Hem emzirmek istiyorum hem de kilo vemek istiyorum

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve TLAYSI tarafından 20 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : TLAYSI
  1. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar çok kilo aldım yeşil çay denemek istiyorum. emzirdiğim için zararlı olup olmadığını merak ediyorum bilen varsa yazabilir mi acaba?

2. 20 Mayıs 2009
  3. Pembemsi

Pembemsi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    emzirirken yeşil çay, maydanoz, nane bunlar önerilmiyor...bende aynı dertten muzdaribim, yaz da geldi... her yanım bıngıl bıngıl.... ama4 haftadır haftada iki gün havuza gidiyorum, bayağı sıkılaştım... biraz da kilo verebilsem ahhhhh.....

4. 21 Mayıs 2009
  5. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben şiştim doğumdan sonra. hamileyken inceciktim. ama 6 ay hiç rejim yapmayı filan dusunmuyorum

6. 21 Mayıs 2009
  7. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bunlara ne gerek var emzirdiğiniz için zaten kalori yakıyorsunuz

içinizi rahat tutun ve süt olsun diye önünüze gelen herşeyi yemeyin yeter

8. 21 Mayıs 2009
  9. Pembemsi

Pembemsi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynen canım yaaaaa... doğum yaptım iki hafta sonra göbüş falan inmişti, 20 günlükken eski kiloma 3 kilo vardı... şimdi ise ağlamak istiyorum yaaaaa...:bbo:

10. 21 Mayıs 2009
  11. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    valla benim bebek 7 aylık ama artık kilo vermek lazım şimdiye kadar hiçbirşey yapmadan 5 kilo gitti ama orada çakıldı kaldı bir buçuk aydır gram gitmiyo 7 kilo fazlam var diyet bölümüne girmeye başladım orada gördüm soğan suyu zayıflatıyormuş bayağı bi, tabi biraz dikkat edince, emzirmeye de engel değil diyorlar soğan zaten sütü arttırıyor ya, ben başladım bu gün ilgilenen arkadaşlar
    http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...z/71526-sogan-suyu-diyeti-deneyimlerimiz.html

12. 21 Mayıs 2009
  13. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doğumdan sonra doğum öncesi halimle pek farkım yoktu, 2 ayda 5 kg.aldım, korkunç bir iştahım var yemek yiyorum yarım saat sonra içim kıyılıyor.benim iştahımı kesecek şeyler yapmam gerekiyor. soğanı ne kadar içmek gerekir, soğanın ne kadar suyu çıkar ki?

14. 21 Mayıs 2009
  15. Pembemsi

Pembemsi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım emzirmeye engel olmadığına eminsin demi, valla yarın ben de başlarım o zaman... benim bebiş 4,5 aylık ama çok takıyorum bu bıngıl bıngıl halimi, yaaaaaa.... eşim de dalga geçip duruyor bi yandan... oğlum bile karnında bi daha mı bebek var OLEYYY dio.... :eek:klava:

16. 21 Mayıs 2009
  17. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    soğanın suyu çıkmıyo bi orta boy soğanı 4 bardak suda 15 dakika kaynatıyosunuz zaten kaynayınca süzünce, 2 bardak kalıyo hemen hemen 1 bardak sabah aç karna biraz limon sıkıp, 1 bardak da akşam aç karna yemeklerden önce içiyosunuz inceledim de bu şekilde biraz da dikkat edip 8-10 kilo verdik diyenler var ben 5 versem razxıyım

18. 21 Mayıs 2009
  19. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    emzirmeye etkisi olmaz sanırım soğan normalde zaten sütü arttırıyor gaz falan da yapmıyor zaten benim bebeğim gazını çok rahat çıkartıyo artık bence kullanılır ha yemişsiniz ha kaynatmışsınız gibi düşünüyorum ama bilmiyorum tabi uzman değilim