herkes yaptığını çekmeli mi....

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve zeko tarafından 30 Aralık 2008 başlatılmıştır.

30 Aralık 2008
    Konu Sahibi : zeko
  1. zeko

zeko umut €tm€k h€rş€yd1r..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    belki aranızda bilenler vardır köyden eşimin anne babası bide dedesi geldi... eşimin ailesiylede aileme gitmeme karıştığı için sürtüşmemiz olmuştu...neyse dede zamanında eşimin ailesine çok yapmış...ne bilim dövmüş,diğer torunlarını el üstünde tutup bunları ezmiş,hamile kömür falan taşıttırmış...neyse geçenlerde dedeyle görümceme gittik.herkes dedeye karşı alakasız yedi yabancı bile daha çok arayıp soruyo dedim...onlarda o zamanında anama ne çok çetirdi biz yine sorduk elimizden geleni yaptık diye kendilerini korudular...kızı neden bakmıyo dediler kızı hem dul hemde iki büyük kızı var hani yaşlı ya daha rahat eder diye...nolcak kalsın bende dedim....zaten balgam çıkarıyo diye halam ona bağırıyodur dedi...halama gitsin dedemin kafasına girer gönderir dedi...yalnız napcakki eşi ölmüş evde başka kimse yok kapısını çalan pek kalmamış ayrıca halaya sinir oldum...dün işten geldim baktım dede yok anahtarıda bırakmış...eşim dediki dedem artık ordan köye gider gelmez dedi....ay bi zoruma gitti ağla ağla çok üzüldüm ya...eşimde beni sakinleştirmeye çalıştı...bide eğer oğlunuz olursa adına Bedirhan koyun dedi ya vasiyet eder gibi sanki bi daha göremicekmişim gibi yüreğime oturdu...çok seviyorum onu keşke eşimin anasıyla babasıda azcık onun şimdiki haline çekselerdi...yani diyeceğim o ki zamanında ne yapmış olursa olsun yaşlı her işini görebilen tek isteğinin yanında insan olması olan birine zamanında yaptıklarını çektirmek ne kadar doğru....gerçi eşimin ailesinin bişey yaptığı yok ama kızı eğer doğruysa bağırması,diğer gelinin evini açmaması na kadar doğru...hemde kısa süreliğine ziyarete gelmiş...sizce...

2. 30 Aralık 2008
  3. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

evet herkes yaptığını bir gün çeker ama,
    ilahi adaletlee,bu rabbimin ilahi adaleti,
    biz kullar neyiz ki kimizkii,
    yaptı diye ona ceza vericek:nazar:
    cezasını rabbim vermişse kii bunu kimse bilemez,
    biz herzaman büyüklerimize atalarımıza destek ve yardımcı olmalıyız,
    senin yerinde olsaydım bende aynını yapardım arkadaşım:nazar:

4. 30 Aralık 2008
  5. zeko

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    zaten bi güleryüz gösteriyorum çalıştığım için ona fazla bişey yapamıyorum...demekki aradığı oki en çok beni seviyor...köye gitmeden namım gitmiş o kadar yani...

6. 30 Aralık 2008
  7. zeko

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ailesineymiş eziyeti o da çok çekmiş ama neyi varsa yemiş eşimin amcaları...hayırsız çıkmışlar... çevresine öyle çok yardımı dokunmuşki ama yetim bakmış onlara ev yaptırmış,çoğu insanın yardımına koşmuş elinde olduğu müddetçe hep vermiş yani...

8. 30 Aralık 2008
  9. gulbeyaz_31

gulbeyaz_31 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    113
    sonuçta mutlaka insanlar ettiklerini buluolar bu dünyada ya da diğer dünyada ama biz yinede büyüklerimize olağan saygıyı göstermeliyiz bence belki yaptığının karşılığını bulacaktır ama varsın benden bulmasın bu da benm düşüncem.:kahve:

10. 30 Aralık 2008
  11. tinkimi

tinkimi meleğim ünüversiteli:):) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    çekiliyor zeko
    bak extereme arkadaşımız ne güzel yazmış
    noktası virgülüne katılıyorum
    o kadar canımı yakan içimi acıtan insan olduki
    hiç birine beddua etmedim etmemde asla
    ama yüce rabbim bana gösteriyor
    görebiliyorum bazı şeyleri eden buluyor

evet dedeniz için çok üzüldüm sonunda yaşlıdır zamanında ne yapmışsa yapmış bakıma ihtiyacı var hep şunu düşündüm ben bakmayanlar için
    acaba birgün kendileride yaşlanıcak bunu hiç düşünmüyorlarmı :çok üzgünüm:

12. 30 Aralık 2008
  13. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    bedirhan benimde kardeşimin adışutarafagitti
    eden bulur,yapan çeker.mantıken çekmelide.
    ama cezayı vermek biz kulların haddine değil.
    cezayıda,mükafatıda veren,verecek olan Allah'tır bana göre.
    elimize düşene ne olursa olsun bakmak,geçmişte yapılanları unutmak zorundayız.en azından Allah rızası için elimizden geleni yapmalıyız.
    işlediğimiz bir sürü suç için öteki dünyada Allah'tan af dileyeceksek,bizde bu dünyada affetmesini bilmeliyiz.

14. 30 Aralık 2008
  15. jelibonbon

jelibonbon kötüyüm ben kötüyümm:( Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben yaşlılara hiç kıyamam.onlar çocuk gibi olurlar.yazık yaa.

16. 30 Aralık 2008
  17. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ya kusura bakmada böyle zalim birine bende bakmazdım herhalde
    hak etmediğini düşünürdüm
    iyilik yap denize at demişler ya , kıymetini bilmiyor böyle insanlar
    bende gördüğüm için diyorum
    ama insanlık adına yapılıyorsa bişi diyemem

18. 30 Aralık 2008
  19. zeko

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    doğru eden bulur ama dede de onlar yüzünden çok çekmiş...tüm variyetini yiğen evlatlar,biri hapiste diğeri bir türlü huzur bulamamış...bi eşimin babası işte etkisiz eleman ne karı ne zararı oldu diyo dedem...o da bunları çekmiş,eşinin acısını görmüş...oturdukları evi bile dede onlara vermiş kimin kapısını kime açmıyorlar...yenge akşama bize gel baba demiş adam kaç sefer kapısını çaldı açan yok... hadi acil bişey oldu desen sonradan insan haber verir dimi...bilmiyorum bence bu cezalandırmak değil insanlıktan çıkmak...onlarıda anlamaya çalışıyorum ama olmuyo hep suçlu duruyolar gözümde... birazda bunun için fikirlerinizi almak istedim...bizde yaşlanıcaz bize yapılmasını istemediğimizi bizde yapmamalıyız bence...