her emzirmede ağlıyorum :(

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve dilek_286 tarafından 23 Eylül 2008 başlatılmıştır.

23 Eylül 2008
    Konu Sahibi : dilek_286
  1. dilek_286

dilek_286 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba anneler,
    bebeim 23 gunluk ...ama hala meme ucumdaki yaaralar iyileşmedi...öyle bir durumdaki her verdigimde çıglık atıyorum yada aglıyorum...yarın sbh doktora gidecem..daha önce 2 krem verdiler fayda olmadı ..internetten okudum emzirdikten sonra sütle ıslatın diolar...oda fayda etmedi....vermemezlik edemiyorum süt dolunca dahada sızlıo ...lütfen yardımcı olun :KK43:senağlamasenağlama

2. 23 Eylül 2008
  3. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    o halde ben sana doğal bir yöntem söyleyim canım denemek sana kalmış ama inan ben faydasını gördüm...

şimdi saf zeytinyağı (ben ayçiçek yağıyla yaptım) 2 yemek kaşığı bir cezve ya da tavada kızdır...
    soğuduktan sonra içine 2 yemek kaşığı su ilave et...

bu karışımı bir kavanozda iyice çalkala beyaz krem gibi sıvı hale gelene kadar ve bunu sür...
    ayrıca bu bebek pişiklerinde de kullanılıyor...

ben denedim hem kendimde hem kızım pişik olduğunda ve geçti...

4. 23 Eylül 2008
  5. marul

marul HAYALLERİM,EYLÜL VE BEN:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    hangi kremleri kullandın bilmiyorum ama lansinoh isimli krem çok fayda etti bende . hem silinmesi de gerekmiyor , bebeğe zararı yok , seni çok iyi anlıyorum , o günleri unutmak çok zor , ağlaya ağlaya çok geceler geçirdim , benim cadımın adı da eylül , allah hepsine hayırlı ömürler versin ...

6. 23 Eylül 2008
  7. sezin05

sezin05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım krem falan fayda etmiyor kullanmadığım krem kalmadı benimde..45 günlük bebeğim var ben silikon gögüs uçlarından kullanıyorum o benim tek kurtarıcımm oldu...Medelanın gögüs ucunu aldımm sanada tavsiye ederim .onsuz emzirince hemen acıyor uçları zaten uçlarıda çok yok...
    Gögüs uçlarını kuru tut o işe yarıyor krem olarak lansinoh ve purelan kullandım...

8. 23 Eylül 2008
  9. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Emzirme kaynaklı yaralar çoğu annede oluyor. Bende baloncuk bile çıkmıştı. İki ay boyunca hem emzirdim hem ağladım. Eğer annem olmasaydı emzirmekten vazgeçerdim çünkü çok acı veriyor biliyorum. Ben karbonatlı suyla silip eczaneden aldığımız merhemi sürüyordum. Emmezken rahattı ama emmeye başlayınca tahammül edilemez bir acı çekiyordum. Bütün bunlara rağmen emzirdim ta ki kızım 17 aylık oluncaya dek. Biliyorum zor ama sakın pes etme. Biliyorsun anne sütünün yerini hiç bir mama tutamaz. Hem senin için de büyük kolaylık. Isıtmak hazırlamak yok. Mamayı ya da biberonu unutma ihtimalin yok her zaman yanında:) Mamayı hazırlarsın bebeğin içmez dökersin. Hem mamalar da çok pahalı inan verdiğin paranın yarısını lavaboya dökeceksin. Yalnızca biraz sabır. Boşuna cennet ayaklarımızın altına serilmiyor:)

10. 23 Eylül 2008
  11. lilithu

lilithu küçük Prensim benim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    canım başlarda bende de çok acıyordu, yaralar geçene kadar göğüs pedi yerine Demir'in ağız bezlerinden kullandım kuru tutuyor çünkü sütümden sürdüm. arada lansinoh sürdüm, bir de Evicap diye kapsüller var, ondan aldım, doktoruma da sordum zararı yok dedi. bu kapsüllerin ucunu iğneyle dalıp meme ucuma bir iki damla damlatıp sürdüm. evicap ve lansinohu silmeden bebeğini emzirebiliyorsun da. şimdi yaralarım yok oldu çok şükür. arada hala sürüyorum evicap. yeniden göğüs pedi de kullanmaya başladım. Sabretmen lazım canım. kolaylıklar diliyorum

12. 23 Eylül 2008
  13. eda1982

eda1982 CANIM KIZIM IRMAK'IM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende çok korkuyorum bu gögüs yarası olayından.arkadaşım 2ay önce dogum yaptı dogru dürüst emziremedi bile.ya aynısı bende de olursa diye endişeleniyorum.peki dogum yapmadan önce yaılması gereken birşeyler var mı göğüs yaraları için.bana bilgi verirseniz çok sevinirim.

14. 23 Eylül 2008
  15. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Son düzenleme: 23 Eylül 2008
  16. 23 Eylül 2008
  17. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    lansinoh kullan canım süper

18. 23 Eylül 2008
  19. lilithu

lilithu küçük Prensim benim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    lansinoh kremi 32.haftadan itibaren göğüs uçlarına sürmeye başlayabilirsin. Ben 1 ay önceden başladım kullanmaya, gerçi sürekli emdiği içn gene de az da olsa yara oldu ama çabuk geçti. bu bir süreç, göğüs uçları hassas yerler ve sürekli emince hele de arada sadece ucu alırsa daha da fena oluyor ama mecburuz:)-tatlicadiarzu-kafamçokkarıştı