Hep Kayınvalideler mi kötü, ya siz gelinler çok mu iyisiniz?:)

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve SERENAY tarafından 29 Nisan 2009 başlatılmıştır.

29 Nisan 2009
    Konu Sahibi : SERENAY
  1. SERENAY

SERENAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar ben çalışan bir bayanım eşim şehir dışında ve kayınvalidemde 16 aylık oğluşuma baktığı için bana zor olmasın diye bir kaç gündür benimle kalıyor. Dün akşam oğluşum ve kızım uyuduktan sonra sevgili tontoşumla (kayınvalim olur) sohbet ederken konu kaynana-gelin ilişkisine geldi biz 3 eltiyiz ve görümcemiz yok. Ben ve benim bir küçüğüm olan eltim kayınvalidemizle evliliğimizin ilk yıllarında birtakım hoş olmayan olaylar yaşadık ben o günkü olaylarla ilgili bir takım serzenişlerde bulundum.

Beni sabırla dinleyen kayınvalidem sonunda öyle bir laf etti ki ben dumura uğradım, ne diyeceğimi bilemedim sabaha kadar bana söylediği laf aklımdan çıkmadı bazen hak verdim bazen yok yaa dedim yani kısacası kararsız kaldım.

Sizede soruyorum arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

"Kaynanaların adı çıkmış dokuza inmiyor sekize siz sanki çok mu iyisiniz melek misiniz, siz 3 gelinsiniz ben tek kaynanayım siz hiç düşündünüzmü ben tek başıma sizinle nasıl başa çıkıyorum. Kendinizi çok mükemmel dört dörtlük görmekten vazgeçin, ortada bir hata varsa bunun kabahatinin yarısı benimse yarısı sizindir. Ben sizden oğullarımı kıskanıyorum sanıyorsunuz peki siz hiç kocanızı ben yani annesinden kıskanmıyormusunuz bi düşünün bakalım.

yani ben hönk oldum arkadaşlar ne dersiniz kayınvalidem haklımı biz gelinler çok mu iyiyiz, biz eşlerimizi annelerinden kıskanıyormuyuz yorumlarınızı bekliyorum tüm samimiyetinizle..

şimdiden teşekkürler

2. 29 Nisan 2009
  3. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben kıskanmadığımı düşünüyorum. Bana ne annesiyle ilişkisinden.

4. 29 Nisan 2009
  5. DeliKizinDirdiri

DeliKizinDirdiri Yangına Körük , Kavgaya Sırık... Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    ne sanıyordu kii
    tabiki iyiyiz..........
    :nazar::nazar:
    sırf kendini haklı çıkarmak için iyi karşı saldırı yapmış.....
    ki benim kaynana söz konusu ise kocamla el ele tutuşurken elini kuzuşu oğluşuna uzatan kendi olduğundan kimisn kıskandığı tartışılırrr

6. 29 Nisan 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    böyle bir konu vardı..hatırlıyorum.

gelin-kayınvalide çatışmasında gelinlerinde yer yer hatalı olduğunu düşünüyorum.:nazar:
    ama öyle kayınvalidelerde vaki gelin ne kadar iyi ise kendileri bir o kadar kötü oluyor..:1closedeyes:

8. 29 Nisan 2009
  9. Eyylxuxl

Eyylxuxl önce rütbeni bilicen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    kesinlikle mükemmel değilim
    çok harika bir insan da olmayabilirim ama geçinilesi bir insanım
    doğru dürüst tartışmam dahi olmamıştır birileriyle
    ha hayatım boyunca kızdığım insanlar olmadı mı oldu
    yaptığım şey kavga etmek yerine onun hayatından çıkmak oldu
    velhasılkelam benim "kaynanam ve kayınpederim iğrenç insanlar"
    çok ama çok üzüldüm bi zamanlar
    dahası yok bunun bi gram vicdan azabım yok bu hislerim için

10. 29 Nisan 2009
  11. CADISILA87

CADISILA87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    [/Bööhü öhüü ben hemen konuya açıklık getireyim benim kayınvalidem melek gibidir iyidir hoştur hep bana alışveriş yapmak ister her pazar ona gitmemi ister fln filan işte ama biz çok ayrıyız o etrafında gördükleri gibi olsun istiyor ben çok farklıyım ... mesela o kapalı gelin istermiş ben açığım o altlı üstlü oturmak istiyor ben uzak.. o beraber yielim istiyor ben ayrı...beni kızları gibi görüyor evet ama ben bu hayata bu yaşantıya alşık değilim kaynana kayınpederle oturamammm sıkılırım ben çalmak istiyorum o bebek olunca çalışma diyor bizim anlaşmazlık burda diyorumki akıl vermesinlerr insanlara ben sevmem akıl almayı ben böyleyim böyle kabul etsin elalem laf eder diye korkma ben yanlış bişey yapmıyorum ]

12. 29 Nisan 2009
  13. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    oğlunu kıskanan kaynanalar olduğu gibi eşini annesinden kıskanan gelinlerde var tabiiki. ama bu herkese göre değildir. ben eşimi ona asılan kadınlardan kıskanırım sadece. annesi o neden kıskanacakmışım. keşke anne gibi davransa yavrucum kuzucum deyip hep onun gönlünü alsa ahh ahh keşkeee. eşimin bana olan ilgisini sevgisini kaynanam çok kıskanır çekemez. ve bunun için olsa gerek sürekli eşime kinayeli laflar eder işte ben eşime büyü yapmışım onlardan ayırmışım. felan feşmekan sürekli laf laf laf. oğlu beni sevmeyecek her akşam içip gelip beni dövecekmiş höt dedimi her istediğini bana yaptıracakmış. sanki kendisi kocasının istediklerini yapıyor.
    ama diğer taraftan kendi annemle yengem çok iyi anlaşıyorlar çünkü annem hiç laf etmez herşeyini kendisi yapar. çarşıya gitsin bişey almadan asla dönmez.
    Kaynana iyi davranırsa gelinine kalbini kırmazsa gelinde onun karşı gelmez saygıda kusur etmez. gerçi ben yine saygımı gösteriyorum ama anlayana tam bir kazma benim kaynana.

14. 29 Nisan 2009
  15. huri37

huri37 Huzur Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    153
    hepsi bir değil tabiki ama kaynana neticede onlar nasıl ki içten içe temkinliyse bizde öyle olmalıyız:) ay benim kaynanam çok iyi diyen bir çok arkadaşım ağlayarak kaynanasından şikayetçi olduğuna şahit oldum.bende yok ama olmayacak diye bişleyde yok...
    iki tarafta melek değil doğa kanunu bu kadınlar kocalarını kıskanır annelerde oğullarını...
    kendinize şunu sormalısınız...oğlunuz oldu,sizin gerçekten istemediğiniz,hoşunuza gitmeyen,yada sizden daha çok sevdiği birini tuttu getirdi kolundan gerçekten kendini düşünnn ayyyy korkunçççç delikafadulden

16. 29 Nisan 2009
  17. ZYNPalp

ZYNPalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim kayınvalidem de iyidir. sanırım beni pek beğenmiyor. biraz dikkafalıyım oğluna ev işi yaptırıyorum. hoşuna gitmeyen durumlar var ama yinede varlığımdan rahatsız değil. aynı şekilde ben de onun varlığından rahatsız olmam.
    ikinci olarak ta biz gelinler çok iyi değiliz belki ama biz değil onlar bizim işimize karışıyorlar. zaten sorunda burdan çıkıyor. yoksa ne alıp veremediğimiz bişeyler olmaz. yaşlı başlı insanlarla

18. 29 Nisan 2009
  19. balxixm.

balxixm. zaman eskiye dönermi...? Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu yüzden kayınvaliden iyi.bir kızı olsaydı o zaman anlardın bazı şeyleri.ama haklısın bazı gelinler bırak kayınvalideyi kuzenlerinden bile kıskanıyor kocalarını.