hem açımm,hem dişim:((

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yazdan tarafından 15 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : yazdan
  1. yazdan

yazdan zehra'm:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar iyi geceler,hayırlı ramazanlar öncelikle...
    10 gün önce şiddetli diş ağrısından dolayı sabah saat 06:00 sularında diş hekimine gittik.7 aylık hamile olduğum için dişimi çekmedi.ama diş çekimiden önce sıkılan speyden ve iğne vurdu,uyuşturdu.tam 4 saat uyuşuk kaldı.neyse geçti.

şimdide diğer tarafım ağrıyor hemde çok fena.sanırım sinirler.diş hekimine gittik.bişey yapmadı.mal gibi suratımıza baktı.çok ciddiyim...Dişinol adında ağrı kesici varmış ondan aldım.dedim ki bebeğe zararı var mı bilemem dioo.neyse kadın doğumcumu aradım.konuşamadım hostesi dioki çok acil işleri var,doğumları var...

bari siz yardımcı olun kızlar:KK43:(Allah aşkına....

2. 15 Ağustos 2010
  3. yazdan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kimse yoku yaa:KK43:((((((((((

4. 15 Ağustos 2010
  5. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    bildiğim kadarıyla hamilelikte de diş çekimi yapılabiliyor. bu arada dişinol'un prospektüsünde hamilelikte kullanım sınıfı yazıyordur.

6. 15 Ağustos 2010
  7. xkimyagerx

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Hamilelik sırasında diş tedavisi yapılabilir mi?

Hamileliğin ilk üç ayında bebeğin organ gelişim evresi olan ilk üç ayda etkili dental tedaviden kaçınılmalıdır.
    Tedaviler ikinci üç aya ertelenmelidir.

Diş ya da diş eti iltihabı gibi acil durumlarda, var olan enfeksiyonun bebeğin gelişimini dental tedavinin olumsuzluklarından daha fazla etkileyebileceği düşüncesi ön plana alınmalı ve bir jinekoloğun önerileri doğrultusunda dental tedavi yapılmalıdır.

Son üç ayda tedavi için gerekli olan pozisyonları rahat alalaması ve koltukta uzun süre oturamaması nedeni ile diş tedavisi yaparken anne rahatsız olabilmektedir.

Soru: MERHABA TAM OLARAK 27 HAFTALIK HAMİLEYİM DİŞİMDE DOLGU VARDI VE DÜŞTÜ. DİŞ DOKTORUNA GİTTİĞİMDE DİŞİN ÇEKİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLE FAKAT BEBEĞE BİR SAKINCASI OLUR KORKUSUNA GEÇİCİ DOLGUYLA DİŞİ TEKRAR KAPATTIRDIM.FAKAT AKŞAM SAAT 10-11 OLDUMU DİŞİME FELAKET BİR AĞRI GİRİYOR VE SABAHA KADAR UYUTMUYOR BU HAFTADA DİŞİMİ ÇEKTİRMEMİN BEBĞİME BİR SAKINCASI VARMI? ŞİMDİDEN TŞK EDERİM.

Dt. Bülent TORUN
    TORUN DİŞ KLİNİĞİ BAĞDAT CADDESİ HAYDARBEY AP. NO:546 K:3 DA:5 BOSTANCI İSTANBUL
    Tel : 216 3622001
    HAMİLELİKTE DİŞ ÇEKİMİ
    Geçmiş olsun. Dişinizin durumunu görmeden kurtarılıp kurtarılamayacağını söylemek imkansız. Ama eğer çekimde israrlı olunacaksa müdahale için izin verilen normal sınırların sonundasınız. Son 3 aylık periodda genellikle ağrı acı ve stres veren işlemler hastada erken doğumu tetiklediği için kaçınılan işlemlerdir. Bunun yanı sıra koruma amaçlı verilecek antibiyotiklerin de çocuğunuzun diş ve kemik yapısını etkileyebileceğini de göz ardı etmemek lazım. Dikkatli olunmasında fayda var. Ama en doğru kararı ve risk analizini doktorunuz yapacaktır. Geçmiş olsun.
    Cevap Zamanı : 04.06.2008 15:KK39:03

Güzin KIRSAÇLIOĞLU
    konur 2 sok 38/5 kızılay Ankara
    Tel : 0312 425 28 54 Ankara Diş hekimi, Ankara İmplant Estetik Dişhekimliği | Dişhekimi Ankara
    Hamilelelikte diş tedavisi
    Hamileliğin son 3 aylık döneminde yapılan müdahale mümkün olduğunca hastayı orkutmadan yapılmalıdır. Korku strese neden olur buda erken doğum tehlikesi yaratır.Akşam ortaya çıkan diş ağrısıdişin içinde iltahabik durum olduğunu gösterir ve bunun sonucunda iltahap büyüye bilir ki bu bebege daha zarar verir. O yüzden strese girmeden dişiniz için gerekl işlemi yaptırın.önce siz sağlıklı olacaksınız ki bebeginizede bunu aktarın
    Cevap Zamanı : 04.06.2008 15:KK45:10

Mustafa ELMACI

Tel :
    diş çekimi
    ilk 3 ay sorun oluşturabilr sizin ki 6 ay bitirmiş durumda ki 2 ci 3 aydan itibaren gerekli diş muayenesi ve çekimi yapılabilmektedir .
    Cevap Zamanı : 04.06.2008 16:KK31:30

Dt. Arzu YALNIZ
    Bağdat cad. Ömerpaşa sok. Can ap. 1/4 Caddebostan
    Tel : 0216 3575642 .:KK70:entaluna Agiz ve Dis Sagligi Merkezi:.
    Merhaba
    Diş agrısının sıze ve bebege zararı daha fazladır. Bu yuzden en kısa zamanda dısınızı cektırmenız gerekıyorsa cektırın. Gecmıs olsun
    Cevap Zamanı : 04.06.2008 16:KK4:30

8. 15 Ağustos 2010
  9. yazdan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    xkimyagerx
    canım yaa çok saolll:))
    çok teşekkür ederim...
    dişinolde yazmıyor.bir de doktorlar insanın yüüne mal gibi bakıyor yaa...
    kime güveneceğimi şaşırdım.....

10. 15 Ağustos 2010
  11. xkimyagerx

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    rica ederim canım,evet ben de baktım dişinolde yazmıyormuş o da ayrıca enteresan yani bir ilaç yapıyorsun bu ilacı kimler kullanabilir kimler kullanamaz belli değil.
    arada benim de ağrım oluyor ama çok şükür kısa sürede geçiyor şimdilik inşallah artmaz. istanbul'un neresindesin bilmiyorum ama medicana ümraniye de 24 saat diş polikliniği açık,eğer ağrın dayanılmayacak gibiyse başka bir doktora daha görün bence.