hepotroid ve tüp bebek.....

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve fato xsx28 tarafından 29 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : fato xsx28
  1. fato xsx28

fato xsx28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar dün kan tahlillerimde hepotroidim olduğunu öğrendim troidlerim yavaş çalışıyormuş.bu yüzden doktorum tüp bebek tedavisini bıraktı ve bunu normal haline gelmeden başlamayacaklar napıcam ben halbuki ben 6 yıldır tedavi oluyorum ve her seferinde kan tahliller yapılıyor bu hastalık birden ortaya çıkarmı yoksa daha önce bu tahlil bana hiç yapılmamışmıydı.şimdi bir hap kullnıyorm 3 hafta kullnıp tekrar tahlil yaptıracağım inş tüp bebek tedavime devam edebilirim dua edin arkadaşlar .senağlamasenağlama

2. 29 Mayıs 2009
  3. gunes1977

gunes1977 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    fatoş degerin kac cıktı tsh degerin

4. 29 Mayıs 2009
  5. esel83

esel83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim arkadaşımında troidleri yavaş çalısıyodu doktor zor olur bebeğin falan dedi ilaç verdi ilacı kullanmaya başladığında hamile kaldı inşallah sende kendiliğinden hamile kalırsın.....

6. 29 Mayıs 2009
  7. fato xsx28

fato xsx28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tsh değerim5.1 çokmu yüksek ben hiç anlamıyorum doktorum a üzüntüden bişey sormak aklıma gelmedi.....

8. 29 Mayıs 2009
  9. fato xsx28

fato xsx28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    inşllah ya ...fazla kafama takmakta istemiyorum hastalığın sebeplerinden biride üzüntü ve stresmiş fazla kafama takmamam gerekiyor herşeyin hayırlısı

10. 29 Mayıs 2009
  11. nzmyhn

nzmyhn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım üzülmene gerk yok bence................
    benim 11 çıkmiştı.......ilacı düzenli kullanırsan hemen düzeliyo inşaallah.tefor mu alıyosun.bak mesela şimdi benim hormon seviyem çok çok fazla düştügü için ilacı kestim ben.normal seviye aslında 4 ama tüb bebek için 2 olması gerekiyormuş........

12. 30 Mayıs 2009
  13. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cok degil biraz yuksek. ama dert edecek bir sey degil. aldigin ilaclarla 1-2 ay icinde duzene girer tiroidin. ben de hipotiroid hastasiyim. tup bebegin basarili olmasi icin tsh degerinin 1-2 arasinda olmasi lazim. uzulecek bir sey degil. ilacini sabah kalkar kalkmaz ac karnina al, hergun ayni saatte al ve en az 1 saat bir sey yeme.

duzenli olarak takip edilmesi lazim tsh'inin bundan sonra. hamile kaldiktan sonra da devam etmen cok onemli bebegin sagligi icin. doktorun bunlari soyler zaten

ama uzulecek bir sey degil, pek cok kadin yasiyor bu sorunu

a.s.

14. 30 Mayıs 2009
  15. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    bencede sonuç çok yuksek değıl canım....kırk ellı olanlar var...........benım de 4.5...bende kullanıyorum ılaç ama bu sonuçlar hamıle kalmaya emgel olacak kadar yuksek değıl canım....tuop bebek tedavısındede sıkıntı değıl.........ılacını duzenlı kullan....duşer zamanla...bende bu ay balktırıcamm..yukselmesınde.....onemlı değıl.....aslında gıdıp guatr rontgenı çektırmen lazımm...boğazında nodul varmı dıye doktorun demedımı............çook geçmış ols

16. 30 Mayıs 2009
  17. ELha2012

ELha2012 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    fatoşcum benim tsh 2.98 burda okuduğum yazılardan o kadar çok korktumki çünkü 2 yada 2.50 üstü olanlar ın tedavisi başarısız olmuş..ve aklım çok karıştı çünkü pazartesi transferim var iptal etmmem imkansız..bende dün doktoruma gittim ve ona sordum kesinlikle bu sonuçların gebeliğe engel olmadığını söyledii..inanki rahatladım biraz...daha dorusu tam olarak sonucu 14 gün sonraki gebelik testinde alıcam bakalım umarım doktorum haklıdır...ve pozitif çıkar çünkü bizim başka sorun yok bi tek o çıktı ve ilaç falan kullanmadım..bide referanslara bakıyolar canım...

18. 30 Mayıs 2009
  19. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    evet ya....benmıde doktorum çok muhım değil dedı eğer gebelık gerçekleşırse o zaman değerlere bakıp ılaçç verıcez dedı takma kafanı çok yuksek değıl bu değerler..........olcak inşşşş