Her merkezde blastokist transferi yapılmıyor mu?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve feraye55 tarafından 25 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : feraye55
  1. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar her merkezde blastokist transferi yapılmıyor mu?
    Transferin hangi gün olacağına kim karar veriyor, sadece dr mu? Hastanın isteği göz önüne alınıyor mu?
    Blastokist transferi için özel laborutavr koşulları ve özel solüsyon gerekiyormuş, her merkezde yok mu acaba?
    Bi de dondruma işlemi 1. veya 5.gün yapılır diye biliyorum..5.güne kadar saklayacak koşul yoksa dondurma nasıl yapılacak? Yardım arkadaşlar...

Şu nedenle soruyorum: bana direk 3.gün transfer dendi, blastokisti sordum, hayır 3.gün olacak dendi...Açıklayıcı cevap alamadım...benneyaptımki

2. 25 Mayıs 2009
  3. gelincik238

gelincik238 Şükürler Olsun Mevlaya... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım her merkezde yapılıyormu bilmiyorum. ama emriyoların durumuna göre karar veriyor doktorlar. benim tranferim 5. gün olmuştu ama tutmadı. aynı merkezde başka bir arkadaşınkide 3. gün olmuştu o şimdi hamile hemde ikizleri olacak.bence hiç takılma buna tutacağı varsa tutuyor. hayırlısyla inşallah bebişlerin sana sımsıkı tutunur.

4. 25 Mayıs 2009
  5. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    EL-MUALLıM de aynı cevabı verdi, rahatlattınız,teşekkür ederim..
    Ama yine de niye yapılmıyor merak ediyorum...

6. 25 Mayıs 2009
  7. CILEK7

CILEK7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bana doktorumun dediğine göre her embriyo dışarda 5.güne kadar yaşamayabiliyormuş, bu yüzden embriyosu çok olan ya da çok fazla tekrarlayan olumsuz sonucu olanlarda deneniyor genellikle. şansı artırabilir mi acaba diye.

8. 31 Mayıs 2009
  9. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    vallahi bende bu denemede istiyorum bakalım embriyolarım yetecekmi dayanacakmı