Hem mama hem anne sütün verenler bi bakabilirmi lütfen

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve TRAKYALI tarafından 8 Ocak 2009 başlatılmıştır.

8 Ocak 2009
    Konu Sahibi : TRAKYALI
  1. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Selam arkadaşlar 21 gümlük bir bebeğim var ve emziriyoryum ama sütümün yetmediğini düşünüyorum özellikle akşamları çünkü meme emerken uykuya dalıyo tamam artık uyur deyipbeşiğine koyuyorum 5 dakka sonra uyanıyor bende bu yüzden karnı açtır diye mama veriyorum ,işte sorunumuzda bundan sonra başlıyor mama yedirdikten sonra tekrar meme emmek istiyor karnı tok olsa bile başka türlü uykuya dalmıyor bende mamanın hemen ardından meme vermek istemiyorum çünkü doktorum vermemem gerektiğini anne sütüyle memeyi karıştırırsam her ikiisninde faydasını alamayacağını söyledi napıcam ben yaa vermesem olmuyo mecbur karışıyo benim gibi olanlar ne yapıyo arkadaşlar, mamadan ne kadar zaman sonra süt veriyonuz,yardım lütfen

2. 8 Ocak 2009
  3. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım kilo almadıysa ve az çiş yapıyorsa doymuyordur
    uyanıyor diye doymuyo zannetme
    benim kızım da ilk 2 ay doğru düzgün uyumadı emip
    ama 2 kilodan fazla almıştı
    kilosu iyiyse boşa mama verme canım

4. 8 Ocak 2009
  5. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    a.s.
    bende benzer sorunları yaşadım ilk 40 gün felan sütümün akşamları azaldığını düşünürdüm çünkü akşamları huysuzlanırdı mama verirdik onu da içerdi beni de emmek isterdi ama kusardı da yani fazlasını çıkarıyordu aslında doyuyordu sonradan anladım
    etrafımdakiler doymuyor bu çocuk aç diyolardı bende mamayı veriyordum artık ama 40 günün sonunda inat ettim vermiycem diye sütüm daha da arttı ve gelişimi de gayet iyiydi.
    hiç mama vermeden gelişimini takip et haftalık olarak kilo alımına bak. birde çiş sayısı 4 ila 6 arasında olucak günde. kaka sayısı 2 ila4 arası olucak bu şekilde belirleyebilirsin.a.s.

6. 8 Ocak 2009
  7. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben önce emzirip sonra mama verdim. Bana kimsede anne sütünün bu sekilde faydasi olmaz demedi. Zaten vermek zorundaydim sütüm az diye. Hala da ayni sekilde devam ediyorum 4 aylik oldu. Benimki her emzirmede uyuyup yataga kondugunda uyaniyordu ama bu sütünün yetmedigini göstermez cünkü o uyudugu icin iyi emmiyordu. Bir sekilde uyandirip emdirmeye calis sürekli.
    Simdi de dikkat et eger biberonun kolayligina alisirsa bir süre sonra anneden emmek istemiyorlar...Bir de eger gercekten ac diye uyumuyorsa mama verince hemen uyumasi gerek. Benim oglum mama verildiginde son damlasiyla beraber horultuyla uyuyordu cünkü.
    Bence sütünün yetip yetmediginin en iyi göstergesi diger arkadaslarin yazdiklari. Eger kilo aliyorsa bence mama vermeye devam etme. sonucta bebekler ac olmasalar bile emmeyi severler. Olmadi emzik verip emmesini de saglayabilirsin. o da uykuya gecmesini kolaylastirabilir.

8. 10 Ocak 2009
  9. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    emerken uyuyor demişsin ya ne kadar süre sonra uyuyor iyice emiyor mu, 2 göğsünü de.arkadaşın dediği gibi uyandırman lazım,yanağına burnuna müdahale etmen lazım.

10. 11 Ocak 2009
  11. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebegim yanak ve burundan mesela kesin uyanmaz. hic birsekilde hemde. en iyi cözüm bir kitapta okumustum bana da yarardi. kucagima oturtup hafifden öne ve arkaya getiriyorum bebegimi. öne dogru gelince irkilip en azindan gözünü aciyor o arada tabi hemen gögsümü agzina sokuyorum. cok uzun süre uyanik kalmasa da etkili olabiliyor.

12. 12 Ocak 2009
  13. zeliscik

zeliscik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızımda çok sık uyanırdı ama inat ederek hiç mama vermedim.çünkü kilo alımı gayet güzeldi.normal bir bebek günde 20-25 gr alması gerekiyormuş kızım yaklaşık günde 50 gr ma yakın alıyordu.bence senin bebeğinide kilo alımı iyiyse mama hiç verme bence.

14. 12 Ocak 2009
  15. erdemli08

erdemli08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim sütümde yetmiyordu. bunun kararını doktorumuzla verdik. bebeğimizin günde ortalama olarak en az 20 gr alması gerekiyordu ama bizimki 18 gr almaya başlamıştı. yani bunun kararını ölçüye göre vermelisin. belki mamaya başlamana gerek yoktur. ayrıca alması gereken kilo ayına göre değişiyor. bence doktorunla görüşmelisin.