Hem Evli Hemde Çalışan Bayanlar!!

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve Sweety21 tarafından 15 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Sweety21
  1. Sweety21

Sweety21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok merak ediyorum hem evli olup hemide çalışan bayanlar her ikisine nasıl zaman ayırabiliyor.Tecrübelerinizden yararlanmak isterim hanımlar.Bende çalışmak istiyorum evlendikten sonra ama biraz güvenmiyorum sanırım bu konuda kendime

2. 15 Ağustos 2009
  3. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.205
    Ödül Puanları:
    238
    ben de o bayanlardan biri oldum ama henüz tatilde olduğumdan bilemiyorum nasıl idare edeceğimi...inşallah bie zorluk yaşamam,işe başlamamla ramazan başlıyor bakalım nasıl olacak.Allah yardımcımız olsun:)

4. 16 Ağustos 2009
  5. arch2401

arch2401 Nefes & Aden cennette bekleyen yavrularım Üye

Beğenildi:
    926
    Ödül Puanları:
    113
    eminim ki zordur ancak eşin tutumuda önemli sonuçta iki tarafta dışarda çalıştığına göre ikisininde ev işinde birbirlerine yardımcı olması gerekir die dşünüyorum.hayat müşterek sonuçtakaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile2

6. 16 Ağustos 2009
  7. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Evli ve çalışan bayanlardan biri olarak;korkulacak birşey olmadığını söylemek isterim.

Bizlerin herşeyi çok daha düzenli oluyor tabi ipuçları püf noktaları eşliğinde.Diğer türlü işin içinden çıkmak epeyce sorun olur.Temizlik,ütü,yemek...vs için zaman ayırman gerektiğini bildiğin için ertelemiyorsun evde olduğunda ise bol vaktinden dolayı sonra yaparım diye savsakladığın çok olabilir.

Temizlik için önerim;mümkünse tüm işlerini hafta içi mümkünse cuma akşamından yapman hafta sonunu eşine ve dinlenme-gezme işine ayırmandır.

Yemek için önerim;
    Dondurucuya koyacağın haşlanmış nohut,sosis,dilimlenmiş sucuk,pizza,mantı,sigara böreği gibi yiyeceklerde can kurtarıcı olur.Ayrıca önceden hazırlayıp poşetlediğin porsiyonluk köftelerde çok yardımcı olacaktır.

Şimdilik aklıma bunlar geldi sen önce evle çok öneride bulunuruz cnm.

8. 16 Ağustos 2009
  9. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    güzel konu :dance:

önceki gunun yemegini akşamdan hazırlmak en kolay yol heralde

çalıştıgınız işten ne vakit dönceğiniz daha önemli bu konuda galiba

temizlik falan beylerle beraber artık :KK46:

10. 16 Ağustos 2009
  11. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.205
    Ödül Puanları:
    238
    mısraaaaaaa
    bana yardım et öneride bulun lütfen.:Saruboceq:..1 eylülde başlıyorum işe,nasıl olacak ne yapayım anlat biraz:uhm:

12. 16 Ağustos 2009
  13. Sweety21

Sweety21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hem yemeğe hem ev işlerine hem eşe hemde işe zaman ayırmak çok zor gibi geliyor bana

14. 18 Ağustos 2009
  15. KuRabiYe

KuRabiYe Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende çalışıyorum...1 ay oldu. ikisinide idare etmeye çalışıyorum. Mısranın dediği gibi dondurucuya atılmış yemekler çok pratik. ve temizlik işinide hafta sonuna bırakmamak lazım. Benim birde şöyle bi şansım var eşim temizlikte bile yardım ediyo bana...Gerçekten çok faydası oluyor...

16. 18 Ağustos 2009
  17. trilicce

trilicce Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    Ben 3 yıldır çalışıyorum 5 te bitiyor işim. 2 yıldır da evliyim. Eşim yardımcı değil sadece tabağını kaldırır. Ayda yılda süpürme yapar yani yok desem yeri. ılk başlarda çeşitli yemek yapıyodum salata tatlı falan. Olmuyo. Çok yoruluyorum bi köşede uyuyakalıyorum. Ev işlerini bazen cumadan yapıyorum. Mümkün olduğunca hertarafı dağıtmadan kirletmeden iş görmeye çalışıyorum. Buzluğa hazır mantı dolma gibi şeyler koyuyorum. Tek çeşit yada yanına makarna pilav yapıyorum. Ütüyü 2 haftalık toplu yapıyorum. Bide önerim özellikle küçük ev aletlerini ütü mesela en iyi markalardan üst modellerden alman işini acayip kolaylaştırıyor. Bide eşin fazla üstün performans beklemezse çözülüyor. Ama şimdiden söyleyeyim ki yorucu bir hayat seni bekliyor.

18. 18 Ağustos 2009
  19. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    bende bir aylık evliyim . . . evliyken çalışmk çok zor değil. . yanlız eşimle fazla ilgilenememem canımı sıkmıyor değil . tek sorunum o . temizlikte sorun değil çnkü küçük görümcem hergün yatağımı topluyor nerdeyse . bende hafta birkez makine tutuorum . mutfağım çok kirli olmuo zaten .bulaşık makinesinide war . eşim gececi olduğu zamn daha bi temzlik yapmk için vaktm oluyor. 3 günde bir geceleri yanlızım :KK43:( genelde yemeği kayınvalidemlerde yiyoruz .zaten eşimde fazla yemk düşkünü deil . ne olursa yiyor . bazen kendisi hazırlıyor . .