her sevgi bitmeye mahkum mu?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Sahra_Deniz tarafından 2 Nisan 2009 başlatılmıştır.

2 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Sahra_Deniz
  1. Sahra_Deniz

Sahra_Deniz lay lay lay :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çevremde çeşit çeşit ilişki yaşayan kişi var, KK'da da aynı şekilde...
    arkadaşlarımdan kimisi yıllarca çıkıp evlendi ya da henüz evlenmese bile ilişkileri ciddi bir şekilde devam ediyor...:asigim:
    çok yakın çevremden olmasa da 2-3 yıl çıkıp,birbirlerini deli gibi sevip ilişkinin sonuna gelenler de varsenağlama
    bunları gördükçe bi zamanlar birbirlerine bu kadar aşıkken,nasıl oluyor da gün gelip bitiyor?... diye düşünüyorum.
    gerçekten seven insanlar birbirlerinden vazgeçebilir mi:çok üzgünüm:
    benim de çok güzel giden bir ilişkim var ama böyle şeyler okudukça ve gördükçe umutsuzluğa kapılıyorum zaman zamanfisfisfis
    bir ilişkinin sağlıklı bir şekilde devam etmesi ve sevginin sürmesi için nelere dikkat etmeliyiz?
    uzun yıllar çıkıp da evlenenler vardır mutlaka...ilişkinizi bu boyuta taşıyabilmek için çaba sarf ettiniz mi yoksa her şey kendiliğinden mi gelişti?
    aslında soru şu:
    bir ilişkiyi,aşkı,sevgiyi sürdürebilmek insanın kendi elinde mi sizce?CADIARZU

2. 2 Nisan 2009
  3. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    hiç bir sevgi bitmeyi haketmez,hiç bir sevgili terkedilmeyi haketmez.sevgi yücedir.yarını bugünü yoktur.nedeni yoktur.aması belkisi yoktur.ben iki seneyi geçti evliyim.öncesi de var.eşimi seviyorum,aşık olarak evlendik.emek harcadık tabii bir takım şeyler için.çabaladık.evet bir ilişkiyi sürdürmek çoğu zaman insanın elindedir.kişilerden birisi vazgeçerse,bu iki taraf için çok zordur.ben insanın elinde olduğuna inananlardanım.
    sevginiz hiç bitmesin bir ömür boyu sürsün :nazar:

4. 2 Nisan 2009
  5. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    tabiki insanların elinde..önemli olan karşılıklı sevgi,saygı ve güvendir..güven olan bi ilişki kolay kolay bitmez..tabi dış etkenlerin etkisi olabiliyor gerçek bir sevgi varsa kimsenin gücü yetmez.

6. 2 Nisan 2009
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Ortada gerçek anlamda bir sevgi varsa,çiftler birbirlerini idare etmeyi öğrenirse ve saygıyı da yitirmezlerse sevgileri sonsuza dek sürer gider.:kahve:

8. 2 Nisan 2009
  9. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    nasip canım nasip..sen ne dersen de
    bazen sevmek tek başına herşeye yetmiyor..

10. 2 Nisan 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bir iliskideki en önemli sey bence beklentilerdir...sen gidersin mersine o gider tersine...iste o zaman sevgide biter saygida bir zaman sonra...:nazar:

Ayni hedefleri takip eden insanlar sevgileri icin emek verir fedakarlik yapar...lakin bir tarafin beklentileri hedefleri farkli ise, diger taraf istedigni yapsin bos...o yüzden bazi yerde malesef sevginin bitmemesi insanin elinde degildir...:kahve:

Her ne kadarda zit kutuplar birbirini cekse uzun vaadede ayni dili konussanlar daha mutlu olur kanimca..a.s

12. 2 Nisan 2009
  13. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    bayılıyorum bu akıllı kadının yorumlarına..yerimseniben

14. 2 Nisan 2009
  15. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    bir ayrıntıyı açıklayıp ondan sonra vereceğim cevabımı...

Aşk ve sevgi çok farklı duygulardır...

aşk ihtiras tutku seviyesi maksimum da olan ve insanın ayaklarını yerden kesen beyin kimyasını altüst eden bir duygudur...

sevgi ise mantık ve fedakarlık duygusunun hakim olduğu ve inasnın ayaklarının yere daha sağlam basmasını sağlayan bir duygudur...

her aşk bitmeye mahkumdur....eğer yaşanan maksimum duygular sürekli aynı kalsaydı insanoğlu bunu taşıyamazdı...

Aşk biter, arkasında sevgi varsa mesut mutlu devam edilir, aşkın arkasında sevgi yoksa saygısızlık ilgisizlik başlar...

her sevgi bitmeye mahkum değildir...bitip bitmemesi kişilerin birbirleriyle uyumuna bağlıdır.

16. 2 Nisan 2009
  17. kuzum85

kuzum85 aşk bir yangın Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    aşk hep vardır esasında hayatımızda sevdiğimiz insanda sadece vücut bulur ilişkinin sonunda ise aşk o bedenden ayrılır başka birini aramaya koyulur bne böyle düşünüyorum ama bende herkes gibi sevdiğim adamda kalsın istiyorum aşkımın umarım sonsuza kadar onda kalır:nazar:

18. 2 Nisan 2009
  19. Molia

Molia Faded color of dreams ... Üye

Beğenildi:
    748
    Ödül Puanları:
    153
    ne yaLan söyLiyim, ben de zaman zaman bunu düşünüyorum... :kahve: