Hergn m ilikiye girip hamile kaldnz?Gn ar m?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Maybenow tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

?

Hamile kaldiginiz ay yumurtlamanin oldugu hafta ne siklikta beraberlik oldunuz?

Anketin kapanma tarihi 24 Ocak 2010.
  1. Gun asiri (2 gunde bir)

57,7%
  2. Yumurtlama haftasi hergun

42,3%
    9 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Maybenow
  1. Maybenow

Maybenow Guest

Hamile arkadaslar yardimci olursaniz cok sevinirim aslinda anket gibi bisey yapmayi isterdim ama nasil yapilacagini bilmiyorum.Acaba yumurtlamanin oldugu hafta hergun iliskiye girip hamile kalan varmi? yada gun asiri girip mi hamile kalma sansimiz daha yuksek? doktorlar gun asiri diyor ama ben belki yumurtlamayi kaciririm korkusu yasiyorum :kedi:

2. 9 Temmuz 2009
  3. Maybenow

Maybenow Guest

Anket koymayi basardim :)

4. 9 Temmuz 2009
  5. dysania

dysania İÇİNE ATIYON ATMA Üye

Beğenildi:
    2.805
    Ödül Puanları:
    123
    son üç ayın son adet tarıhını bılıyorsan yumurtlama tarihini kaçırmazsın gebelik sitelerinde hesaplayıcısı var.şimdiden kolay gelsin. inş yakın zamanda hamile kalırsın. :lepi:

6. 9 Temmuz 2009
  7. KARAFESLEGEN

KARAFESLEGEN RabbiminLütfuHosgeldin Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşım valla benimde bu ay kafamı çok kurcalayan bir soruydu bu, süper olmuş bu topiği açman alkisalkisalkis

8. 9 Temmuz 2009
  9. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    herkesin bünyesi farklı genelde adet tarihinden 12-14 gün sonra yumurta çatlıyor. bazılarında ise adete yakın çatlama gerçekleşiyor. yumurtanın gelişimine bağlı. benim ise değişiyor mesela bazen 12. günde bazen de 18. günde çatlama oluyor. bilmeme rağmen bir türlü tutturamıyoruz biz. mevlam ne zaman nasip ettiyse o zaman oluyor kendimize dert ediyoruz.

10. 9 Temmuz 2009
  11. nilufermas

nilufermas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar ben de uzun yıllar gebe kalmaya çalışan biriyim. şunu söyleyebilirim kesinlikle stres olmamak gerekiyor.
    ilk hamileliğime hazırlanırken dr ların tavsiyesiyle gün aşırı birlikte oluyorduk 1 yıla yakın denedik başarılı olamadık tatile gittiğimiz ay gün aşırı tavsiyesine uymadık aman bu ay da olmasın napalaım dedik ve hamile kaldım. aynı şekilde bu hamileliğimde de gün aşırıya uymadık yine şehir dışındaydık ve 2 yıl denemeden sonra bu ay hamile kaldım. bence 2 günde bir olacak diye strres yapıyoruz ve başarısız oluyoruz. o yüzden strese girmeden gün saymadan rahat olmakta fayda var diyorum inşallah hepiniz en kısa zamanda hamile kalırsınız

12. 9 Temmuz 2009
  13. necla_r

necla_r Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gerçekten stres yapmamak lazım biz ilk denemelerimizde hüsrana ugradık 1 gün arayla yapıyorduk ama olmadı geçen ayda kloman kullandım arkasına çatlatma ignesi pek umudumuz yokdu aslında hiç uymadık igneyi vurundugumuz gün birlikte olduk ve diger gün o kadar hemen tutmuş
    şimdi hamişim 6 +4 günlük
    darısı tüm bebeiş isteyrnlere inşlh:ecrin_bebek::ecrin_bebek::KK46:

14. 9 Temmuz 2009
  15. Chileck

Chileck Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    biz yumurtlama olduğu zaman hergün birlikte olduk şimdi 10+2 hamileyim

16. 9 Temmuz 2009
  17. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Yumurtlama gününü biliyorsan o birkaçgünü değerlendir mesela adetinin 12 13 14 15 16 bu günler paso çalışabilirsiniz. bende bu ay öyle deniycem gün aşırı çok güvenilir bulmuyorum ben..
    Tabi rabbim ol derse oluyor canıma.s.

18. 9 Temmuz 2009
  19. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım biz daha önceleri gün aşırı ilişkiye giriyorduk ama bir arkadaşın tavsiyesiyle bu ay yumurtlama günlerinde hergün ilişkiye girdik oldu.Nasip gerçi inşallah darısı senin başına.