her türlü kocakarı ilacına açığım =))

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Harpy tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

8 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Harpy
  1. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    arkadaşlar merhaba aynı konuyu şifalı reçeteler bölümünde de açtım ama ilgilenen olmadı.. bir de buradan yazayım dedim :çok üzgünüm: 7 haftalık hamileyim ilk haftalarda düzenli beslenme adı altında yumurtayı, cevizi, muzu fazla kaçırıp alerji oldum ilk önce kasıklarımdaydı sonra kolaltlarıma dirsek içlerime ve bileklerime yayıldı ben de en sonunda doktora gittim... doktor bana bir krem yazdı ama kullanmasan daha iyi dedi.. bende hiç almadım, çünkü bu kortizonlu kremler hamileliğin erken dönemlerinde çok tehlikeli olabiliyormuş... çok sıkı bir diyete girdim neredeyse hiçbirşey yemiyorum demir ilacını dahi kestim, ama kaşıntı dayanılmaz özellikle geceleri terlersem kaşınarak uyanıyorum saatlerce uyuyamayorum kaşınmaktan mirmirmirmir uyanınca bir de bulantım başlıyor.. hem kaşınıyorum hem kraker yiyorum sırnaşık şey eşimde kafasını kaldırıp bana bakıyor sonrada naapsın uyumaya devam ediyor :dilcikar:
    en azında kaşıntının geçmesi için böyle ot çay vs bilen varsa yardım etsin lütfen.. her türlü kocakarı ilacına açığım yeterki kurtarın beni... şimdiden çok teşekkürler a.s.

2. 8 Şubat 2010
  3. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    canım öyle ot vs. dediğin şeylerde çok sakıncalı..araştırmadan kullanma sakın..krem değilde,doktor sana duş jeli gibi bişey yazsa..hergün yıkansan onla..ne biliyim sebamed falan ya da daha etkili birşey..belki iyi gelir..

4. 8 Şubat 2010
  5. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    duş jeli varmıdır ki bu iş için bilemiyorum sonuçta yiyecek alerjisi..hatta doktora ben mantar sandım dedim keşke mantar olsa dedi :1shok: ... özellikle sordum kaşıntılar için bişey verin diye veremem dedi.. bilmiyorum ki en azından böyle bi fikir verecek olan olsa... doktora sormadan tabiki kullanmam :) ilgin için çok teşekkürler opuyorumnanaktan

6. 8 Şubat 2010
  7. pembehera

pembehera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    konu başlığın çok hoş olmuş arkadaşımdelikafadulden
    ALLAH da seni güldürsün inşaallah, umarım derdine derman bulur kaşntılardan kurtulur, bebeğini de sağlıkla kucağına alırsınsırnaşık şey

8. 8 Şubat 2010
  9. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    teşekkür ederim canım yaa... çok şükür ağır bişey değil... tek derdim kaşınmak olsun sırnaşık şey hastayken ilaç kullanamamak çok fena bişeymiş yaa... bi kaç yıl önce de hatırlıyorum yine alerji olmuştum bir krem vermişti doktor ertesi gün ne kaşıntı ne bişey kalmamıştı... neyse eşimin dediği gibi sonu güzel ne yapalım boshayallersmile

10. 8 Şubat 2010
  11. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    valla kaşıntıya iyi gelen ot bilmiyorum ama soğuk duş almanı öneririm en azından kaşınan yerlere soğuk pansuman yap neye allejin varsa ondan uzak dur sakinleştirici yatıştırıcı aleovera veya lavanta lı sabunlar kullan diyeceğim ama ya onada allerji olursan

12. 8 Şubat 2010
  13. o1nesli35

o1nesli35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kaşınan yerlerine buzla masaj yapmanı tavsiye ederim, geçiriyor

14. 8 Şubat 2010
  15. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    yok canım yiyecek alerjisi oldum... bu havada soğuk duş nasıl alınır bilmiyorum ki ben yazın bile ılık suyla yıkanamayan bir insanım bilmiyorumkismile kolonya iyi geliyor diyorlar ama ben sürünce daha önce kaşıyıp tahriş ettiğim yerler yanıyor daha fena oluyorum... gün içinde olan kaşıntılar da sorun değil ama gece çok sıkıntı oluyor..

16. 8 Şubat 2010
  17. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    kaşınan yerleri sirkeli suyla sil.seni çok rahatlatır kokusu hoş olmayabilir ama iyi gelir.

18. 8 Şubat 2010
  19. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    o benimde aklıma geldi ama gece kalkıp buzu bulana kadar zaten kaşınırım daha iyi sırnaşık şey ben böyle akşamdan sürüp sabaha kadar deliksiz uyuyabileceğim bişi arıyorum... doğumdan sonra zaten yeterince uykusuz kalcaz değilmi :1rolleyes: