Herkes kendine layık gördüğü hayatı yaşar!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve _Mustang_ tarafından 13 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : _Mustang_
  1. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Uzun zamandır kadınlar kulübünde olmama rağmen çok kısa bir süredir bu

bölüme takılıyorum.Özellikle de uzak duruyordum bu bölümden çünkü okuduklarımdan

etkileniyor ,ekran karşısındaki sanki burda yazılan olayları yaşıyormuş gibi oluyordum.

Ama son zamanlarda insanların sorunlarıyla ilgilenerek naçizane tavsiyelerle ,farklı bakış

açıları kazandırmak ya da farklı pencereler açmanın daha doğru olduğunu düşünmeye başladım .

Fakat okuduğum bütün hikayeler,boşanıyoruzlar,derdimden öldüm bittimler daha aklıma gelmeyen binlerce konu bana tek bişeyi düşündürmeye başladı .

"Herkes kendine layık gördüğü hayatı yaşar."

Evet bizler kendimizle ilgili ne düşünürsek karşımızdaki insanlarda zamanla bunu düşünmeye ve bu doğrultuda bize davranmaya başlıyorlar.

Örneğin sürekli hakaret ya da şiddet gören bir bayansanız ve buna bir şekilde karşı -

koyamıyor( BUNA ASLA İNANMIYORUM )!- koymuyorsanız ,bu durumdanda sızlanmaya

çok hakkınız yok gibi geliyor bana çünkü duruma gerçek anlşamda karşı koymadığınız

için şiddet dolu bir hayatı kendinize layık görüyorsunuz demektir.Bu sadece bir örnek ve

çoğaltılabilirde Aldatma ,yalan vs vs...

Sözlerim belki bir çoğunuza acımasız gelebilir ama inanın gerçek bu .Siz kendinizi

pırlanta gibi görmezseniz ,karşınızdaki erkek asla görmeyecektir.

Siz kendiniz için nasıl bir hayatı layık görüyorsanız yine onu yaşayacaksınızdır.

SİZ KENDİNİZE NASIL BİR HAYATI LAYIK GÖRÜYORSUNUZ?
    .

2. 13 Temmuz 2009
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    eminim cogu kisi kendisine cok guzel bir hayati layik goruyordur
    ama icinde bulunalan sartlarla buna ulasmasi imkansizdir
    acimasiz bir elestiri bu
    hic bir kadin aldatilmayi hak etmiyo bence
    kendisine yalan soylenilmesini
    dayak atilmasini
    dahasi kendisine de bu hayati layik gormuyor
    hepimiz anne karnindan ciktik
    kimse pirlanta degil
    ya da herkes pirlanta yani
    kimsenin mayasinda senden fazlasi yok.
    ama isin esasi insanlikta.
    annemin bir duasi vardir
    kadrini kiymetini bilen insanlarla karsilastirsin rabbim der..
    allah herkesi boyle insanlarla karsilastirsin.
    hadi evin disindakiler neyse de evin icinde en azindan herkesin mutlu huzurlu olmaya hakki var.

4. 13 Temmuz 2009
  5. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    kocasından nefret ettiği, aldatıldığı, şiddet gördüğü halde güvencesi, eğitimi, ailesi olmadığı için bu hayatı çekmeye mecbur insanlar var, söyledikleriniz büyük ölçüde doğru da olsa elinden hiçbir şey gelmeyen, hiçbir şey bilmeyen insanlar var, o yüzden kısmen katılmakla beraber hayatın acımasız bir yüzü olduğunu da söylemek istiyorum.kimse bunları haketmez, tanrı kimseyi çaresiz bırakmasın

Son düzenleme: 13 Temmuz 2009
  6. 13 Temmuz 2009
  7. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    biz kendimize değer vermezsek başkaları hiç vermez
    bu anlamda bu düşüncenize katılıyorum ama hayat insanlara her zaman istediğini vermiyor
    ben bu kadar acımasız bakamıyorum
    hayatında bazı olumsuzluklar olan bazı şeylere katlanmak durumda olan insanların
    bu duruma katlanmak için çok büyük sebepleri vardır mutlaka
    kimse kendisine eziyet edilsin acı çektirilsin istemez
    herkes mutlu bi hayat yaşamak ister
    kimse benim layığım bu kaderim bu oturayım çekeyim demez
    elinde imkanları olupta korkaklık eden kendi hayatını kurmayıp başkalarına bağımlı yaşayan
    ve kendisine her türlü çirkinliğin yapılmasına izin verilen insanlar bu bakıma o hayatı kendine layık görmüştür
    ama istisnaları unutmayalım
    kimse kötü bir hayat ve acı çekmek istemez

8. 13 Temmuz 2009
  9. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Sevgili adlayda . Dikkat edersen yazımda asla hiç bir kadının aldatılmayı kötü muamele görmeyi hak ettiğini asla yazmadım .Bunu yazamamda çünkü böyle düşünmüyorum. Ama kadın hak etmediği halde maruz kaldığı bu durumlar karşısında sessiz kalıyor boynunu büküyorsa .İşte o noktada "ben şunu yaşıyorum ben zavallıyım " diyerek kendine acımaya hakkı ok demek istedim aslında.
    Sevgili tuca ,neden bilmem ama ben "elinden hiçbir şey gelmeyen, hiçbir şey bilmeyen insanlar var, bu sözünüze katılamayacağım. çünkü evet bütün kadınlar bizler kadar hakkını savunan yada ezilmeyen inasnlar olmayabilirler ancak şunu çok ii biliyorumki .ister okumamış ister ev hanımı olsun .Çok dirayetli ya da çok guruluysa asla boyun eğmeyen ben böyle yaşamayacağım diyerek dimdik ayakta duran( herşeye rağmen) kadınlar var. Yani sözün özüü kadın yeterki istesin

10. 13 Temmuz 2009
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Ben, çoğu mesajım da yazarım,
    aynı zamanda herkes alnına yazılanı yaşar diye...
    her insan her olaya aynı tepkiyi veremez,
    güçlü insan vardır,güçsüz insan vardır..
    dolayısıyla yaşanmışlıklar kimine ders verir,
    bir daha aynı hataları tekrarlamaz,
    kimine ise ders verir ama başka çaresi yoktur herhalde...
    sanmıyorum ki,huzursuz,mutsuz bir hayatı kimse istemez
    ama hayatta hep yanlız kalmak gibi bir şıkkımız olduğunu da
    unutmadan hareket etmemiz gerektiğine inanıyorum...
    herkese mutlu bir hayat diliyorum...
    sevgiler...

12. 13 Temmuz 2009
  13. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    su dedigin hak neye gore kime gore veriliyor bilmiyorum ama bana kalirsa insanlarin bir cok seye oldugu gibi ne yasarlarsa yasasinlar duygu bazinda istediklerini hissetmeye ve dusunmeye haklari vardir.
    dediklerinden farkli olarak ben kendi dusunduklerimi soyledim, sen boyle dedin hayir boyledir diyerek degil.
    belli ki hayatin acimasiz tavri bu baslikta da var :)))

14. 13 Temmuz 2009
  15. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Sevgili arkadaşlar bir kere şu konuda anlaşalım. Ben asla Kadın şiddeti aldatılmayı ya da kötü muameleyi - adı her ne olursa olsun- bunları hak ediyor demedim demek istemedim böyle bir şeyi aslada demem.
    Ama yaşadığı bütün eziyetlere rağmen türlü türlü bahanelerle bir şekilde ( isterse yolunu bulacağına eminim)sesi çıkarmıyorsa. Artık bu noktadan sonra kendine acımaya,veryansın etmeye hakkı yoktur diyorum .

16. 13 Temmuz 2009
  17. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Tabiki düşüncelerini söyleceksin arkadaşım. bu başlığı açmamdaki amaç zaten bu.Ve çokta teşekkür ederim bizlerle düşüncelerini paylaştığın için a.s. ( illaki aynı düşünmek aynı pencereden bakmak zorunda değiliz değil mi:)) )

18. 13 Temmuz 2009
  19. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Mehalim, ben bu kadar katı bakamıyorum, çünkü hayat her istediğimizi vermiyor:1no2: tabi her şeye rağmen dimdik ayakta duran kadınlar var ama duramayanlar da var, örneğin eğitimi ya da arkasında ailesi olmayanlar, zorla evlendirilenler, çocuklarıyla terkedilenler, daha bir çok ezilen kadın...