hem işi hem eşi olmayan var mı aranızda :(( !

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve resusitasyon tarafından 4 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : resusitasyon
  1. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    zaman hızlı akıp geçiyor...bir de bakmışsınız 30 yaşlara gelmişsiniz bile..etrafınıza baktığınızda herkes işini gücünü kurmuş,ailesi olmuş,çocuklarıyla cıvıldaşıyor..anlıyorsunuz ki bir de yalnız kalmışsınız,sizi anlayan yok..dostlarınızın " seni anlıyorum" demesi bile artık bişiyleri değiştirmiyor,sıradan teselli olmuş kulaklarınızda..derken ailelerde çatışmalarda başlar bir yandan,sürekli tartışır olursunuz çünkü onlarda anlamaz sizi..çoğumuzun ailesi erkenden evlendirilmiştir zaten,nerden bilebilirler ki bu yaşlara gelip de yalnız kalmanın ne demek olduğunu! o zamanlar iş güç sorunları da yoktur ,liseden çıkan memur olurmuş..şimdi öyle mii,istersen yabancı dil,istersen iki üniversite bitir iş yok iş yok...şükür diyoruz yine de içimizde kalan inancımıza söndürmemek için...sabredin diyolar sabrediyoruz,ağlıyoruz ,zırlıyoruz,hiç bişiy tat vermiyor...ne yediğimiz yemek,ne gezip tozduğumuz yerler...he tabii sağlığımız için de şükrediyoruz ama bu kafada ,bu piskolojide,bu ne kadar mümkün ??nasıl insanın içi acırken,hergüne aynı şeylerle uyanırken metobolizmanın sağlıklı kalabilmesi..bu durumda olan herkesin aşağı yukarı mutlaka stres kaynaklı bir rahatsızlığı vardır mutlaka keşfettiği yada keşfedemediği henüz...evet şükredelim biz yine de,herşeye rağmen,gecelerin yerini günüdüze bıraktığını gördüğümüz gibi,acıların yerinide sevinçler alır diyerek..ben artık sabah uyanınca gözlük takıyorum aynı şeyleri görmemek için,biraz buğulu,net değil,mutlu etmiyor buda beni..ama olsun diyorum...ben gibi olan arkadaşlarımla paylaşmak istedim düşüncelerimi,sizin halinizden ben anlarım diye düşündüm..ateş düştüğü yeri yakıyor ne de olsa değil mii...!

2. 4 Ağustos 2010
  3. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    hehehe diğer başlığa güzel bi atıf olmuş :))))))

4. 4 Ağustos 2010
  5. resusitasyon

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    :)) kızmasınlarr banaaaa..benim işim bilem yok:KK43:(

6. 4 Ağustos 2010
  7. tarif

tarif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Eş meselesi bana göre ancak doğru insan olursa hallolur. Yani evlenmiş olmak için evlenmenin manası yok. Ha ama iş meselesinde elinizden geleni ardınıza koymayın. İnsanın ayakta durmasını, kendini ezdirmemesini, muhtaç olmamasını sağlıyor. İyi kötü bir yerlerden başlayın çalışmaya. Benim işim olana kadar gözüm dünyayı görmedi ama başardım sonunda. Çok yıpratıcıydı ama kendinize acımak yerine hayatınızı düzene sokmak için yıpranmayı tercih etmek sizin elinizde.

8. 4 Ağustos 2010
  9. resusitasyon

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    zaten sorun o ..ben elimden gelen herşeyi yapıyorum..şu son dönemlerde yaptığım görüşmelerin haddi hesabı yok .ama sonuç da yok..evet çok yıpratıcı bir süreçç..artık yar dan geçip işle alakalı olmak istiyorum,kendimi böyle avutmak..mesleğimi yapmak istiyorum...ama iş bulmak da o kadar zor kii...keşke benim elimde olsaydı bazı şeyler..inanın olmuyor,iş olayı bambaşka bir mevzuu..yakından tanıyanlar bilirlerkii ne kadar mücadeleciyim..ama olmuyor,aşırı yıprandım artık..

10. 4 Ağustos 2010
  11. tarif

tarif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Hiç umutsuzluğa kapılmayın. Görüş açınızı da değiştirebilirsiniz iş ararken. Örneğin yabancı dilinizi geliştirip çeviri almaya çalışabilirsiniz. Ya da sırf çevreniz oluşsun diye eğitiminizle pek de alakalı olmayan işlere başvurabilirsiniz. İşsizlik berbat bir şey ama sakın bu el boşluğundan bunalıp yanlış nedenlerle evlenmeyin derim naçizane..

12. 4 Ağustos 2010
  13. resusitasyon

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkür ederimm...akıllı olmaya her daim çalışıyorum tabii..evlenmenin de bir çözüm olmadığının farkındayım zira maddiyet olmöadan evlilik olamaz zaten şu duurmumda...

14. 4 Ağustos 2010
  15. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    ya iş konusunda şöle bişi var. iş olsun nolursa olsun mantığıyla bakan insan az. beğenmiyolar. ben de beğenmiyorum ama ailem beni ihtiyacımız olmadığı halde hakettiğimden çok düşük bir maaşla çalışmaya zorladılar beni, gençlikte çalışıyım körelmeyeyimmiş... emzun olalı 5 ay oldu, maksat boş kalmamak. işe hakikaten çok ihtiyacınız varsa küçük çaplı yerlere de başvurun, çapınızın çok altında olan yerlere de. ben mimarlık mezunuyum ama şu an yaptığım teknik ressamlık ve gördüğünüz üzere boş boş oturup kkda tur atmak. burada 3 aydır bulunduğum süre içerisinde çok bunaldıysam da bir taraftan hep iş aradım. kısmetse ağustos sonu eylül gibi de halen cevap beklediğim bir yer var, %70 oraya gireceğim. yani yapcak bişi illa bulunur. evlilik konusunda ise yaş 25 ama inanın takmıyorum umrumda da değil. etrafımdaki konu komşu uzaylı gözüyle bakıyo bu yüzden ama napim.

16. 4 Ağustos 2010
  17. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    işsizlik zor iş olmayınca es bulamakta sacma olur zaten bana yazdınız gibi sizde iş ayrıımı yapmadan bir iş bulun belkı hersey degısır

18. 4 Ağustos 2010
  19. resusitasyon

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    seni anlayabiliyorum çünkü bende mezun olur olmaz o tarz bir yerde çalıştım.daha doğrusu işimin dışında.sırf maddi anlamda bi gelir elde edip,ailme desdek olayım diye..ama zaman kaybıda oluyor bir yandan ..iş arayanlar tecrübe sorduklarında eğer iş dışındaysa çalıştığımız yer sorun oluyor..rastgele bir işe giremiyorum elim kolum bağlı...mali müşavirlik staj başlatma sınavını kazandım,bir ton para ve emek sarfederek ve başarıyla..staj yeri bulamıyorum..çok çok düşük maaşa katlanmak pahasına hem de...

yani yukarda da anlattığım gibi fountaincim,senle benim durumum farklı biraz..ben her işi yapacak durumda değilim.ne yazık ki bu staj olayı elimi kolumu bağlıyor..:sinifsinif: