Her şeye rağmen sevmek

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nazanbasak tarafından 2 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

2 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nazanbasak
  1. nazanbasak

nazanbasak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Merhaba

ilk defa bir gruba üye oluyorum.
    Benim sorunum kaynanam.eşimle evlenmemizi onaylamadı.tüm bunlara rağmen tam 5 yıl mücadeleden sonra evlendik.tam 12 yıldır evliyiz.birde kızımız var.kızımı bile 4 yaşından sonra gördü.düğüne ve doğumuma gelmedi.eşim şu an annesi ve abisiyle aynı işyerinde.evimizide maalesef 2 yıl önce yan dairelerine taşıdık. Tüm karşı çıkmalarıma rağmen.eşim çok iyi niyetli. Babasıda vefat etmiş.abiside biraz hasta.tüm bunlar yüzünden yan daireye taşınmayı kabul etmek zorunda kaldım.meğer kaynanam çok güzel süprizler hazırlıyormuş.benimle hiç konuşmaz ben yokmuşum gibi.sadece oğlu ve kızımla konuşuyor.ve onları benden uzaklaştırmak için her şeyi yapıyor.sinirlerim öyle yıprandıki yaptıklarını anlatsam sayfalar yetmez.sonunda bir ya kadar önce benide çileden çıkarttı ve evimi terk ettim. Kızımıda yanıma aldım.tam bir ay eşimi hiç görmedim.
    Boşanma işlemlerini konuşmak için gittiğimde eşimi görünce dayanamadım.hala ilk günki kadar çok seviyorum.ve eve döndüm.
    şu an kaynanam bana cehennemi yaşatıyor.eşimi alıp gezmelere gidiyor.eşim annesine karşı sadece susuyor.ne yardan ne serden misali.sabretmeye çalışıyorum.kimselere anlatamıyorum.aileme anlatsam bitir diyecekler. Ama ben kocamı çok seviyorum.onunda beni sevdiğini biliyorum.ama kaynanam tüm ipleri eline aldı.evimiz arabamız hatta iş yerimizi bile çok planlı bir şekilde kendi üstüne yaptı
    anlayacağınız dostlar parasal yöndende eşim annesine bağlı ben çalışıyorum ama kızımla ilgilenebilmek adına çalışma saatleri daha uygun tabiki ücretide ona göre düşük bir şirketteyim.
    Onsuzluğu düşünmek bana acı veriyor.sadece paylaşmak istedim
    hani sizi yargılamadan sadec dinleyen yaranıza tuz basmadan sarmaya çalışan dostlar olur ya hani ağlamak istediğinizde rahatça ağlayacağınız bir omuz işte ben o omuzu sizlerde bulabilmek için yazıyorum.kaynanama nasıl engel olabilirim fikriniz varsa paylaşırmısınız?

2. 2 Ağustos 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.584
    Ödül Puanları:
    363
    Kayınvalidenize engel olacak,dur diyecek tek kişi eşiniz!
    Sizin elinizden bişiy gelmez maalesef..
    Anlıyorum eşinizi seviyorsunuz ama inanın evlilikte sevgi tek başına hiç bir işe yaramıyor..
    Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah..

4. 2 Ağustos 2010
  5. aydasu

aydasu pembekartanesi.blogspot Üye

Beğenildi:
    286
    Ödül Puanları:
    163
    Bi kere de doğru bir şey yazma vereliniortak
    Laale ye katlıyorum...
    Allah yardımcınız olsun...

6. 2 Ağustos 2010
  7. dillerim_lal

dillerim_lal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    108
    bencede durumu dengeleyecek olan kişi eşiniz anladığım kadarıyla oda biraz mecburiyet birazda vicdanından ötürü birşey yapamıyor

benim size naçizane tavsiyem sinirlerinize hakim olup tepkisiz kalmanız

evet biliyorum bu çok zor ama kayınvalideniz sizden bir tepki almak olumssuz bir durum yaratmak için fırsat kolluyor en ufak birşeyi alehinize kullanmak için hazır durumda.sizin yapmanız gereken onu yokmuş gibi görmek biraz dişinizi sıkıp onu umursamamak

aslında ne kadar olumlu ve mutlu bir insan olduğunuzu eşinizi ve çocuklarınızı ne kadar sevip ne kadar onlarla mutlu olduğunuzu gösterin.ona sen benim haayatıma aileme istesende zarar veremezsin imajı verin.bunu sözle ifade etmeyin anlamaz.bir insana en büyük ceza yaptıklarına tepkisiz kalıp onu yok saymaktır.

o yaptığı her harekette sizi sinir ettiğini ve uzaklaştırdığını gördüğünde kendini zafer kazanmış sayar.bunu ona yaşatmayın kendi hayatınıza bakın

8. 2 Ağustos 2010
  9. nazanbasak

nazanbasak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Dillerim _lal

sağol hayatım inan bende aynısını yapmaya çalışıyorum.
    Ama kadın öyle politikki eşimi alıp hafta sonu yazlığa götürdü.biz kızımla yanlızdık.
    Içimi öyle acıtıyorki şimdi eşime bu gün neden gittin desem problem olacak susmaya çalışıyorum.ama bazen öyle zorki.
    Helede benim gibi boyun eğmez bir asiye.
    Kızım ve aşkım için susmayı ve sabretmeyide öğreneceğim öğrenmek zorundayım.
    Inan rüyamda k.validemi öldürdüğüme bile gördüm.düşün artık ne kadar canımı acıtıyor ne kadar beni yıpratıyor.

10. 2 Ağustos 2010
  11. dillerim_lal

dillerim_lal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    108
    senin resmen psikolojine oynuyor.seni yıpratmaya çalıştığı alenen ortada

ay bak kocanada nasıl sinir oldum şimdi sen karını kızını bırak ananla tatile git olacak şeymiiii....işin asıl sorun kısmı kocanda işte napacan yani

Allah sana sabır versin inan sabrının mükafatını bir gün alırsın Allah mazlumun yanındadır buda senin sınavın Rabbim herkesi bir şeyle sınıyor sen böyle düşün ve mükafatını haketmeye çalış

12. 2 Ağustos 2010
  13. aydasu

Beğenildi:
    286
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadasım bence de bu ısın cozumu esınızde...
    Anne karım da kızım da gelecek ya da ben de gelmem !!!
    Ben anlamıyorum bu erkekler neden boyle...
    Eslerıne geldıgı zaman herseyı soylerler ama soz konusu anne olunca...

14. 2 Ağustos 2010
  15. nazanbasak

nazanbasak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Aydasu canım
    eskiden öyle yapıyordu annesiyle gitmiyordu.
    Ama son olaylarda k.valedinin oyununa geldim. Kocamı terk ettim bu da ona çok dokunmuş şu an sanki oda beni bu yüzden cezalandırıyormuş gibi.
    Tabi annesinin istediği bir gözdü ben ona iki verdim.
    Sabır diliyorum allahtan ne yapabilirimki başka.

16. 2 Ağustos 2010
  17. yarennkara

yarennkara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    her cümlesine katılıyorum..

18. 2 Ağustos 2010
  19. aydasu

Beğenildi:
    286
    Ödül Puanları:
    163
    İnsana zorla taktık uygulatıyorlar...
    Esın annesıyle tatıle gıttgınde sen de evde durmasan, alsan kızını gezen, esın geldıgınde de hıc sınırlenmıs gıbı degıl de, aksıne ballandıra ballandıra onlar yokken ne kadar guzel vakıt gecırdıgınden, arkadaslarınla dısarı cıktıgından falan bahsetsen...
    Madem esının de nıyetı senı aklınca cezalandırmak sen de onu onun sılahıyla vursan...
    Bır ıkı derken aklı sız de kalıp annesıyle gıtmekten soğuyabılır kı ben zaten ınanmıyorum bır erkegın sadece annesıyle gecırdıgı tatılden evk alacagını, baksana ınat da varmıs ısın ıcınde...