Her ay yeni bir hüsran oluyor....Paylaşmaya çok ihtiyacım var....

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve eylul08 tarafından 13 Mart 2010 başlatılmıştır.

13 Mart 2010
    Konu Sahibi : eylul08
  1. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba...
    Bir çok kişi beni hatırlar belki...1 aşılama 2 tüp bebek denemesi ama sonuç yok maalesef....Bir kere doğal yoldan hamile kaldım bir de 2. tüp bebek denememde hamile kaldım ama kaybettim ikisini de...
    Kendimi çok kötü hissediyorum...Nedenler , niçinler , her adet gecikmesinde belki bu sefer olmuştur diğe günler öncesinden başlayarak defalarca kan da idrarda gebelik testi yapıyorum...Belki diyorum bu sefer o milyonlarca spermden biri bir tanecik nazlı yumurtamla buluşmuştur...Ama yok buluşamıyorlar bir türlü....
    Eşimle severek evlendik , çok iyi anlaşıyoruz , maddi manevi problemlerimizde yok sayılır...Hani kafaya takacak çok fazla bir şey de yok diğe yazdım bunları..Sadece çevreden konuşanlar , yaşımızın artık geçmeye başladığını söyleyenler oluyor çok , tabi ben çok etkileniyorum bunlardan..
    En çok etkilendiğim şeylerden biri de çevremdekilerin ,arkadaşlarımın , sorun yaşamadan peş peşe çocuk sahibi olmaları..Bu bir kıskançlık değil tabi ki ama neden istemeyen insanların oluyor da bizim olmuyor diğe çok takıyorum çoook...Bu bir isyan da değil sadece yakarış...
    İçimde o kadar çok şey birikmiş ki artık paylaşamıyorum kimseyle , anlatamıyorum...Gecikmeli bir dönemden sonra bu sabah adet de olunca gözyaşlarıma hakim olamadım ve halen de olamıyorum...Oysa ki yumurtlama dönemini de kaçırmamıştık...
    Biliyorum ki burda hepimizin sorunu aynı..üzüntülerimiz...sevinçlerimiz...yaşadıklarımız..
    Allah daha büyük üzüntüler acılar vermesin hiçbirimize...
    Duygusallığım üzerimde sanırım ..Bir korku sardı içimi hiç olmayacak mı acaba diğe...İyi düşünmek istiyorum ki iyi olsun herşey buna inanmak istiyorum..
    Sadece paylaşmak istedim duygularımı...Yoksa yüreğimdeki çarpıntı hiç geçmeyecek gibi....

2. 13 Mart 2010
  3. bebis_asuman

bebis_asuman ஐCεήήεT_KôκµLµ&#108 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canim duygularini nekadar güzel yazilara dökmüsün ALALH hepimizin yardimcisi olsun bu gectimiz yoll cok uzun ve aci dollu bi yol.
    Bende bi asilama ve iki tüp bebek yaptirdim ALLAHIMA binlerce sükür olsun ikinci tüp bebeisim tutdu,önce ALLAHIMA sonra ankaradaki merkezim MAYA TÜP BEBEK MEREKZINE cok tesekür ediyorm.
    Canim ALLAHIM isteyen herkesin göbüsünü doldursun darisi senin ve isteyen herkesin basina.....

4. 13 Mart 2010
  5. 11MayisSilam

11MayisSilam ღSensizlik Bana Cok Zorღ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Seni hepimiz cok iyi anliyoruz canim ..

Duygularinin kiskanclik olmadigini da biliyoruz..

Biz de esimle senin anlattigin kadar güzel bir evlilige sahibizz .. Tek eksigimiz bebegimizz ..

Eskiden esim o kadar metanetli ve güclüydü ki ..

Zaman gectikce sabri da gücü de tükenmeye basladi ..

Artik o da " Bizim cocugumuz neden olmuyor? " deyip duruyorr ..

Beni teselli eden adam yok artik karsimda ..

Ben ona diyorum .." Ne olur isyan sayilacak birseyler söyleme .. Olucak ALLAHIN izniylee ..

Canim öyle insanlar var ki .. Türlü türlü imtihanlara tabi oluyorlar ..

Evladi olup bin pisman olanlar varr .. Insallah ALLAH bizi onlardan eylemezz ..

Bize hayirli saglikli evlatlar verir ..

Bunca yil sonra bu cocugu bunun icin mi dogurdum dedirtmesin ..

Iyiki olmus evladim diyenlerden olalim ..

Tez zamanda hepimizin kucagi dolsun insallahh ..

6. 13 Mart 2010
  7. 11MayisSilam

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de 5-6 kez mikro 4 kez donmus embriyo tedavisi gördüm ..

2 kez tam iste oldu derken kaybettim bebeklerimi ..

Kürtajlar , laparoskopiler ..

Evliligimin , gencligimin en güzel yillari hastane , muayenehane koridorlarinda gecti , geciyorr ..

Bazen cok umutsuz olsam da , bazen insanlari görmeye tahammül edemesem dee ..

Bazen artik bitti desem dee ...

Biliyorum Rabbim cok büyük .. Bir gün ben de ANNE olcamm ...

8. 13 Mart 2010
  9. muhte

muhte Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :Saruboceq:eylulcum senı çok ıyı anlıyorum hepımız aynı durumdayız ama elımızde bırsey gelmıyo ışte buda bızım imtıhanımız sabırla beklıcez çok yorgunuz ama rabbım gun gelıp yasadıklarımızın hepsını unutturacak bıze hıç bır zaman aglama hep dık ol allahtan gelene yapacak bısey yok sabır:Saruboceq:

10. 13 Mart 2010
  11. eylul08

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    sağol asumancım senin de ne zorluklar yaşadığını ve bebeğine kavuştuğunu biliyorum canım allah kucağına almanızıda nasip etsin tabi sağlıklı ve hayırlı bir şekilde..
    hassas bir günümdeyim sanırım o yüzden bu kadar umutsuzum..

12. 13 Mart 2010
  13. mlkpinar

mlkpinar gel kavuşalım artık.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    eylülcüm arkadaşların da dediği gibi hepimiz aynı durumdayız ama bu hep bu durumda kalacağımız anlamına gelmiyor canım...o kadar iyi biliyorum ki bizi neyin ne kadar yıprattığını...çevre...biz kendi evimizde mutlu mesut yaşarken,alışık olduğumuz düzenin dışında bir varlığın neden yok olduğuna dair en çok çevremiz çomak sokarak yaramızı kanatıyor...tam unuttuk derken onlardan gelen bir bebek haberi ne yazık ki bizdeki eksik olan şeyi tekrar gün yüzüne çıkarıyor...rahat rahat hamileyim diyenler de gözümüze batıyor,bizden saklar gibi söylemek istemeyenler de....elimizden hiç bişey gelmiyor,dua etmek dışında...zaten şöyle de bir avuntuya sığınıyorum son zamanlarda,rabbim sevdiği insanların kendine dua etmesi için onlara dert verirmiş,sevmediklerine ise herşeyi eksiksiz verirmiş...inşallah bizler rabbimizin sevdiklerinden olalım canım çünkü o,sonzuz merhametinden biz sevdiği kullarını mahrum etmeyecek,elbet birgün dualarımızı kabul edecek ve sesimizi ona artık şükürlerle duyurmamızı sağlayacaktır....
    allaha emanet ol canım...
    sevgiler...

14. 13 Mart 2010
  15. 11MayisSilam

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Cok güzel anlatmissin canim yaa ..

Zaten ne yaparsak yapalim .. O´ndan gayri siginacak limanimiz mi varrr ?

Insanlar bize nereye kadar acir ki ?

Daha gecen gün ; bana en yakinim oldugunu düsündügüm kisi , benim neler cektigimi bile bile bana kardesinin 10 aylik bebegi olmasina ragmen 2. ye hamile kaldigini anlatiyordu ballandira ballandiraa ...

Belki saklasa yine beni üzerdi süphesizz ..

Sonra baska bir arkadasin bebeginin resmine bakiyorum .. Bir diger kisi bana : Aman masallah dee ...

Etrafimizdakiler gercekten belki isteyerek , belki farkinda olmadan canimizi yakabiliyorlarr ....

Hic birsey yapmasalar dahi .. Sadece bakislariyla bilee ..

Kimseye zayif yanimi göstermedim .. Kimseden de merhamet ummuyorum ..

Rabbim acisin bizleree .. Yeter ...

16. 13 Mart 2010
  17. eylul08

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    silamcım senin benden daha çok zorluklar yaşadığını biliyorum
    seni hep takip etmişimdir ve her tedavinde inşallah bu sefer kavuşursun
    diğe herkes gibi ben de dua etmişimdir
    sen çok daha erken başlamışsın bu mücadeleye
    ben sana hep hayran kalmışımdır biliyormusun
    biz de daha çok takan sorun yapan benim allaha şükür eşim daha pozitif
    ama biliyorum ki benim yaşım sorun olacak zamanla erkeklerde yaş önemli değil
    yaş ilerleyince sorunlarda artıyor ve ben bunu düşününce daha çok umutsuzluğa kapılıyorum
    hayatta herşey istediğimiz gibi olmuyor işte
    inşallah birgün inşallah sağlıklı hayırlı evlatlara sahip oluruz

18. 13 Mart 2010
  19. eylul08

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    anladığınızı biliyorum canım o yüzden paylaşmak rahatlamak istedim yenildim demek de istemiyorum ama bazen öyle bir umutsuzluk sarıyor ki içimi atamıyorum bir türlü
    herkesin karşısında dimdik durmaktan yoruldum inanın o yüzden burda bu kadar yazmaya ihtiyaç duydum..
    evet allahtan gelen bir şey ve sabrediyorum bende sonu selamet olur inşallah