HEMOTOLOJİ(kan hastalıkları)nda tedavi olanlar bir bakabilir mi lütfen!

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve ela tarafından 6 Şubat 2009 başlatılmıştır.

6 Şubat 2009
    Konu Sahibi : ela
  1. ela

ela Guest

arkadaşlar saç dökülmesi sebebiyle gittiğim 2.doktor 4 ay kan ilacı içmeme karşın değerlerim hiç değişmeyince beni hemotoloji ye yönlendirdi
    hemotolojide tedavi olan yada olmuş arkadaşlar bana bilgi verirmisiniz bu hastalık hakkında.çok rica ediyorum:a015:

2. 7 Şubat 2009
  3. ela

ela Guest

arkadaşlar hiç bu bölümde tedavi olmuş arkadaşlar yok mu?

4. 8 Şubat 2009
  5. neslihan cansel

neslihan cansel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    soruyu açıkçası pek anlıyamadım. Benimde saç dökülme sorunum var. Bende doktorumun isteği doğrultusunda bir çok kez tahlil yaptırdım. Hemogram, çinko, demir, hormon tahlilleri v.s...
    Ben de anemi çıktı. Senin sorununa gelince; Uzun süre kan ilaçları kullanmana rağmen hemogram değerlerin değişmemişse şunları söyleyebilirim. Kan ilaçlarını doğru kullanmamış olabilirsin. Yani çay, süt gibi içeçeklerin ardından ilaç alınmaz mesela....
    Bir de adet kanamalarınla alakalı olabilir. Adet kanın fazla ise mutlaka doktoruna söyle.
    Demir bağlama kapasiten düşük olabilir.
    Söyleyebileceklerim bu kadar. Allah şifa versin.

6. 8 Şubat 2009
  7. eray

eray Guest

kankim bir şey soracağım kan değerlerini yükseltmek için ilaçların haricinde doğalbesinlerlede yükseltmeye çalıştın mı mesela,bi arkadaşım doğum sonrası aşırı kan kaybettiği için 1 ay hastanede yattı sonra evde tedavi olacağım diye zorla çıkışını istemiş evde sürekli sabahları aç karnına pekmezle portakal suyunu karıştırıp içmiş.yanı sıra dalak pişirip tüketmiş ama çok pişirmedim diyor.1 hafta sonunda tahlil yaptırıp doktoruna gösterdiğinde çok merak ettim kendine nasıl baktın bu kadar kısa sürede iyi olduğunu sormuş.bence çok mantıklı sanada tavsiye ediyorum .canım .

8. 8 Şubat 2009
  9. bernaca

bernaca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eger demırın düşükse keçi boynuzu pekmezi ye derim ben gercekten işe yarıyor benım 20li bişydi 25gun sora 63oldu

10. 8 Şubat 2009
  11. ela

ela Guest

canım şöyle söyleyim benim sorunum 2.kan sonucumda belli oldu doktor sende demir eksikliğine bağlı kansızlık yokmuş dedi, benim akdeniz anemisi olabilirmiş yarın yine hastaneye gitcem hemotoloji bölümüne orda artık durumum netleşir.

12. 8 Şubat 2009
  13. ela

ela Guest

canım benim sorunum demir eksikliği değilmiş doktorum söyledi eğer demirin eksik olsaydı 4 ayda mutlaka fark olurdu dedi benimkisi akdeniz anemisi olabilirmiş hemotoloğa gidicem yarın bakalım inşallah hayırlı haberler alırım:Saruboceq:

14. 8 Şubat 2009
  15. ela

ela Guest

kankim evet 1 kavonoz keçi boynuzu pekmezi ve 1 kavonoz da üzüm pekmezi bitirdimkafamçokkarıştı verdiğim kilolar gari mi geliyor ne yoksa :uhm: bilmiyorum aman sağlığım yerinde olsunda umrumda değil valla. bu arada onca saçım döküldü meğer sebebi gerçekten çok önemliymiş doktor akdeniz anemisinden şüphelendi allahım şifa versin bu arada 11.4 kan değeri çok mu düşük ?

16. 9 Şubat 2009
  17. eray

eray Guest

canım geçmiş olsun ya çok üzüldüm bu denli düşük olduğunu bilmiyordum .her zaman dediğim gibi moralini bozma,neslihan cansel arkadaşımızın değindiği konu çok doğru benim 2 yaşındaki kızımın kan değerleri sınırdaymış doktor ilaçların tükettiğin gıdalarla çok alakası olduğunu söyledi. mesela kalsiyum aldıktan sonra 2 saat geçmeden kullanılan ilacın hiç faydası yokmuş aksi halde taze sıkılmış meyve sularıyla alınırsa etkisi 2 kat fazla oluyormuş ben denedim düzeldi ama kızımın sorunu çok fazla süt tüketmeyle alakalıydı.allah acil şifalar versin herkeze .kendine iyi bak emi ...

18. 9 Şubat 2009
  19. ela

ela Guest

amin canım şimdi hastaneden geldim hemetoloğa gitmek için sıra alayım dedim hemetolog eksikliği var ülkemizde maalesef.ilk dahiliye görcek uygun görürse seni hemetoloğa yönlendircek dedi neyse dahiliye girdim doktora durumumu anlattım tahlil sonuçlarımıda gördü saç dökülmenin kansızlıktan olduğunu sanmıyorum buraya gelen çok kansız üniteyle kan verilen insanların saçları dökülmüyor dedi bende şaştım artık ya sende akdeniz anemisi var büyük ihtimalle yemene içmene dikkat et dedi kanında öyle çok çok düşük değil dedi artık geriye tek iş herşeyi oluruna bırakmak ve güzel beslenmek hem allaha şükür hastaneye gidince kendi derdim o kadar küçük geldi ki kafama takmıcam hem allaha şükür ufak dolu saçlarım çıkıyor allah daha büyük hastalıklardan korusun.