hem emziren hem mama veren anneler

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve muslukum tarafından 16 Mart 2009 başlatılmıştır.

16 Mart 2009
    Konu Sahibi : muslukum
  1. muslukum

muslukum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben aptamil kullanıyorum 2 ye geçtik artık ama kızım 2 yi hiç içmek istemiyor, sadece emmek istiyor ama ben de iice doysun istiyorum, sütüm eskisi gibi yok çünkü doktor da günde 2 kere mama ver dedi, geçen ay 600 gr, bu ay 500 gr almış kızım. birde size sormak istediğim şey biberonda artan mamaları ne kadar bekletiyorsunuz? valla ben aldığım mamaların çoğunu atmış oluyorum.gerçi ayda 1 kutu alıyorum.ilk aylar çok az kullanıp attım. bir de doktor bebeğimin kemik gelişimi iin günde 2 bardak süt içmemi söyledi, siz neler yapıyorsunuz?

2. 16 Mart 2009
  3. muslukum

muslukum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar kilo vermek istiyorum ama rejim yapmaya korkuyorum sütüm iice giderse diye(zaten azaldı ve kızım mamayı hiç istemiyor) off napıcam.ilk zamanlar ne güzel veriyordum şimdi hiç vermemiş gibi eski kilolar geri geldi.göbek popo aynen duruyor, eski kilosuna dönenler var ne güzel, ne olacak bu böyle bilmiyorum, 66 kiloyum sanırım zaten hamileliğimi 68 le tamamladım. istemesemde zaman zaman takıyorum şu kiloyu off....:çok üzgünüm:

4. 16 Mart 2009
  5. brownie07

brownie07 şans meleğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim oğlum 3,5 aylık biz ona son 2-3 haftadır mama da veriyoruz.önceden anne sütü veriyorduk ama sütüm az geliyor yetmediği için mamaya da başladık.sadece geceleri emzirebiliyorum gündüzleri mama yiyor.benimki de tam tersi mamayı seviyor ama emmek istemiyor.sütüm kesilecek diye korkuyorum açıkçası:1no2:

6. 16 Mart 2009
  7. minik81

minik81 cennet kokulum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bizde aynı dertten muzdaripiz kilo alımımız yavaşladı ve aptamil2 ver dedi doktor arada hem sütün birikir dedi ve kızım mamayı yemiyor napıcağımı şaşırdım ek gıdalarada henüz başlatmadı belki muhallebiler yemeye başlayınca düzelir inşallah onları yer mama verme emmeyi bırakır dedi doktor ama şuan keşke mama verseydim diye düşünmyo değilim belki ozaman alışır yerdi bebeğimden daha düşük kiloda doğanlar tombalak bizimki normal :KK43:

8. 16 Mart 2009
  9. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    valla benimkide meme istemiyo aksine . çorba yoğurt pirinçli muhallebi elma ermut ne varsa götürüyoo:)) gece de memeeee diye zırt pırt uyanıyo emiyo.maşşallah sıpaaam benim. vallahi sizi duyunca iyiki erken mamaya alıştı dedim.çünkü artık mama bile yetmiyo çok yemeye başladı.doktor artık daha fazla enerji ihityacın var dedi.hızla büyüyo dedi. bizi ek gıdalara başlattı. zaten yanında yemek yenmiyodu bakışlarından rahatsız oluyoduk.:)canı çekermiş gibiii. bence bebelac kullanın. bebelac 1 artık 6 ay kullanılıyo.

10. 16 Mart 2009
  11. xsxen

xsxen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba, aynı dertten muzdaribiz...bebeğim doğduğundan beri mama ve anne sütüyle karışık besleniyor, son zamanlarda zaten az olan sütüm iyice azaldı...birkaç gün önce aptamil 2 ye geçirdi doktorumuz,daha önce aptamil 1 kullanıyorduk. aptamil 1 i büyük bir iştahla alan kızım,aptamil 2 yi resmen reddediyor, bugün doktorunu aradım, birkaç gün uğraş almazsa kaşık mamasına geçelim dedi...meme emmek istiyor ama süt çok az old.için sinirleniyor memeyi çekiştirmeye başlıyor...ne yapacağımı şaşırdım, humana still tee rezene süt su akşama kadar içiyorum bana mısın demiyor süt yok...iki aydır benim kızımda 500 er gr. aldı.gerçi doktor herşey yolunda diyor ama...bugün gidip aptamil milumil1 aldım, o altı aya kadar kullanılıyormuş, bir de nestle nin mamasını aldım deniycem bakalım...biberonda artan mamaları sakın bekletme canım, eğer içmez kalırsa dök gitsin...zaman içinde çok hızlı bakteri üreyebilir içinde biberonun süt ürünü olduğundan...ayy ne çok yazdım içimi döktüm...sevgiler...

12. 16 Mart 2009
  13. Swetter

Swetter Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bızde aptamıl kullanıyoruz ve 2 numaraya gectık cok sukur aldı benım bıdık sorunsuz olarak ıcıyor sımdılık. gunde yaklasık 4 defa mama verıyorum en az 90 cc her bırı. ve mamayı en fazla 20 dakıka bekletıyorum.

14. 16 Mart 2009
  15. xsxen

xsxen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    emiyor aynı zamanda di mi? yaklaşık ne kadar süreyle emiyor?bende günde 5 defa 120 cc veriyorum ama bazen tamamını içiyor bazen 90 cc alıyordu, iki gündür doğru düzgün almıyor, sütümde çok çok azaldı sağıyorum bakmak için toplamda 20 cc ancak çıkıyor ama zavallı kuzucum onu bile içmek istiyor...iyice şaşırdım ne yapıcamı...bi de işe başlıcam yakında, streste yapıyorum galiba biraz off:çok üzgünüm:

16. 16 Mart 2009
  17. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende aptamil conformil veriyorum
    artık mama yemek istemiyorlar
    çorba ve muhallebilerden sonra
    genelde atıyoruz bizde hep
    iki çekip bırakıyorlar
    az yapıyorum bu defada içiyorlar yetmiyo
    anlamadım gitti
    ben 1saat falan kalorifer peteğinde bekletiyorum
    ardından atıyorum
    meme ilk tercihleri
    oda ikisine birden yetmiyo tabiii

18. 17 Mart 2009
  19. cagancuk

cagancuk küçük aşkımla çok mutlym Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim oğluşumda mama yiyo arada gündüzleri sma veriyodum ben gaz yaptı.doktorumuz aptamil conformil verdi ama onu hiç sevmedi zorla yediriyorum.sma yı dene istersen tadı çok güzel belki gaz yapmaz size.her bebeğe yapmıyomuş.