Hemşireye Verilen Bebek Kıyafetleri

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve Sezen tarafından 28 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

28 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Sezen
  1. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bebek için hazırlanıdığımız çantayı oldugu gibimi veriyoruz hemşireye yoksa sadece giyiceklerinimi veriyoruz:1rolleyes:

ablam özel pendik özkan hastanesinde doğum yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam bebeğin çantasını oldugu gibi vermiştim ben onlarda camekan bi odanın içinde önce tarttılar sonra yıkadılar cicilerini giydirdiler bi müddet cigerlerine su kaçmıştı sanırım çıkarttılar öyle bize verdiler
    yani giydirir giydirmez çantasını geri vermişlerdi opuyorumnanaktan

bende bi güzel hazırladım çantamı bebeğin çantasını ayrı hazırladım kendi çantamı ayrı hazırladım ama burda eltim sayılır hala dayı gelinleriyiz dediki biz hep dedi ne giydirilekse battaniyenin içine koyup battaniyeyi verdik hemşireye dedi çantayı hiç vermedik dedi
    kafam karıştı :uhm:

bilgisi olan varmıa.s.

2. 28 Temmuz 2009
  3. nursahin

nursahin Guest

Sezen bugün 3 te nst testine gittim tesadüfen sezeryan ile doğmuş bebek gördüm yanımda sildi ebeler annesi bebeği silmek için eski ama temiz beyaz bir çarşaf vermiş onun ile bebği sildiler anne silinmesi için bez vermezse hastanenin mavi veya yeşil çarşafı var onun ile siliyorlarmış annenin verdiği bezi sildikten sonra atıyorlar o yüzden yeni olmasına gerek yok çanta görmedim bebek bantaniyesi bide kıyafteleri vardı eltinin söylediği gibi annesi battaniye içinde vermiş kıyafetleri bende öyle yapmayı düşünüyorum çünkü bebek çantama tek takım koymadım 3 tane koydum belki sezeryan olur uzun kalırım hastenede diye çanta ile versem karıştırırlar sende öyle yap istersen ayrıca bebeği yıkamadılar sadece sildiler devlet hastenelerinde bebeği yıkamıyorlar ve bence yıkamamaları daha iyi vücudunun kaplı olduğu tabaka bebeğin dışardaki ısıya uyumunu sağlıyormuş ve mikroplara karşı koruyormuş öyle okumuştum nette bi yazıda son haftamız hayırlısı ile alırız inş. bebeklerimizi bende bugün adetim olavakmış gibi şiddetli sancı girdi belime ve karnıma yarım saat içinde geçti sende oluyormu sancı iyi günler

4. 28 Temmuz 2009
  5. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bende 3 takım koydum emziği mendili çorabı falan filan
    ama ben özel hastanede doğum yapıcam allah nasip ederse

yani özelde yıkıyolar diye biliyorum neyse inşallah çok ani apansız olmaz doğumumda yanıdakilere tembih edecek zamanım olur :))

6. 28 Temmuz 2009
  7. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben özel hastanede yaptım dogumu hemşireye hastane çıkışı(badi,çorap,ayaklı pantalon,pantalonun üstü,şapka,eldiven)battaniye ve 1 adet bez verdik hepsini battaniyeye sarıp öyle verdik.

8. 28 Temmuz 2009
  9. mervis_21

mervis_21 Minik CELAL'in annesi :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sezencim ben de sen gibi ayrı ayrı yapmayı düşünüyorum çantaları.hatta ben 2 deil 3 tane yapacam inş.biri benim,birine hastanede lazım olacakları koyacam fazladan olan takımları falan birini de ameliyathaneye vermek için hazırlıycam.zaten onda bişi olmaz fazla ama ne bilim battaniyeyle vermek bana biraz tuhaf geldi.(kimse yanlış anlamasın ilk dogumum olacak belki ben yanlıs düşünüyorumdur)birde battaniye acılır içindekiler düşer falan.ne bilim işte yha...pimpirikli olunca insan böle oluyor

10. 28 Temmuz 2009
  11. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende bugun hazirladim dogum cantami. benim icin bi canta bebegin malzemelerii icin ayri bir canta hazirladim. kullanimi kolay olsun diye. battaniyeye koymak guzel bir fikir geldi bana. bende bi takimi battaniyesine koyar oyle veririm.
    mervis-21 kaybolcagini sanmiyorum battaniye icinde. hem derli toplu hepsi bir olur. bence battaniyesiz v verilirse o telasla icindeki kucuk parcalar eldiven corap sapka gibi seyler yere dusebilir.

12. 28 Temmuz 2009
  13. mervis_21

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ne bileyim bana da çanta daha düzenli gelio :) ya bu arada siz bebeğiniz için su kalın sanırım polar oluyor o battaniyelerden götürecekm misiniz?bizizm öle yok.ince penyeler var sadece üşürmü ki ilk dogunca??

14. 28 Temmuz 2009
  15. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben dun iki tane aldim. birisi penye battaniye biriside orgu battaniye. annemde alicak daha, sanirim oda kadife tuylulerden alicak.
    penye battaniyeyi hastanede bebek yataginin icine sericem. orgu battaniyeyide kiyafetleriyle hemsireye vericem ustune ortmek icin kullanicam onuda. ama cikarken penyede sararim orgu battaniyeyede cokmu olur acep?

16. 28 Temmuz 2009
  17. mervis_21

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben cıkısta penyeye sarıp portbebeye falan koyarım die düşünüyorum.ama ilk dogunca ortama uyum saglayıncaya kadar üşürmü ben onu merak ediorum.havalarda sıcak aslında..

18. 29 Temmuz 2009
  19. *YAXGXMUR*

*YAXGXMUR* 03.12.2009 / 23:45 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım burda çoğu kişiden duyduğum kadarıyla sadece bebeğin o an giyeceği
    şeyleri veriyorsun,bebek battaniyesinin içine hepsini hazırlayıp bohça şeklinde
    vermişti arkadaşlar.çantaya gerek yok.özelde bebeği yıkıyorlarmı bilmiyorum
    ama diğer hastanelerde yıkanmıyor,onun için ayrıyetten beyaz yumuşak bi bez
    vermişti ark.lar o an bebeği onunla silmek için.