Hem pko hem sperm bozukluğu olup da doğal yollardan hamile kalan var mııı?

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve ooooffff tarafından 14 Kasım 2010 başlatılmıştır.

14 Kasım 2010
    Konu Sahibi : ooooffff
  1. ooooffff

ooooffff Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merak ediyorum hem pko hem de spermiyogramı sayıca ve hareketlilik açısından düşük olup da hamile kalabilen var mı ? Kaldıysa nasıl kaç ayda merak ediyorum....

Ben daha önce bu şartlarda hamile kalabildim ama doktorlar diyoo ki mucizeymiş bir daha zormuş:KK43:

2. 14 Kasım 2010
  3. desertneon

desertneon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hakikaten bir mucize olmuş, neoldu peki varmı çocuğun şuan?inşallah vardır..bende sadece pko var çok şükür eşimde öle bir durum yok...bazen düşünürdüm ya eşimde de sperm bozukluğu olsaydı ozaman ne yapardım diye..çünkü ben bu halde bile doğal yoldan hamile kalamadım...bir aşılama denedik onuda 21 haftalıkken erken doğumla kaybettim...zor çok zor bu durumu yaşamak..kendimi özürlü yarım insan gibi hissediyorum..psikolojim alt üst oldu artık..özellikle bebeği kaybettikten sonra ümidimi hepten kayettim...Allahım acısın bize..ve en kısa zamanda derdimize şifalar dermanlar versin inşallah...

4. 15 Kasım 2010
  5. km0734

km0734 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğiniz için üzüldüm..doğmasa da,21 haftalık olsada o da bi canlı o yüzden başınız saolsun diyorum öncelikle..üzücü bi durum bu yaşadıklarımız..hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz aslında..saatlerce hastanede dr beklemeler,tükenen ümitler,yeniden umutlanmalar,boşa geçen zaman o bu vb..
    bende de sadece pko var..geçen bi dr a bildiğiniz infertilite dr u var mı dedim..var var gel dedi..beni bi dr a götürdü..götürdüğü dr a bu hastamız infertil hasta,ilgilenir misin dedi..öyle dediğinde o kadar tuhaf oldum ki..yüzüm kızardı,başımı önüme eğdim..infertil = kısır..kısır kelimesi çok ağırıma gitti bian yaa..offffffffffffffffff..:KK50:

6. 24 Kasım 2010
  7. ooooffff

ooooffff Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bebiş mi yok... 1 kere hamile kaldım ama düşük yaşadım ama 8 aydır olmuyooo: ( çünkü eşimdeki sebepten dolayı benim tedavimin önemi yok... ben tüp bebeğe gidicem mayıstan sonra... öle işte...

8. 24 Kasım 2010
  9. yellowbomb

yellowbomb günün birinde!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    mucize olmuş yaa inşallah bidaha olur cnm nedim pko tedavisi görmüyonmu sen

10. 25 Kasım 2010
  11. ooooffff

ooooffff Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tedavi bir ay gördüm sonra klomen kist yaptı... tedavi değiştiriyorduk ki eşim semen analizi yaptırdı ve sperm hareketi az cıktı ve morfoloji düşük çıktı o yüsden doktorlar bizi tüp bebeğe yönlendirdi...: ( şimdi tüp bebek parası biriktirmeğe başlıyorum ve mayıs gibi ilk denememi yapmağa hazılanıyorum...öle işte yani önceki gebeliğim cidden mucizeymiş : ( ...: )

12. 30 Kasım 2010
  13. halev

halev canımın canı hoşgeldin:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba ooooffff aynı sorun bizde de var canım bende pcoluyum eşimde de sperm azlığı ve hareketsizlik var 2 defa klomen+çatlatma iğnesi tedavisi gördüm eşimin son sperm örneğinden sonra direk tüp bebek denildi ki kendimizi aşılamaya alıştırmıştık hayırlısı buymuş, bizde aralık ayında Allahım izin verirse tüp bebek tedavisine başlayacağız ama öncesinde rapor çıkarttırmam gerekiyor umarım hakkımızda herşeyin hayırlısı olur.

14. 4 Aralık 2010
  15. ooooffff

ooooffff Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Rapor çıkarabileceğinize göre 3 yılınızı doldurdunuz evlilikte öyle mi .... Ben de bu ay doktora gidip aralık sonu adetimden sonra tüp bebek yaptıracağım... Ama bizim rapor hakkımız yok çünkü daha 1,5 yıl oldu evleneeli. Parası ile yaptıracağız mecbur....öle işte... O da 5000 e yakın tutarmış...isytanbul memorial düşünüyoruz. Senin yaş kaç ?

16. 5 Aralık 2010
  17. halev

halev canımın canı hoşgeldin:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yok canım biz 3 yıl evli değiliz ama 2,5 yıl oldu ve yeni yasaya göre raporda erkek infertilitesi yazılırsa bu sebepten 3 yıl şartı aranmıyor bunu maya tüp bebek merkezi de söyledi bi yerde de okudum eğer medicana bi terslik yapmaz ise yıl dolmadığından inşallah aralık ayı sonuna adet olucam ve tedaviye başlayacağız Allahım izin verirse bu arada benim yaş 28 eşim 35 inşallah bi mucize olurda bunlara gerek kalmadan hamiş kalırız dr şansımızın binde bir olduğunu söyledi çünkü eşimin değerleri düşüyor her örnek sonrası nedense hayırlısını versin güzel allahım hepimz için inşallah

bu arada medicana da raporlu tedaviye 2700 raporsuza 3700 dedi tabi ekstra muhakkak çıkıyordur çünkü farklı testler yapılması gerekebiliyor bazen umarım gerekmez

Son düzenleme: 5 Aralık 2010
  18. 7 Aralık 2010
  19. ooooffff

ooooffff Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hımmm... teşekkürler... ben de memorial düşünüyorum ... ben bunu bilmiyordum erkek infertelitesi ile olunca 2.5 yıl yeterli mi yoksa hiç zaman sınırı mı yok. ve peki bu rapor devlet hastanelerinden mi alınıyor? başka ne gibi koşullar gerekli bizde de erkek infertelitesi var bu raor yeterli mi?