hergün de yapamıyorum yalan söyleyemem

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve selcanefe tarafından 17 Eylül 2008 başlatılmıştır.

17 Eylül 2008
    Konu Sahibi : selcanefe
  1. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    ben çorbayı günlük yapamıyorum ziyan olup çöpe gidiyor artık 3günlük falan oluyor öyle yediriyorum patates çorbası bile olsa ufacık patatesten irmik yada pirinç katılınca ne kadar çok çorba çıkıyor atıyorum dolaba sanki bizim gibi mi yiyolar hergün öğle öğününde veriyorum ufak kase yetiyor ama yoğurdu mayalamak kolay 1 çay bardağı yetiyor her sabah mayalasak ilkindiye yetişiyor zaten yanlızım hergün inanın olmuyor bebeklerin saati saatini tutmuyor ki birde evde kendim muhallebi yapmadım hiç bugün yapacam onun artanını ne yapıyorsunuz onu da mı her akşam taze yapıyorsunuz kıvamını nasıl ayarlıyorsunuz bebeğinize göre mi benim oğlum 6 aya girdi çok katı verince çıkarıyo umarım yardımcı olur bilen anneler :enbuyukkk:

2. 17 Eylül 2008
  3. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben muhallebıyı cezvenın ıcınde yapıyorum tek ogunluk.1corba kasıgı yada 2 tatlı kasıgı pırınc ununu koy cezveye.cezvenın yarısından fazlasınada su koy.agır ateste pısır.benım oglumda 5.5 aylık ben bıraz sulu yapıyorum koyu olunca mıdesını bulandırıyor

4. 17 Eylül 2008
  5. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sebze corbası bende yapıyorum kızma dr umuz 2 gun dolapta saklayabılırsın demıstı bende bugun yaptıysam yarında yedırıyorum zaten az yapıyorum 2 gunluk oluyor muhalebıyıde gunluk yapıyorum 1.5 cay bardagı suya 1 corba kasıgı pırınc unu katıyorum

6. 17 Eylül 2008
  7. capriss

capriss Guest

canım ya 3 günlük çorba yedirme bebeğe
    onun hiçbir vitamini kalmazki mutlaka günlük yapılmalı öğünler
    hem niye ziyan oluyo anlamadım çok azıcık yap ben çorbaları bir kase yapıyorum
    hatta küçücük tencereede yada cezvede pişiriyorum
    küçük pataesin 4/1 havucun4/1 ne sebze koycaksam dörtte birini
    2 çay kaşığı pirinç yada irmikle pişiriyorum
    bu hafta brokoli kabak semizotu aldım çok fazla karıştırmadan
    iikişer üçer sebzeyle pişiriyorum
    muhallebiye gelince sadece arımama sadece pirinçunu
    yada tahılllı mama yapıyorum gece yatırmadan

8. 17 Eylül 2008
  9. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sebzeleri günlük yapmalısın ,ertesi gune hicbir vitamini kalmıyor,ben kucucuk bır tencerede ogunluk yapıyorum ,muhallebıyıde oyle,yalnızca etı 2 gunde 1 yapıyorum
    yaptıgın yogurdu ertesı gun yedırmelısın en vıtamınlı zamanı mayalandıktan 24 saat sonrası.ben yogurdu sabah mayalıyorum ertesı gun yedırıyorum

10. 17 Eylül 2008
  11. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    küçücük bir patates ve küçüücük bir havuçla 2 yemelik çorba cıkıyor.dediğin gibi ben de bakletiyorum,düdüklüde pişrip süzgeçten geçiriyorum.
    yoğurt ise,yarım litrelik kutu alınca 3 günlük yoğurt cıkıyor,küçük mama kapları var tupper valla 3. gün yedirdiğim de oluyor.
    muhallebi konusunda arı dan memnun sanırım kullananlar,hero aldım vanilya kokuyor buram buram beğenmedm.tavsiye ediyomusunuz arıyı?

12. 17 Eylül 2008
  13. capriss

capriss Guest

arının çok doyurucu özelliği var vede baya vitaminli sürekli deil ama günde birkez kullanılmalı diye düşünüyorum nede olsa büyüklerimiz çok kullanmışlar vardır bi bildikleri

14. 17 Eylül 2008
  15. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    sebze çorbasını değil patatesle irmik yada pirinç olanı bekliyor artırımı çok oluyor yoğurt bende bekletiyorum mesella bugün maylasdm tutmadı yarına kaldı nyani

16. 17 Eylül 2008
  17. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende bugün çorba yapıyorsam yarın da veriyorum okadar zaten artık ayarlayabiliyorum sanırım 2 öğünlük oluyor muhallebiyide bazen çok yiyor bazen az artığı zaman döküyorum kalanını yedirmiyorum yoğurduda bugün mayalıyorum yarında veriyorum her gün mayalamıyorum zaten haftada 2 kere falan yapıyorum çabuk bıkıyor bizimki

18. 17 Eylül 2008
  19. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    hero yu bende pek beğenmedim kızımda sade yemiyor içine muhakkak meyve katıyorum arı mamayıda şekerli falan dediler ama annemde bizde arı mama kullanmış bende terddüt ediyorum