hemen hsg istenir mi yaaa ben anlaamadım sizin düşünceniz?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve erva15 tarafından 8 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : erva15
  1. erva15

erva15 Guest

arkadaşlar ben 2 aydır dr gıdıp takıp edildim gecen ay gıttım yumurtan erken çatlamış bu ay olmayabılır dedi dr yumurtam 11.gunde catlamış bu ay klomen içtim 5 tane gıttım adetımın 10.gunu yumurtam 22x23mm olmuş dr cok buyumuş dedi ve 12.gun gıttım çatlamıştı dr erken çatlamış ddi ve ben sordum bu ay olmassa gelecek ay ne yapacaksınız diye hsg ve eşimden spermiyogram testı istedi spremıyogram neyse ama hemen hsg istenmezkı ben çok araştırdım 6-7 ay uğraşıp ilaçla v.s. ile olmassa tuplere bakılıormış ve ben hsg den cok korkuyorum suan çektırmek istemıyorum gerekırse dr umu değiştiricem ve eşim diyoki senın tuplerınde bışey yok yanı bızde ıkımızde de onemlı bışey yok dıyor ıçımden oyle hıssedıyorum dıyor emınım guven bana dıyor o da cektırmemden yana değil belkı daha zamanı vardır dıyor sizce ne yapmalıyım

2. 8 Mayıs 2009
  3. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    bence çektir ben boşu boşuna 1 yıl senın gibi öle yok yumurta takıbı yok çatlatma iğnesi koşup durdum.
    sonra ben ıstedım dr dan çekelım dıye.aa bı baktım tuplerden biri tıkalı.boşu boşuna vakıt kaybedeceğine çektir bence kafan rahat olsun.
    bu arada şimdi 8,5 aylık hamıleyım.darısı başına.

4. 8 Mayıs 2009
  5. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    yumurtan gelişiyorsa neden klomen kullandırdı doktorun. benim geç geliştiği fakat çatladığı için 8 ay bekletti doktorum. hamile olamayınca klomene başladık. 6 ay klomenlede hamile kalamadım. bu ay tekrar görüşüp rahim filmini konuşacağız daha tam belli değil. yani hemen yapmıyor doktorlar. bende sürekli dedim çektirelim ondan sonra klomene başlayalım diye hayır olmaz prosedürlere uymam gerekiyor senin iyiliğin için böyle yapacağım demişti. sen yinede başka bir doktora daha git derim.

6. 8 Mayıs 2009
  7. ikrar

ikrar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    canım cektırmen gerekıyo bı sorun varsa hemen mudahele edeılır :teselli:

8. 8 Mayıs 2009
  9. DEMETZEYNEP

DEMETZEYNEP Börtü Böceğim Bitki Örtüm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ilk doğumum sezeryanla oldu şimdi bebek istiyoruz ama olmuyor ikinci bebekte tüpler tıkanırmı yoksa tüplerin tıkalı olması genelde ilk bebektemi olur geçen doktoruma gittim sizden rahim filmi istemişmiydik dedi yok dedim geri yumurta takibine başladı rahim filminden söz etmedi ama kafamı kurcalıyo 1 kere doğum yaptıktan sonra tüpler tıkanabiliyormu tüplerin tıkanmasının nedeni nedir cevaplarsanız sevinirim.

10. 8 Mayıs 2009
  11. erva15

erva15 Guest

paylaşımlarınız için çok sağolun arkadaşlar ama ya tuplerım acıksa yoksa bır problem boşu boşuna o acıyı cekecem çok korkuyorum dayanamam ben o acıya oyle bı anlatıyolar ki ya gozum fena halde korktu tuplerım kapalı olsa spermler hemen akar ne kadar yatarsan yat kalkınca yıne akar benımkı hiç gerı akmıyo eğer yatarsam akmadığına emınım hem bıraz daha takıp edebılırdı hemen hsg istemesını ben doğru bulmadım ben de sağlıkçıyım bılemıyorum başka dr a gıtmeyı duşunuyorum

12. 8 Mayıs 2009
  13. erva15

erva15 Guest

benım yumurtam gelışıyo ve catlıyo fakat tam olarak gelışmeden catlıyo yanı erken çatlama problemım var bunu duzeltmesı gerekmezmıydı yanı suan problem bellı tuplerle yanı ne alaka hala anlayamıyorum danıştığım herkes suan erken çektırmene gerek yok dıyolar

14. 8 Mayıs 2009
  15. erva15

erva15 Guest

kafam çok karışık arkadaşlar gercekten yaaaaa

16. 8 Mayıs 2009
  17. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    doktor rahim filmini 6 7 ay sonra istemez...
    ilk gittiğinde ister ....
    neden vakit kaybediyorsun ki..eninde sonunda çektireceksin o filmi...
    bence doktorda değiştirme belki tüplerinden biri kapalıdır boşa vakit kaybı yapma...

18. 9 Mayıs 2009
  19. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    :)) canım sen ya daha çok gençsin ya da çok tecrübesiz.Öncelikle spermlerin o tüplerin içinden geçmiyor.hanı akmıyor falan demişsin ya:) yumurtayı dölleyecek olan tek bir sperm tanesidir.sen istersen 15 sat yat kalktığın anda muhakkak sperm dışarı akacaktır ki normal olanı da budur.tüplerin görevi oluşan yumurtayı ucunda bulunan püskül benzeri şeylerle yakalayıp oradan rahim içine ulaştırmaktır ki orada yumurta il sperm buluşabilsin.ama tüplerin de tıkanıklık varsa hangi ilacı kullanırsan kullan yumurtan tüplerden geçemıyeceği için spermle buluşamaz vede döllenme olmaz.ayrıca o acıya dayanamam demişsin.mecbur değilsin ki,mesela ben anestezi alarak yaptırdım.yatmam bayılmam işlem ve ayılmam hepsi 10 dk içinde bitti.sonuç tek taraf tamamen tıkalı diğeri de yer yer yapışık çıktı.dr laporoskopi önderdi ama ben istemedim.velhasıl lafı çok uzattım ama daha öncede yazdığım gibi şu an doğumumu 5 hafta var.Önce Allahtan iste tabi ama üzerine düşen tıbbı şeyleri de ihmal etme.