Her eyim olsun istiyorum

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve sophronie tarafından 6 Eylül 2009 başlatılmıştır.

6 Eylül 2009
    Konu Sahibi : sophronie
  1. sophronie

sophronie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    172
    Ödül Puanları:
    123
    doyumsuz bi insan olduğumu daha önceki konuda anlatmıştım. her şeye sahip olmak istiyorum. her şeyi başarmalıyım, her şey benim kontrolümde olmalı, herkes beni sevmeli vs. vs. yanlış olduğunun farkındayım ve bundan kurtulmak istiyorum artık. ay her şeyde gözüm kalıyo resmen. insanların her şeye sahip olması mümkün değil ah bide bunu kendime anlatabilsem.. sahip olduklarımla yetinip mutlu olsam..

2. 6 Eylül 2009
  3. birmasal

birmasal Guest

merhaba,
    yazdıklarını okudum. peki istediklerine sahip olabilmek için gerçekten tüm gücünle savaşabiliyor musun ,yoksa sadece olmalarını dileyip bekliyor musun?

inanki bekleyerek hiçbir şey elde edemiyor insan,harekete geçmen gerekiyor.daha iyi bir iş,daha iyi arkadaşlar ya da iyi bir hayat ancak çaba gösterirsen gerçekleşiyor..

4. 6 Eylül 2009
  5. EvCadisi

EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    106
    uzman yardımı almayı denemelisin...hayatta her şeyin istediğimiz gbi olmayacağını biz sana 1000 kere de söylesek kar etmeyecektir...

6. 6 Eylül 2009
  7. nalansu09

nalansu09 çatlak patlak yusyuvarlak Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    iyide kızcaaz ben neden herşeyi istiyorum diye soruyor niye istediklerim olmuyor diye sormuyor kii yanılmıyorsam ..kesinlikle profesyone yardım alman lazım allah kolaylıklar versin ..sevgilerimle ..

8. 7 Eylül 2009
  9. birmasal

birmasal Guest

haklısın.. yanlış anlamış ve yanlış yorumlamışım galiba :eek:

10. 11 Eylül 2009
  11. ROJDE

ROJDE :) ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    76
    doyumsuzluk psikolojik bir sorundur yardım alman lazım bir uzmandan canım:)

12. 12 Eylül 2009
  13. ViolettaM

ViolettaM Pfff çokTa TıNN:p Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    113
    aynen bnde böle hissediyorum canm alıştım artık çevremdeki herkes yetrsiz gelio kendim bile öle hiçbirşeyi begenmiorum istediklermi de elde edemiyorum hep beklemek hep beklemek nereye kadarsa işte

14. 15 Eylül 2009
  15. eslemebrar

eslemebrar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya bu sorun bende de var cnm.bişeyi almak isteyipte alamayınca çok mutsuz oluyorum.halbuki ihtiyacım yok biliyorum ama o nesnenin benim olması gerek.sadece benim diyebilmek için.eşimlede çok tartışıyoruz bu yüzden.eğer o an alacak imkanım varsa yani para varsa yanımda (ama o para başka bişey için lazım)akan sular duruyo hemen gidip alıyorum.eğer kendimi engellersem bir hafta acı çekiyorum neden almadım diye.ben napıcam bilmiyorum.eşimle tartışmalarımızın %99 u bu yüzden değişirmiyim sizce?

16. 16 Eylül 2009
  17. masal77

masal77 Guru Üye

Beğenildi:
    154
    Ödül Puanları:
    293
    yazdıklarını okuyanca kendimi buldum-bence günümüz insanı hep böyle

18. 16 Eylül 2009
  19. Beyondparadise

Beyondparadise Az İnsan Çok Huzur ;) Üye

Beğenildi:
    320
    Ödül Puanları:
    363
    Doyumsuzluk bence çok insanı bişey doyabilen yaratıklar olsaydık hala daha mağaralarda yaşıyorduk emin olki hepimiz doyumsuzus ama bizde bi fren mekanizması var mesela bendeki fren ''amaan kim uğraşıcak beee '' cümlesidir.
    Kimse düşündüğün kadar masum değil Yani herşeye sahip olmak herşeyi başarmak herşeyin kendi kontrolünde olmasını kim istemezki ama bazımızın kafası meşgul oluyor bazımız tembel oluyoruz ve bu hırsa odaklanamıyoruz haliylede dert etmiyoruz.
    Benim tavsiyem odaklarını değiştir mesela bi saksıya domates ek büyümesini bekle
    ne biliim git bi huzur evini ziyaret et meteryallerden kurtulmanın yollarını ara.
    tabi bide işin islami boyutu var belki kurtuşu orda bulursun onuda araştır.

Tabi bunların hepsi bence yani uzaman değilim belki çok yanlış tavsiyeler vermiş olabilrim bi uzmana danışmandada fayda var.