Hemorajik over kisti olan var mi ?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Promises tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

12 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Promises
  1. Promises

Promises Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar hemorajik over kisti teshisi konmus olan var mi aranizda ? dun gece cok ama cok buyuk bir sanciyla apar topar hastaneye kaldirildim. resmen yerlerde kivrandim.
    vajinama bicak saplaniyormus gibi bir agri duyuyordum ve makata dogru vuruyordu. ayni zamanda gobegimin alt kisminda, vajinaya yakin olan bolgede de inanilmaz bir agri vardi.
    cekilen ultrasonlar sonucunda yumurtaligimda 3 cm lik bir kist oldugu, bu kistin patladigi ortaya cikti. ama kanama olmamis.. simdi ilac tedavisi gorucem ve adetin 2. gunu tekrar ultrason cekilecek. kuculme var mi kistte diye.
    boyle bir durum yasayan oldu mu hic ? ileride hamile kalmama engel olurmu ?
    allah korusun tabi de...

fndkr bunu beğendi.
  2. 13 Ocak 2009
  3. Rady

Rady Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım geçmiş olsun öncelikle
    bende çok ama çok hafif bir kasık ağrısı vardı.görüntüleme merkezinde çalıştığım için doktorumuzdan rica ettim ultrason bakmasını.baktı ve kistim olduğunu söyledi.usg çekildikten sonra şiddetli ağrılarım olmaya başladı.geceyi zor geçirdim.ertesi gün iş yerimde bayılmışım.meğer önceki gün usg bakılırken bastırmaktan dolayı kistim patlamış ve de iç kanam oluşmuş.acile kaldırdılar.doktor acil ameliyat olmamı söyledi.orası açık ameliyat yapıyor diye ordan çıkıp devlet hastanesi laparoskopik yapıyor diye oraya gittik.orda da bi dçent rastladı bi kaç gün beklememi ve kanama durursa ameliyat etmeyeceğini söyledi.öylede oldu.ameliyattan kurtuldum ama 4 cm kistim kaldı .aradan 7 ay geçti.geçen hafta muayene oldum yok olmuş kendiliğinden.nasıl oldu bende anlamadım.normalde hemorajik kistler diğer basit kistler gibi kendiliğinden kaybolmazlar.bilmiyorum.bir doktora daha gidicem.bildiğim kadarıyla doğum kontrol hapıyla küçülüyor bu kistler.sormak istediğin birşey varsa bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.allah acil şifalar versin

4. 13 Ocak 2009
  5. Rady

Rady Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    son bişey daha
    ihmal edilir ve de tedavi olmazsa gebeliğe engel teşkil edebiliyor buı tarz kistler

6. 14 Ocak 2009
  7. Nehir67

Nehir67 Ballı bademim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de aşırı ağrılar nedeniyle hastaneye gittiğimde çok büyük 11cm kistim olduğunu öğrenmiştim 1-2 gün içinde ameliyat oldum patlarsa hayati tehlikesi bile varmış ağrısına dayanamazsın demişti dr.ameliyattdan 8 ay geçti ama hap kullanıyorum şimdilik bir sorun yok ama bıraktığım anda tekrarlarsa diye korkuyorum.Hemen bebek yap demişti dr. yani yumurtalıklara zarar gelmedikçe kist temizlenince herhangi bir sorun olmuyor.

8. 26 Ocak 2009
  9. Promises

Promises Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar gittim adetimin ikinci gunu doktora. ultrason ile bakti ama bu kez karindan degil de vajinadan bakti. kist tamamen yokolmus. ilaclarini birak artik kullanma dedi.
    ayrica yumurtalik rezervin cok iyi, ileride hamile kalamaman icin bir sorun yok dedi, cok ama cok sevindim.

10. 22 Temmuz 2014
  11. Ulytau

Ulytau Ne Mutlu Türk'üm diyene! Üye

Beğenildi:
    3.325
    Ödül Puanları:
    193
    konuyu hortlatıyorum ama bana da hemorajik over kisti tanısı kondu, pelvik mr istedi siz hangi ilaçları kullandınız?

12. 8 Ekim 2014
  13. hadeka

hadeka Ya hayır söyle ya sus. Üye

Beğenildi:
    2.140
    Ödül Puanları:
    178
    Ayni teshis bugun bana sa kobdu ama doktor onemsiz dedi anlayamadim. Kistin icine kanama olmus. Ve ilac vermedi. Ben de kasik agrisi sikayetiyle gitmustim doktora.

fndkr bunu beğendi.
  14. 18 Ağustos 2015
  15. Clkozlm

Clkozlm Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba,
    Ayni teshis bugun banada kondu mr istedi dktorum sizin tedavi sureciniz nasıl ilerledi acaba?

16. 23 Mart 2016
  17. Tubyy-90

Tubyy-90 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    13

Merhaba,
    tedavi süresinde nasıl ilerlediniz bugün bana da hemorajik over kist tanısı konuldu 4.9 cm büyüklüğünde .. doktor takibe alacağız dedi birde adet dönmlerimi sordu ama ben henüz olamadım stresten 5 gündür tık yok .. belirtileri cabası En Büyük KK

18. 23 Mart 2016
  19. Ulytau

Ulytau Ne Mutlu Türk'üm diyene! Üye

Beğenildi:
    3.325
    Ödül Puanları:
    193
    mr istendi yanlış hatırlamıyorsam bir kaç gün içinde mr çekildim ve doktoruma sonucu gösterdiğimde allah allah dedi kendi de mr görüntülerine baktı ve de vücut kendi kendine absorbe etmiş kanama alanı da yok olmuş dedi o yüzden bir tedavi uygulanmadı.