Her eyi ok bilen Kaynananz varsa...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kedis27 tarafından 30 Haziran 2009 başlatılmıştır.

30 Haziran 2009
    Konu Sahibi : kedis27
  1. kedis27

kedis27 tam bir kediş Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb,

kayınvalidem herşeye çok müdahale eder herşeyi en iyi o bilir benim isteklerimin önemi yoktur o hep kendi istediği gibi olsun ister kafasından planlar yapar bizim de ona uymamızı ister hatta çoğu zaman çeşitli manevralarla uydurur da bizi yani...eevimin düzenine kadar müdahale ediyor evlenirken de gelinliğime kadar karıştı yok kiralık alalım mış yok bilmem ne ben hayır kiralık istemem dedim köpürdü o dönem , ben önceleri ses çıkarmadım çünkü ev kurarken 3-5 neyse yardımı oldu yani onu da kendi zevkine göre almaya çalıştı bana sormadı nasıl istiyosun diye.Yani kısaca herşeyi o planlar biz uyacaz bunu bekler hayır deyince de tepki verir vay işte herşeyi yapıyorum da gene yaranamıyorum diye.Ya ben bu kadınla nasıl geçineceğimi şaşırdım altlı üstlü oturuyoruz hergün beraber yemek istiyor hergün benim ona uymamı bekliyor yahu ben çalışan insanım bi huzur ver diyecem diyemiyorum.

sizlerden fikir almak istiyorum kırmadan dökmeden açık ve net bi şekilde nasıl davranayım?

2. 30 Haziran 2009
  3. vuslat2006

vuslat2006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kelin ilacı olsa:):)

4. 30 Haziran 2009
  5. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bence kendıne guvenıyorsan al karşına açık açık konuş.kırmadan tatlı dılle. en guzelı bu bence.

6. 30 Haziran 2009
  7. chocolategirl

chocolategirl oooppss! Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    canım ben bu durumu yaşamadım hiç bilmiyorum ama sanırım en doğru yol açıkça konuşmak.
    kalbini kırmadan,güzelce anlat.
    çalışıyorum,öyle ki bazen yemek bile yemeden uyumak veya özel işlerimle ilgilenmek istiyorum.
    sizi kırmak da istemiyorum,ama lütfen bana ve bize ait zamanlara müsade edin,anlayış gösterin.
    her akşam beraber yemek zorunda değiliz ,ben bunu istemiyorum.
    ve hayatımla ilgili her konuda ben karar vermek istiyorum de.bunları kibarca söyle...
    tabii ki kırılacak ama düşündüğünde açık sözlü olduğunu görecek ve kızsa bile açık sözlülüğünden ötürü birşey diyemeyecek.
    kesin trip atar,söylenir..ne kadar kibar konuşsan da..ama başka yol yok.ben olsam böyle yapardım canım..
    heee bu arada sakın eşini işin içine katma,yüz göz olma.bırak şikayet edecek biri varsa o da annesi olsun..kafa ütüleyen sen olma canım...Kolaylıklar dilerim...

8. 30 Haziran 2009
  9. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    ilk başta konuşmayı dene baktın anlamıyor o zaman kaale alma hiç dediklerini uygulama o evin düzenini değiştiriyosa sen tekrar eski haline getir.bunu sürekli yaparsan bi süre sonra vazgeçer.otur yemeğini evinde ye ne olursa olsun aşağı inme artık sende bi bireysin bunu kabul etmesi lazım:1closedeyes:

10. 1 Temmuz 2009
  11. flzps

flzps Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    offffffffff bu kaynanalar anlasılan hep aynı allah yardımcımız olsun

12. 1 Temmuz 2009
  13. hevin

hevin İkiPaşaAnnesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Bende arkadaslara katılıyorum, eger kendine güveniyorsan al karsına güzelce konus, anlat derdini, seni sıkan seyleri üzüldügün olayları. Karsılık verirse ne ala, yok hala dedigim dedik derse herkes kendi evine. :nazar:

:roflol:

Allah yardımcınız olsun kızlar a.s.

14. 1 Temmuz 2009
  15. kedis27

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilk başlarda eşime çok yansıttım yaptıklarını ama inanın annesi hep haklı hatta bigün fazlaca yüklendim annesine çıkışş yapmışş o da inkar etmiş kadın bana bi patladı vay efendim ben böle bişe duymadım bu ömrümde o kadar şey yapıyom yaranamıyom da herşey kocaya anlatılmazmış ta.O günden sonra biraz dikkat ediyo lafına ama huylu huyundan vazgeçer mi ona göre bi çocuğuz 30 yaşında olmuşuz daha bişe bilmiyos biz:)

şimdi artık eşime söylemiyorum yaptıklarını,bazen tutuyorum kendimi kötü olmayalım diye ama bazen çıkışlar yapıyorum istemeden bunaltıyo çünkü.

16. 1 Temmuz 2009
  17. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Bir kulağınızdan girsin ,diğerinden çıksın.Yoksa sağlığınız bile bozulabilir. mafoldumben

18. 1 Temmuz 2009
  19. kedis27

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynen ya herşeyi o beğenecek sanki kendi kulanacak