Hem nemlendirici,hem gunes koruyucular.

Konusu 'Bir Bilene Sorun !' forumundadır ve burcuburcuu tarafından 5 Nisan 2009 başlatılmıştır.

5 Nisan 2009
    Konu Sahibi : burcuburcuu
  1. burcuburcuu

burcuburcuu Seven Ne YapmaZ!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Varmi tavsiyeleriniz malum yaz geliyo ayri ayri krem surucek degilizkafamçokkarıştı, : hafif nemlendirci hemde gunes koruyucusu ..?:uhm:

2. 6 Nisan 2009
  3. seda

seda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    210
    Ödül Puanları:
    113
    evet bende güneş koruyucu nemlendirici almayı düşünüyorum kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum

4. 8 Nisan 2009
  5. SPF 15-20 30 gibi yani güneş koruyucu faktörlü nemlendiriciler ve yalnızca yüksek faktörlü güneş koruyucuları kullanabilirsiniz.şöyleki eğer cilit güneş ışınlarından etkileniyor hasssa ve kızarıklık oluşuyor yada çok açık tenli iseniz ve güneşe dayanıksızsanız 50 faktörlü eczanede satılan dermokozmetik güneş koruyucular kullanılmalıdır yada esmer ve güneşe dayanıklı olup yanık ten istemeyen veye cilt lekelerinin yoğunlaştığı bir cilde sahipseniz 15 yada 20 faktörlü güneş koruyuculu nemlendirici kullanabilirsinizşunu da unutmamak gerkir kışın kullanılan nemlendirici yazın tercih edilmemeli daha hafif özellikle besleme değil nem veren su bazlı kremler tercih edilmelidir.ayrı ayrı krem yerine bu tür bir kozmetik ürünü seçerseniz sanırım sorun ortadan kalkar sevgiler.....

6. 24 Nisan 2009
  7. Zeliha_T_37

Zeliha_T_37 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yıllarca Sebamed kullandım o zaman en fazla 28 faktörü vardı. Hiç işe yaramadı diyebilirim arkadaşlar. Daha sonra Kadıköyde güneş koruyucu bakarken Hawaian Tropic diye bir markayı tavsiye ettiler. 50+ faktördü. 2 sene kullandım ve çok iyi geldi gerçekten iyi bir koruyucuydu.
    Birkaç senedir 50+ faktörünü bulamıyorum ama 35 faktörünü kullanıyorum. Bu yaz bulabilirsem inş. tekrar 50 faktörünü almayı düşünüyorum.
    Bir tecrübem de arkadaşlar, 60 ytl verip bioderma diye bir markanın mineralli gneş koruyucusunu aldım pişman oldum. Su geçirmiyor, suyla temizlenmiyor ve yapış yapış sakız gibi birşey bırakıyor cildinizde.
    Yüzümden temizlemek için sabun v.s göz makyajı temizleyicisine kadar kullanmadığım şey kalmadı.

8. 1 Haziran 2009
  9. zeysb

zeysb Umutlu :) Üye

Beğenildi:
    307
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar eczanelerde sp15 li nemlendiriciler var.cilt tipinize göre alabilirsiniz.bir çok markanında var.siz size uyanı bulmalısınız.deneme boylarını alıp kullanın.bende sp15li nemlendiriciler kullanıyorum.el kremlerinde bile sp li ürünler kullanına.s.vıchy murad roc vs..

10. 1 Haziran 2009
  11. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Cilt tipin nasıl canım? Benim oldukça yağlı nemlendirici bile kullanamıyorum yazın.Güneş koruyucuyu da sadece denizde kullanıyorum. La Roche Posay düşünüyorum hangisi daha iyidir acaba?

12. 1 Ağustos 2009
  13. burcuburcuu

burcuburcuu Seven Ne YapmaZ!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Paylasimlar icin tessekkurler..yerimseniben

14. 25 Kasım 2009
  15. prensesasik

prensesasik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım benimde cildim hassas diye 50 faktörlü ınnova nın güneş kremini kullanmaya başladım.birde ayriyetten nemlendiricim var ama nasıl kullanıcağımı bilmiyorum sen nasıl yaptın ??

16. 13 Mart 2013
  17. gul73

gul73 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    merhaba arkadaşlar,

doktor tavsiyesiyle ESOMED güneş koruyucu losyonu 1 yıldır yaz kış kullanıyorum, nemlendirici özelliğide var,beyaz kalıntı bırakmıyor,fiyatları çok uygun tavsiye ederim...ayrıca siyah nokta oluşumunu da engelliyor..herkese mutlu günler.....

18. 14 Mart 2013
  19. ailanthus

ailanthus Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Sebamed kullanırdım bir ara, fiziksel bariyer sağladığı için en etkilisi ve zararsızı o bu iş için ancak ağır yapılı olması ve beyaz beyaz cildimde kalması hoşuma gitmediği için La Roche Posay Anthelios XL'e geçtim, memnunum, sivilce filan yapmıyor, tek ürünle iki işi halledebiliyorsun, sürümü çok kolay ve iz bırakmıyor. Bazıları gerçi bu tip nanoteknoloji ile üretilmiş kimyasal bazlı güneş koruyucularını tavsiye etmiyor ama pek umursamıyorum, hiç kullanmamaktan iyidir diye düşünüyorum.