henüz calısmaya baslamamıs yakın zamanda calısacak anneler hazırmısınız

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve shannon tarafından 24 Aralık 2008 başlatılmıştır.

24 Aralık 2008
    Konu Sahibi : shannon
  1. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba ben ikinci dönem calısmaya baslıcam ögretmenim benimle aynı durumda olan varmı 1 ay sonra iş bası yapıcam acaba hazırmıyım diye soruyorum kendime peki siz hazırmısınız

2. 24 Aralık 2008
  3. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bu konu her açıldığında hemmen konuya atlıyorum :roflol:
    valla ben doğum iznim bitince ücretsiz izin aldım ama hala kendimi hazır hissetmiyorum. nisan sonunda bitecek benim iznimde. bizim iş biraz uzun mesaili olunca ve işe başladığımı düşününce içim daralıyor. napıcam o zamana bilmiyorum. çünkü şu an için bebeğime bakacak kimsede yok :1no2:
    sizin meslek daha esnek saatli. benden şanslısınız.

4. 24 Aralık 2008
  5. ZeaMays

ZeaMays ♥♥♥canlarımsınız♥♥&# Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    :KK43:(((( yarama tuz bastınız şimdi. iznimin 1 ayı bitti nasıl bitti anlamadımya, zaman çok çabuk geçiyor. kaldı 2 ay (1 ayı yıllık iznim) eee sonra nasıl başlayacağım işe :KK43:((( yoksa hiç başlamasammı. bide ikiz bebeklerim. çalışmak zorundayım amaaa:çok üzgünüm:

6. 24 Aralık 2008
  7. EU3

EU3 Guest

allah kolaylık versın sizlere :)))

8. 24 Aralık 2008
  9. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    pazartesi işe başlıyorum. bu haftadan garantiye aldılar görevlerimi. finallerde görev alacağım. stres yaşıyorum. bayramdan önce kendimi denemek için 2 hafta işe gittim. o zaman çok daha stresli idim. zaten okulda uzun süre kalamadım, çünkü sadece emerek uyuyordu ve sadece emerek karnını doyuruyordu. biberonda kabul etmiyordu. bayram sonrası 2 hafta yıllık izin alarak oğlumu ek gıdaya ve kendi halinde uyumaya alıştırmaya çalıştım. çorba, meyve suyu, mama ve muhallebi yedirdim geçen hafta. azar azar verdiğimden olsa gerek doymuyor verdiklerimle, illede emmek istiyor. bu hafta da kendi kendine uyuma denemeleri yaptık, başardık. hafta sonu kayınvalidem gelecek. oğlum onu hiç tanımıyor. bi süre öğlenleri eve geleceğim. bu duruma üçümüz de alışmaya çalışacağız.
    hazır mıyım; hayır kendimi hazır hissetmiyorum ama çalışmak zorundayım.

10. 24 Aralık 2008
  11. melis08

melis08 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 3 ay doğum iznimin peşine 40 gün yıllık izin kullandım. Bebeğim tam 5 aylık, bu dönem dersim yok 6 ay bitene kadar idare ederiz dediler, 5 ocakta resmi olarak 23 ocaktagayriresmi olarak tüm izinlerim bitiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Benim bebeğim de sadece emerek uyuyor, alıştırmıştım kendi kendine uyutmaya ama nedense vazgeçti şu an çok zor uyuyor. Biberon kabul etmiyor. Dün anneme bıraktım bir yere gitmem gerekiyordu gidiş dönüşüm 4,5 saat sürdü. Uyuttm gittim, uyanmış oynamışlar eğlenmişler falan. Ama son 1 saat çok kötüymüş. Süt sağmış bırakmıştım 130 cc, 30 cc ancak içmiş annem biberon, sululuk, kaşık herşey denedim dedi döke saça ancak bu kadar içti dedi. Geldiğimde açtı, gözünde yaşlar vardı, ev darmadağandı annem ne bulduysa eline vermiş, son 1 saat ağlamasın diye annem sürekli kucağında taşıdığından beli ağırmıştı. Durum fenaydı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yarın doktor kontrolümüz var, ek gıdaya mı başlasak ne yapsak konuşacağım.

12. 24 Aralık 2008
  13. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Benim iznimin bitmesine de 2 ay kaldı. 2 ayı ne zaman geçti hiç anlamadım. Kızımı bırakıp işe gitmeye hiç hazır değilim ve ne yapacağımı bilmiyorum. Şimdiden biraz süt sağdım ama kızım biberon istemiyor. Üstelik işe başladığımda 3 buçuk aylık olacak ve henüz ek gıda da alamayacak. Günde en az 10 saat ondan uzak olacağım. Annem haftanın 4 günü bizde kalacak ama o da hasta onun bakamama ihtimali var bunu hiç düşünmek bile istemiyorum. Onu nasıl biberona alıştıracağım, ben yokken nasıl uyuyacak bunların hepsi kafamda soru işareti. Bir de çalışmaya başlayıp sütümü iş yerinde sağınca acaba azalır mı korkusu var içimde.

14. 24 Aralık 2008
  15. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Melis 130 cc ne zaman çıktı. İki göğsünden mi o miktar çıktı bebeğin emmeden önce mi sonra mı? Bugün tek göğsümden doluyken sağdım 80 cc çıktı. diğerinden de 50 cc çıkıyor doluyken. Normal mi acaba.

16. 24 Aralık 2008
  17. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    doyumluk değil ama tadımlık yavaş yavaş tattır bence. sonra daha zor olmasın başlaması. zaten 5 ayı devirmiş bebeğin. zamanla miktarını arttırısın. senden ayrı kalmaya alışık değil, bebeğinde alışır, annen de zamanla nasıl avutacağını keşfeder. ben de kendi adıma öyle olmasını umuyorum.annem yöntemlerini bulmuştu ama gitti. kayınvalidem en son 1 haftalıkken görmüştü, o zamandan bu zamana çok şey değişti. ikisinin birbirine alışması zaman alacak!! ::KK43:

Son düzenleme: 24 Aralık 2008
  18. 25 Aralık 2008
  19. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ne yalan söyliyim hiç hazır değilim oysa gül gibi herkesi imrendirecek kadar güzelde bir işim Türkiye ortalamasının çok üstinde bir gelirim vardı evime çok yakın dı
    tam bir senedir gitmiyorum bugün gitsem aynı şartlarla başlarım ama ayrılamıyorum bebeğimden bende erteledikçe erteliyorum.Bebeğim bir yaşına gelmeden çalışamıcam sanırım.Ben duygusal bir insanım sonra çok üzülürüm gibi geliyor.