her şey çok üstüste geliyor:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve 23Ocak tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

23 Mart 2010
    Konu Sahibi : 23Ocak
  1. 23Ocak

23Ocak 13.11.2010 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Konuyu acıp acmamak konusunda cok kararsız kaldım ama içimi dökmek istedim...
    Şu 2 ay içinde bir sürü aksilik yaşadım,sinirlerim çok bozuk.
    1 ay önce annemin arkadaşları bize geldi baya kalabalıktık,pasta yapmıştım bende herkes yedi çok beğendi ellerine sağlık falan dediler.bende pastadan bir lokma attım ağzıma tıkandım,boğuluyordum.morarmaya başlamışım Allah'tan bir kadın yönetimini biliyormuş,lokmayı çıkarttı.(bu bir pasta yani yumusak) o gün baya bir korkmustum.
    Sonrasında kemik ağrılarım başladı,dizlerim,belim falan doktora gittim.menisküslerin ezilmiş,su toplamış,sağ dizinde yırtılmış,diğeride baya bir deformasyona uğramış dedi.üstelik ben şu 3 aydır sürekli evdeyim,kendimi bu kadar zorlayacak,dizimi yırtacak ne yapmış olabilirim bilmiyorum.1 ay sonra amelıyat olucaksın dedi sol dizini tedavi etmemiz lazım önce dedi.önceleri rahattım sonra dizliksiz basamaz oldum,şimdi koltuk degneksiz gezemez oldum.23 gündür de yatıyorum çok bunaldım.
    Sancılarım çok artınca yine gittim doktora bu seferde bel kayması çıktı,sulugözlu falan değilim ama bunu da duyunca doktorda dayanamadım ağladım sinirden..
    Tabi Allah daha büyüklerinden saklasın,buna da şükür ama yinede insanın çok sinirleri bozuluyor,aldığım haplar,kortizon iğneleri benim bütün dengemi bozdu.48 kilodan 53 kiloya çıktım.doktor bana tuzlu yemiceksin demedi bende bilmiyordum yedim suratım ve göbeğim balon gibi şişti,beni görenler şaşırıyorlar,yabancı gibi geliyorum.(2-3 ay içinde geçermiş şişlikler)
    İlk başta ilaçların yan etkisi sandım ama doktor sıkıntıdan dedi bütün vucudum beyaz uclu,iltihaplı sivilceler çıkarttı.sivilcesiz,düzgün bir yüzüm vardı,herkes maşallah derdi şimdi iltihaplı sivilce doldu..bir de hangi ilaçların yan etkisi bilmiyorum ama yanaklarımda tüylenme yaptı,cenemde 4 5 tane siyah ve dik dik kıl çıktı...
    Geçen kuafore gittim moral olsun diye saçlarımın uçlarına kızıl balyaj attırayım dedim,atıldı yıkandı balyaj bile tutmamış,siyah kalmış yine.moral olsun dedimm daha çok moralim bozuldu çok basit bir olay bile olsa,üstüste bütün aksilikler birleşince inanın dayanıcak sabrım kalmıyor.2 aydır bütün gün evdeyim bide istediğim gibi dolaşıp basamıyorumda artık o da sinirimi çok bozuyor.dün sabaha karşı tuvalete gittim,kalkamadım basıyorum tutmuyor ayaklarım,bağıra bağıra annemi uyandırdım beni kaldır burdan diye.insanın o kadar siniri bozuluyor ki başkasına muhtaç olmak..
    Nişanlımda askerde yanına gidiyordum rahat rahat moral oluyordu bana şimdi 3 hafta çarşılarını kilitlemişler,tam ona ihtiyacım varken onu da göremiyorum..
    Ve öyle aklıma gelmeyen basit şeyler ama birikip birikip insanın önüne çıkınca çok sinirleri bozuluyor insanın ki benimde artık vucudum bile dayanamayıp tepki göstermiş,şimdi aynaya bakınca daha da sinirim bozuluyor..
    Benim ki belki hiç bir şey değil bir çok insanın dertlerinin yanında.Yine Allah'a şükrediyorum,isyan asla etmiyorum.Sadece her şeyin artık düzgün gitmesini istiyorum.içimi döküp rahatlamak istedim,okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleme: 11 Ağustos 2010
  2. 23 Mart 2010
  3. geçmiş olsun ..
    evet geldi mi üst üste gelir hep. benimde şu anda hayatımda öyle bir dönemdeyim ve resmen doğal karşılamaya başladım problemleri artık şaşırmıyorum..
    ama yinede pozitif düşünmeye çalışıyorum. biliyorum ki bütün bunlar geçicek. herşey normale döndüğünde, normale olan özlemim dolayısıyla daha fazla haz alacağım yaşamımdan..

4. 23 Mart 2010
  5. cancu

cancu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    oyy kıyamam bunalmışsın canım Rabbim daha beterlerinden korusun işallah :teselli:

6. 23 Mart 2010
  7. 23Ocak

23Ocak 13.11.2010 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende sürekli pozitif düşünmeye çalışıyorum ama bir yere kadar sinirlerim dayanmıyor.inşallah o güzel günlere bir an önce kavusuruz boshayallersmile

8. 23 Mart 2010
  9. Superisi.

Superisi. ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim demek ki şuan tam sabrının sınandığı bir dönemdesin inşallah her şey biran önce düzelecek ama ne olur biraz sabret bol bol Rabbime dua edelim ki sana acil şifalar versin :eek: Ama ne olur ümitsizliğe kapılma hepsi geçicek çok çok yakında hepimizden sağlıklı olacaksın :jeyyar: Bak sana destek olan ailen nişanlın bide biz varız çevrende sana değer veren bir sürü kişi var belki şuan elimizden pek bişey gelmiyor ancak bol bol dua edebiliriz keşke yapabileceğimiz başka şeylerde olsa :teselli:

Kortizon ilaçlarını kullanırken de doktorun mutlaka uyarması gerekiyordu bence burada onun çok büyük hatası var :eek:klava: Neyse biz şimdi olumsuzluklara takılıp canımızı sıkmak yerine her şey geçecek azcık sabır diyelim :1hug:

Ayrıca çok çok geçmiş olsun şekerparem benim

10. 23 Mart 2010
  11. 23Ocak

23Ocak 13.11.2010 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Hemde nasıl bunaldım bilemezsin,herkes öyle diyor.Kayınvalideme gittim bir kaç gün kalmaya gel çok bunaldın,değişiklik olur diyorlardı.kayınvalidem bile diyorki sanki sen değilsin sesin olmasa başka birisi yanımda oturan sanki diyor :sinifsinif:

12. 23 Mart 2010
  13. 23Ocak

23Ocak 13.11.2010 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim özellikle senin yazdığın yazılar bana cok moral veriyor,yüzümü güldürüyor.sana çok tesekkur ederım bıtanem.dualarınız benim için önemli..

14. 23 Mart 2010
  15. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Canim ya gecmis olsun, gercekten arkadasin dedigi gibi sinav bu, insanlar yilda 2 kere sinanirmis canim, oda en az ben bu lafi duymustum ve hep buyuk olaylar yasadigimda
    buna bagliyor biran onca bitmesi icin dua ediyorum. BEnde suanda sanirim bir sinavdayim
    o kadar karisik durumlarki canim. Neyse demem oki hersey insanlar icin
    dizlerin iyilesir, ilaclari birakirsin. Ameliyati annemde oldu cabuk toparlandi sende
    oyle olursun ins. ilaclar bitincede yan etkiler kalkar. yuzunde duzelir. Yeterki sen moralini yuksek tut ve seni oyalayacak birseyler yap
    bos bos durmak iyice kafanda kurmana sebep olur. Orgu or canim, psikologlar bile
    oneriyor desarj olmak icin, terapi gibi gelir. Arkadaslarini eve cagir , sohbet edebilir
    kafani dagitabilirsin. Film izle biraz kafan dagilir. Olanlarin uzerine gitme bence ve hersey
    gececek gozuyle bak. Birde canim nazarada gelmis olabilirsin bol bol felak nas okuttur yada oku
    Allah sifa versin canim.

16. 23 Mart 2010
  17. 23Ocak

23Ocak 13.11.2010 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım bende öyle düşünüyorum,isyan etmiyorum burda dostlarıma içimi döküyorum..örgü ormeyı bırak zincir bile atamıyorum ben:KK43: kitap okuyorum,burda takılıyorum,sagolsun gelen gidende cok,aynaya bakmamaya calısıyorum bıde:KK43: bir çok insanda bana onu dedi nazara gelmiş olabilirsin diye nefesı kuvvetli birine okutmayı dusunuyorum kendımı.Tesekkur ederım canım,insallah seninde işlerin yoluna girer,huzura bır an once kavusuruz

18. 23 Mart 2010
  19. jasmeen

jasmeen Yasemenler dile geldi ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Çok ama çoook geçmiş olsun canım . ınsanlar bir şekilde sınanıyor . Demek ki senin de sınavın bu . Allah beterinden korusun inşaallah .
    Çok sıkıldığın zaman Mevlana Hazretlerinin şu sözü hatırla :

Dikenden gül bitiren , kışı da bahar haline döndürür . Selviyi hür bir halde yücelten , kederi de sevinç haline sokabilir .

Şimdi dikenler canını acıtsa da sabret , gülün gelişi yakındır ...