hergün saç yıkamayın...!!!!

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve bisquit tarafından 19 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

19 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : bisquit
  1. bisquit

bisquit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    saçlarımızın hergün yıkanması doktorlar tarafından da onaylanmayan bir şey...

geçen günlerde ünlü doktorlardan biri olan mehmet öz, saçın hergün ykandığı takdirde saçı koruyan katmanın sökülüp atıldığı ve oluşan mineral vitaminin saç tarafından alınamadığını söyledi...

eğer hergün saç yıkarsanız saçınıza kötülük edersiniz...onu uzatıcam derken sağlıksız bir saç ve saç derisine sahip olursunuz...

ideal olan 3 günde bir yıkamak dedi doktor...

üstelik dünya üzerinde kalan sular malumunuz sürekli, her geçen an tükenmekte...bu da demektir sona yaklaşıyoruz...

ilerde bırakın saç uzatmayı saçı yıkıycak su bulamıycaz ve pislikten kazıtmak zorunda kalıcaz....

salgın hastalıklar da cabası...

bayanlar bilinçli olalım,hem kendimiz hemde çocuklarımız için suyu boşa ve fazla harcamayalım!!!!!!!!!

2. 19 Temmuz 2009
  3. tales

tales ღ Aşık RapunZel ღ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ama benim saç tipim yaglı her gün veya taş çatlasa ikinci günün sabahı yıkamak zorundayım zaten duşlarım taş çatlasa 10 dk sürüyor. opuyorumnanaktan

yani 3 günde bir ; 1 saat yıkanmaktansa hergün 10 dklık duşları hem sağlıklı hemde daha hesaplı buluyorum. yerimseniben

bence uzmanlar saçmalamış bu ne kadar cok yıkanmakla alakalı değil ne kadar cok şampuan kullanmakla alakalı bi olay. buyrunnnnnnnnn

4. 19 Temmuz 2009
  5. tales

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    şunu da ekleyeyim yaz aylarında 3 gün banyosuz kalmaak imkansızz ben bir günde vıcık vıcık terliyorum oturdugum yerde bile .... eklemek istedim Allah bizi güzel suyumuzdan hayat kaynagımızdan eksik etmesin inşallah ..:Saruboceq: turkbayragi:nazar:

6. 19 Temmuz 2009
  7. Dreaming_Water

Dreaming_Water Hayatımın SeN Gerçeği Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    şuanda tatile girdim dışarı pek çıkmıyorum şu sıralar az yıkıyorum saçlarımı haftada 2 kere falan yıkayanlardanım şampuanıma çok faydalı saç bakım yağlarından attım çam terebentin badem yağı avakado yağı ceviz yağı defne yağı ısırgan tohumu yağı jojoba yağı biberiye yağı ve bal falan filan onlar saçımı öyle güzel yapıyor yağlandırmadan besliyor ve 5 gün yağlanmadan durmasını sağlıyor onlarla tanıştıktan sonra saçımı çok daha az yıkıyorum benimde saçım 2 günde yağlanırdı ama bu doğal yağlar şampuanın içinde o kadar etkili oluyorlarki herkese tavsiye ederim çokta ucuzlar zaten. konuyu açan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum çok güzel bir konuya değinmiş zaten saçı çok yıkayınca daha çok yağlanıyor çünkü şampuanla birlikte arkadaşımızın dediği gibi saçın derisindeki faydalı katmanlar gidiyor o yüzden vucut kendini korumak için daha çok yağla saçı besliyor bunu sizi korumak dökülmesini zayıflamasını önlemek için yapıyor siz ona faydalı yağlarla takviye yaparsanız inanın sonucu en kısa sürede alırsınız ben daha ilk yıkamalarda farkı gördüm... onun dışında yazın duş almalıyız tabiyki ama saçımızı güzelce toplayıp ıslanmasını önleyerek yüz ve vucudumuzu yıkadığımızda bence yeterlidir vucudumuzada her gün sabun değdirmek aynı şekilde zarar verir derimizi erken yaşlandırır sadece koltuk altı ayaklar ve genital bölge gibi yerlere sürmeliyiz sabunu zaten diğer yerler sadece suyla kokudan ve kirden arınıyor günlük duşlarda...sonuç olarak her gün saçı yıkamaya karşıyım ben ama rahatsız olanlara yıkamadan rahat edemeyenlere saygı duyarım buda onların tercihi...

8. 19 Temmuz 2009
  9. tales

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet bende onu kastettim önemli olan duş sayısı değil saça sürülen şampuan sayısı dedim. yani su yiyen saç cabuk yaglanmaz aksine cok daha diri tutar sacı ben şahidim kendi saçlarımdan. yerimseniben

şampuan sürmek sürekli cok zararlı buna da şahidim. ve birde şöyle düşünün yüzünde belli yag derecesi var ve sürekli sabunla yıkamak cok zararlı. ama sürekli suyla yıkamak cildi yıpratmayı bırakın güzelleştirir diri tutar. yani kastettiğim buydu. saç derisinin özellikle yaz aylarında cok ihtiyacı var buna opuyorumnanaktan

saçlarımı önemsiyorum Allah ım vermiş en iyi şekilde bakmaya calışıyorum omzumda olan saçlarım 1 yıl olmadan bakımlarla ve hergün suyla yıkayarak tabi arada şampuanlada kaydirigubbakcemile3 belimi geçmek üzere. şükürler olsun :Saruboceq: ve hiç kestirmedim bu bi yıl boyunca cünkü hiç kırıgım yok :kedi:

neyse benimde yaşam tecrübem bu simdilik paylaşmak istedim...:eek:
    Kandiliniz mübarek olsun bu arada turkbayragia.s.:nazar:

10. 19 Temmuz 2009
  11. bisquit

bisquit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canlarım sizin gibi duyarlı kızların olması çok güzel bişey...hem sağlık açısından hemde dünya için sorumluluğumuzu biliyoruz...hepinizin kandilini de kutluyorum:)a.s.

12. 19 Temmuz 2009
  13. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    3 günde bir mi:1shok:
    Ben bazen günde 2 kere banyo yapıyorum sıcaklardan:bbo:

14. 19 Temmuz 2009
  15. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    her gün duş almak istiosanız saçınıza bone takıp sadece vücudunuzu yıkayabilirsiniz bence saçlarınızı da en azından iki günde bi yıkamış olursunuz bence de her gün saç yıkanmamalı

16. 19 Temmuz 2009
  17. olu_gelin

olu_gelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben her gün saçlarıma su değmezse içim rahat etmiyo.. hava çok sıcak. sadece suyun altına sokup cıkarıyorum kafamı şu sıcak yaz günlerinde.. ama öyle şarıl şarıl akıtmıyorum suları ve her seferinde şampuanlamıyorum

18. 20 Temmuz 2009
  19. phrmcst

phrmcst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    NASI YA BU YAGLARI SAMPUANA KATIP SACINI YIKAYINCA 5GUNDE 1 MI YAGLANMAYA BASLADI???
    AMA NASIL OLUUUR ADI USTUNDE YAG YANI :gitme: