herkes bi fikir versin lütfen.. çok karıştı kafam :(

Konusu 'Nişan (Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi)' forumundadır ve ruh tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ruh
  1. ruh

ruh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar kısaca anlatayım.
    30 ocakta söz yaptım. yazada nişan yapılcak diye konuşuldu. hep temmuz ayında yapalım dedik.eger bi terslik önemli bişey olursa eylül ayına atarız dedik. temmuzda yapma nedenimiz sözlümün teyzesi yurt dışında onlar gelicek.
    gecen gün ikimiz konuşalım tam gün belirleyelim dedim.
    temmuz 25 dedik. gitti ailesine söledi. anneside eylülde yapcazya teyzenin büyük kızı temmuzda gelemiyo demiş. akrabalarada söledsim eylül diye demiş.
    yani kendisi bizim adımıza eylül ayında yapalım diye karar vermiş.
    benim ailemde hep temmuz diye biliyo.bişeyde diyemiyorum. ayrıca temmuzda istiyorum ben mafoldumben
    sözlümde senin istediğin olsun diyo bana ama onlara bişey demiyo.
    bende temmuz olmıcaksa yapmayalım diyorum.

bana nolur akıl verin düşüncelerinizi yazın. bi insan için istediğim tarihte nişan yapamamak beni sinir etti. haklımıyım haksızmıyım??? ne yapmalıyım? nası davranmalıyım? kafamçokkarıştısenağlama

2. 31 Mayıs 2010
  3. ThirtyFouR

ThirtyFouR iStaNBuL Pro Üye

Beğenildi:
    411
    Ödül Puanları:
    188
    nisani kiz tarafi yapar. gider tutarsiniz salonunuzu kimsede hicbirsey diyemez...

4. 31 Mayıs 2010
  5. banueralp

banueralp Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ama belki onlarda misafrlerinin olmasını istiyorlar. sen neden ısrarla temmuz diyosun. boşver eylül olsun. 1. derece akraba sonuçta olmalarını istemiş olabilirler

6. 31 Mayıs 2010
  7. banueralp

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    hee dogru nişanda kız tarafına aittir ayrıca ama genede insanlar yakınlarının da olmasını ister birde öyle düşün. mesela bizde de temmuzda düğünüm oldu aslında daha erken olcaktı bizim akrabaları bekledik yurt dışından. on larda deseydiki o zaman düğünü erkek tarafı yapar kimse karıışama olurmu öyle şey. bu sırf senin değil iki tarafın nişanı. ama tabii seninlede paylaşmaları gerekir. bi yanlış anlama olmuş sanırım aranızda

8. 31 Mayıs 2010
  9. ruh

ruh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla o kadar uzadıki konu ya öle yapıcam yada inat edip yapmıcam :eek:klava:

kimse kırılmasın diye sessizce bekliyorum sabrım taştı artık mafoldumben

10. 31 Mayıs 2010
  11. banueralp

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sen eger kendine karşı bir art niyet var diyorsan kayınvalidenle açıkça kırmadan konuş ben ce. inatla başlanırsa herşey inatla gider. bence şimdiden 2 ay için bir birinii kırmayın

12. 31 Mayıs 2010
  13. ruh

ruh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    biz hep temmuz diye konuştuk. aylardır. zaten gelemicekti o kız. teyzeside yanımızdaydı bide. kimse ağzını açıpta eylülde yapalım demedi. pat diye değişti simdi. neden olarakta zaten gelmiyeceğini herkesin bildiği kişi gösteriliyo. kötükedihüso
    bütün ailem akrabalarım herkes temmuzda nişan yapıcam diye bekliyo. :çok üzgünüm:

14. 31 Mayıs 2010
  15. ruh

ruh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :çok üzgünüm:
    konuşursam tartışıcam biliyorum. hiç sabırlı bi insan değilim

16. 1 Haziran 2010
  17. banueralp

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bir kere zaten önce böyle bir kararı neden sizin ailenile görüşmeden kendi kendilerine lıyolar. olurmu öle şey. bence o zaman yarın erkenden git kayınvalidenle konuş. biz böle konuşmuştuk herkese de böle söledik kusura bakmayın de. tatlı dille konuş ve hallet ozaman iş sana düşüyo

18. 1 Haziran 2010
  19. ruh

ruh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    düşüncelerini paylaştığın için teşekkür ederim. nasıl konuşcam bilmiyorum bilmiyorumkismile