of them tries to escape unsuccessfully. The guy goes wild and hit the door repeatedly and stuff. The green monster appears and takes him away.

  2/22/2004:
  It looks that the green monster can't see at night because......blood.

  The last page:
  V=4. Linking 水 to 4.


  4. Bulduğumuz cisimlerin bazı anlamları varmış (geek ve nordinho forum):
  I : rain (8)
  II . flower (7)
  III: rock (5)
  IV: light (6)
  V : water (4)
  VI: wood (12)
  VII : wind (9)

  5. Çöp kutusunda bir kağıt var. Bu kağıtta pass yazıyor ve Romen rakamıyla yazılmış bir numara(VII!) ya da işlem var: I/Vx10V-VI ve (karakök V+VI)v+III (tekrar tekrar oynayınca başka işlemlerde çıkabiliyor)
  6. Duvardaki tablo keski aletiyle düşüyor ve duvarda bir işaret görülüyor(tekerleği her döndürmede bu işaretler değişiyor).
  7. Yastığa tıklayınca sağ altta bir yazı çıkıyor. Buna tıklayınca gece oluyor.Ortam kararıp aydınlanınca sol üstte bulunan sarı çizgi doluyor ( bu çizgi enerji veriyormuş, bitince game over olunuyor!!!!). Aynı işlemi tekrarlayınca sabah oluyor. Yatak odasında tavandan yere su damlamaya başlıyor ve pencereden yağmurun yağdığı görülüyor. ( bunun için tekerleğin yağmur konumuna getirilmesi gerekiyor olabilir!).
  8. Yatağın ayak ucundaki leke yukardan damlayan su birikintisi. Buraya bardak konularak yukardan akan damlalarla dolduruluyor .
  9. Çöp tenekesinin sağındaki pencerenin kolunu çevirince sol altında beyaz bir kutucuk ortaya çıkıyor. Buna tıklayınca burada bir anahtar var, alıyoruz. Bu anahtarla yatağın yanındaki komidinin kilidi açılıyor. İçeride bir kasa ve Romen rakamı ve köklü işlemlerin olduğu bir kağıt var. Bu kağıttaki işlemin çözümü 2,7,9,3. Kasayı 2793 ile açınca içinden bir cisim alınıyor. Bu cismi elektronik cihazın arkasına sağ tarafa takıyoruz.
  10. Bardaktaki su dolunca (geceyse,sabah; sabahsa gece yapınca doluyor) çiçeği suluyoruz. Gündüzse gece, geceyse sabah yapınca da tabağa beyaz bir halka düşüyor.
  11. Şemsiyeye zoom yapıp açınca metalik bir ses duyuluyor.Yatağın altında, çöp kutusunun etrafında(zoom yapınca) ya da saksıda sarı yüzük beliriyor.
  12. Elektronik aletin şifresi VII! Yani 9!(9 faktöriyel). Bu 362880. Diğer işlemler için ise şifre: I/Vx10V-VI için: 19988; (karakök V+VI)v+III için: 38421. Açılınca file 1 ve 2 var ama Japonca. Japoncadan çevirisi şu şekildeymiş:
  file 1:
  IF IT IS COVERED, PLEASE CHECK THE FLOOR PRECISELY ( kapalıysa, tam olarak zemini inceleyiniz).

  file 2:
  find the number of cups in the room ( odadaki fincan sayısı:2)
  the number of boks (kitap sayısı:5(bir taneside günlük)
  the number of leaves ( çiçeğin yapraklarının sayısı:4)
  the number of words on the wall ( duvardaki harf sayısı: 7).

  14. Dolu bardak seçiliyken kapının yanındaki halıya yakın bakarken sol çukurluğunun ortaları tıklanınca sağda yazı çıkıyor. Buna (ütteki yazı)tıklanınca da sol köşede bir kapak beliriyor.İçerde bir kasa var . Yüzükleri yerleştirip buradaki işaretlere karşılık gelen rakamları yazarsak, file 2 deki sırayla (7245) heaven yazan bir anahtar çıkıyor.
  15. Anahtarı seçip anahtar deliğine tıklarsak kapı açılmıyor!
  16.Kapı tokmağı tıklanarak kapı açılmamalı çünkü bir bayan giriyor ve game over olunuyor!!!!
  17.Kapıdaki anhtar deliğine heaven yazan anahtarla tıklayı daha sonra anahtarı aldığımız kasanın dışındaki kutuya tıklayınca renk değişiyor, birdaha tıklayınca bahçeye açılan bir yol var. Ayakkabıyı alıp bahçeye çıkıyoruz:. Gündüz vakti bahçeye çıkmamalı.Çünkü karşımıza kadın çıkıyor ve game over olunuyor!!!! Gece vakti ayakkabıyı alıp bahçeye çıkınca kadın karşımıza çıkamıyor.Bunun ipucu günlükte var!. Bir gölge var konuşmalar oluyor ve karşımıza 2 kapı çıkıyor. Soldaki kapıdan girilirse yine game over olunuyor!!
  Sağdaki kapıya heaven yazan anahtarla tıklayınca oyunu bitiriyoruz.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.