Her Zaman Bir Umut Her Şerde Bir Hayır Vardır!!

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve cerenora tarafından 23 Ocak 2009 başlatılmıştır.

23 Ocak 2009
    Konu Sahibi : cerenora
  1. cerenora

cerenora Balı kaymağı fazla kaçmış Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Bebek sahibi omak isteyen ve bunn için günden güne sabırsızlanan anne adaylarına selamlarımla!
    Ben de yeni evliyim şimdilik çocuk düşünmüyorum ancak iletilerinizi takip ediyor ve duygularınızı paylaşıyorum. Bugün yaşadığım bir olayı da paylaşmadan edemeyeceğim.
    İyerimde bir arkadaşım (aslında ablam demeliyim 38 yaşında) yıllar yılı bebek sahibi olabilmek için uğraşmış. tedaviler derken önce ilaç, sonra, aşılama, en son tüp bebek yöntemine kadar gelmişler. Ancak tüp bebek için gittikleri hastanede raporları kaybolmuş. Arkadaşım da tedavilerden o kadar bıkmış, o kadar acı çekmiş ki artık hepsine boşvermiş.
    Bu sabah iş yerinde bu arkadaşım içeri girdi. Gözleri nemli belli ki ağlamış. ne oldu derken o ağmaklı sesiyle "Hamileyim..." demez mi! Aldı hepimizi bir ağlama. Ama günün sonuna kadar da oynamaktan yerlerimizde duramadık. Özetle bir umut her zaman vardır, her şerde bir hayır vardır...
    Gökten üç elma düştü hepsi de sizin olsun... Sevgiler...

2. 5 Mart 2009
  3. NIRSEN81

NIRSEN81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bizim iş yerinde de bir muhasebeci arkadaş mevcut,15 yıldır butun tedavilerle cevap bulamamış ve ümidini tamamen yitırmişti.menopoza girmesine bile çok az kalan bu arkadaşta 2 yıl önce akciğer grafisinde kitleye rastlandı,kanser şüphesiyle ameliyat planlandı,ağlayarak ve helalleşerek girdiği bu amaliyatta kanser değil verem olduğu saptandı.ve acilen ilaç tedavisine başladı ve ardından tedavi sürecinde hamile kaldı,bebeğe ilaçlar dokunur mu diye korkup tüm tahliller detaylı yapıldı ve suan sağlıklı yaklaşık bir yasında kızı var.suandada menopoza girmeye başlıyor.sonuç olarak kesinlikle bakara sürasindeki gibi her hayırda ser her şerde bir hayır...

4. 10 Mart 2009
  5. EU2

EU2 Guest

allahim sen buyuksun ya bizlerede mucizelerini gosterir insallah

6. 12 Mart 2009
  7. sayes

sayes "ol " de olsun rabbim... Üye

Beğenildi:
    125
    Ödül Puanları:
    163
    Ben de öyle düşünüyorum. Hatta bu ay bebek fikrini çok aklıma getirmemek için sürekli kendime tekrarlıyorum tevekkül diye. Yoksa yok tuttu mu tutmadı, kendinde belirti ara böyle şeyler insanı çok yıpratıyor maalesef biz farkında değiliz. O yüzden her aklıma geldiğinde kendime tekrarlıyorum Allah Ol demeden Olmaz Öl demeden Ölmez diye. Babamı 19 yaşında kaybettim babamı yoğun bakımda bırakıp geldiğimiz gece O kadar çok Allah'a yalvardım ki, ama ölüm zamanı değişmez hiç bir insanın maalesef daha sabah olmadan babamı kaybettik. O saatten sonra anladım ki herşey Allah'ın takdiri ve Ölüm ve Doğum birbirine tezat olmasına rağmen birbiriyle o kadar da yanyana. O yüzden Allah'tan isteyip yine onun vermesini beklicez. Dualarımızdan eksik etmicez elimizden geleni yapıcaz ama Tevekkül etmeyi unutmucaz.

8. 13 Mart 2009
  9. EU3

EU3 Guest

Kızlar Allah hepinizin yardımcısı olsun o güzel mucizeyi sizlerede tattırsın

10. 17 Mart 2009
  11. SARAFEM

SARAFEM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    86
    AMıNNNN
    Aslında herşey sabretmeye bağlı birazda,Sabır Sabır Sabır
    Bizler herşeyi bizim istediğimiz zamanda olsun istiyoruz,ama herşey ALLAH'ın istediği zamanda oluyor,bunu kabul etmek lazım,yani kısacası ALLAH'ın vermeye gönlü olacak önce.
    Bende bekliyorum
    sabırla demek isterdim ama çok sabırsızca bekliyorum teleaşla bekliyorum ama ne.
    Sonucu değiştiremem,
    Bekliyorum
    ALLAH hayırlısını versin,
    hayırlı zamanda versin

12. 1 Nisan 2009
  13. xoxzlem16

xoxzlem16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
  14. 5 Nisan 2009
  15. cerenora

cerenora Balı kaymağı fazla kaçmış Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Eveeet... Ne güzel mucize habercisi gibi oldum.. Şimdi bir mucize haberi daha işte...Bir öğretmen arkadaşım bebek istediği ilk günden itibaren soluğu doktorda almıştı... Ben ona her gün Serpiiiiiiiiiiil o geleceği günü biliiiiiiiiiiir kurcalama şu konuyu dedikçe o iyice abarttı bunalıma girdi.. Neyse benim en son tayinim çıktı o şehirden ama arkadaşla konuşmaya devam ediyoruz.. en son doktor tedviye bir buçuk aylık ara vericez demiş neyse... geçenlerde bi telefon... daha yirminci günde hamile kalmış... Hep söylüyorum o geleceği günü biliiiiiiiiiir.....:kahve:

16. 8 Nisan 2009
  17. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ne güzel örnekler bunlar....
    evet hayırlısını dilemeliyiz ve sabır etmeyide öğrenmeliyiz...

18. 20 Mayıs 2009
  19. ametist34

ametist34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    rabbim çok büyük herşeyde bir hayır vardır, allahım bize yardım etsin,