her yerde saç görmekten bıktım....

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve hemxsxirem tarafından 28 Nisan 2010 başlatılmıştır.

28 Nisan 2010
    Konu Sahibi : hemxsxirem
  1. hemxsxirem

hemxsxirem gamzeli kelebeğim beniiim Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    doğum yapalı 4 ay oluyor, her geçen gün daha çok saçım dökülüyor. heryede saç var, çıldırmak üzereyim. kendi eşyalarımdan geçtim de kızımın ellerinin içinden kıyafetlerinden, oyuncaklarndan, battaniyelerinden saç toplamaktan yoruldum artık. e çok da üzülüyorum artık, ya bildiğiniz gibi değil avuç avuç dökülüyo resmen. topladığım zaman serçe parmağımdan ince oluyor artık. taramaya korkuyorum artık o kadar

çok üzülüyorum, canım çok sıkılıyo, bildiğniz iyi bir maske falan var mı kızlaaaaaaar...:sinifsinif::sinifsinif::sinifsinif:

2. 28 Nisan 2010
  3. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    5. ayda bitecek bu sıkıntı.

4. 28 Nisan 2010
  5. sedef10

sedef10 my lord... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Doğum Sonrası Saç Dökülmesi
    Önemli Noktalar
    • Doğum sonrası saç dökülmesi kalıcı bir saç dökülmesi değildir
    • Saç derisinde normal olarak yaklaşık 100 bin saç teli büyür ve hergün genellikle 50 ila 200 saç teli dökülür
    • Hamilelik sırasında hormon düzeylerindeki artış saçların normalden daha fazla büyümesine yol açar
    • Doğum yaptıktan sonra hormon düzeyleri normale döner ve iki üç ay sonra, üç ila altı ay boyunca aşırı saç dökülmesi olur
    • Saçların büyümesi, dökülmeye başladıktan sonra üç ila altı ay arasında normale dönecektir
    • Doğum sonrası saç dökülmesi her hamilelikte olabilir

Doğum sonrası saç dökülmesi nedir?
    Birçok kadın hamileliğin ardından saçlarının döküldüğünü farkedecektir. Hamilelik sırasında artan hormonlar deride ve vücudun birçok yerinde değişikliklere yol açmaktadır. Artan hormonlar, saçın, yaşam döngüsünde büyüme aşamasına girmesini sağlarlar. Birçok kadın hamileliği sırasında saçlarının gürleştiğini farkedecektir. Bebeğin doğumundan sonra, saç tellerinin çoğu büyümez ve iki ya da üç ay sürecek olan bir dinlenme aşamasına girer. Saçın yaşam döngüsü yeniden başladığında, saçlar büyüme aşamasına girecek ve eski saçlar hemen dökülecektir. Dökülen saç miktarı, bazılarında az, bazılarında çok olmak üzere kadından kadına farklılık göstermektedir. Eğer, kadında bu konuda kalıtsal bir yatkınlık varsa, doğumdan sonra saçları çok daha fazla dökülebilir. Doğum sonrası saç dökülmesi, genellikle iki ila üç ay sürer ve daha sonra saçlar yeniden çıkmaya başlar. Birçok kadında saçlar hemilelik öncesi durumuna geri döner.

Nasıl tedavi edilir?
    Doğum sonrası saç dökülmesi için herhangi bir tedavi uygulanması gerekmez. Bu, hamilelik sırasında hormonal değişiklikler nedeniyle saçın yaşam
    döngüsünde oluşan geçici bir durumdur. Saçları aşırı fırçalama, kolaylıkla dökülmesini sağlayacak ve normalde iki ya da üç ay sürebilen dökülme sürecini hızlandıracaktır. Bu durum saçlara hiç bir şekilde zarar vermez. Vitamin almanın ya da baş derisini özel ilaçlarla ovmanın hiç bir yararı olmayacaktır. Bazı kadınlarda her hamileliğin ardından saç dökülmesi görülür

6. 28 Nisan 2010
  7. juno

juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    gebelikte görülen hormonal değişikliklerden dolayı doğum sonrası görülen bu dökülmeler normaldir.. bir süre sonra saçlarınız eski haline gelir endişelenmeyin..

8. 28 Nisan 2010
  9. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    bilirim bilirim
    hata biliriz
    hemde çok iyi
    ama geçecek canım biraz sabır en fazla 1-2 ay daha
    elimden süpürge düşmüyordu sabah akşam süpürüyordum evi yine saç yine saç
    ama geçiyor saçlarda yavaş yavaş eski haline dönüyro
    şuan ne kullansan faydalı olacağını düşünmüoyrum

10. 28 Nisan 2010
  11. hemxsxirem

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım, detaylı bilgilerin için çok teşekkür ederim. a.s.
    Doğum sonrası saç dökülmesi, genellikle iki ila üç ay sürer ve daha sonra saçlar yeniden çıkmaya başlar. Birçok kadında saçlar hemilelik öncesi durumuna geri döner diyo yaa inşallah döner. hamileyken çok güzeldi parlak parlak olmuştu. bir an önce düzelsin artık

12. 28 Nisan 2010
  13. hemxsxirem

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah, anlımın yanları iyice oyuk olmadan bi bitse...

14. 28 Nisan 2010
  15. hemxsxirem

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    süpürge değil, halı yıkama fırçasıyla temizliyorum her gün halıları. saçları tahmin edebilirsin öbek öbek... ondan sonra süpürüyorum da yine her yer saç... en iyisi biraz kestireyim diyorum canım. şöyle saçımı sık gösterecek bi model. o kadar azaldı ki kafama yapışık duruyo :sinifsinif: çok sıkıldım artık...

16. 30 Nisan 2010
  17. zuzum24

zuzum24 askim+cocuklarim=ben Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cok kötü ya benimde oglum 4 aylik cok sacim dökülüyor ya banyoda suyun altinda sadece dokundugum an uzun uzun saclar ellerimde oluyor ,heryerde giysilerimde ,yerlerde,cocugum elinde felan heryerde sac var ,1 ay daha beklicem gecmezse su maya yöntemini denicem

18. 30 Nisan 2010
  19. haceryldrm

haceryldrm canım kızım azra duru'm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim saçlarımın hamileyken çok dökülmeye başlamıştı. eczaneden bi şampuan almıştım bitkisel adı fazla duyulmadık bi şampuan.. ama süper etkisini gördüm. doğum yapalı 11 gün oldu. ve şampuanı 7 aydır kullanıyorum tek bi tel bile dökülme olmadı.. yoksa bende saç kalmazdı.. pyhto adı şampuanın..ama ben her eczanede bulamıyorum.