Herkese alınganlık

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve sekerkiz tarafından 11 Ocak 2010 başlatılmıştır.

11 Ocak 2010
    Konu Sahibi : sekerkiz
  1. sekerkiz

sekerkiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    doktor hanım ben şu sanl ortamda bile çok alıngan lluyorm benimle ilgilenmeynler ecev vermeyenlere eleştirenlere alınıyorum.daha sonra akldıramdığım içinağlıyorum ve sinirleniyorum bu durum nedir? hayatımı çok kötüetkiliyo bu durum arkadaşlıklarımı etkiliyo yardımcı olursanızsevinirim

2. 12 Ocak 2010
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Şekerkız, bu durumunuzun sebeplerini ve seyrini bilmeden teşhis koymak mümkün olmaz.
    Ama bu kadar çabuk alınıyorsanız, bir özgüven sıkıntınız olduğu düşünülür ilk etapta.
    Bu kadar hassas olmak yaşamı çok zorlaştırır.
    Size önerim yakınınızda bulunan bir meslektaşıma başvurarak bir süre psikoterapi görmeniz olacaktır.

4. 12 Ocak 2010
  5. sekerkiz

sekerkiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    doktora gidiyorum zaten meltem haNIM.KENDıMı ANLATAN Bı YAZIYLA GELDEMıŞTı BıR AY SONRA YAZIMI OKUDUKTAN SONRA ıLA. DEĞıŞTıRMEYı DÜŞÜNMÜŞ DOKTOR TEKRAR KONTROLE GıDECEM.ÖZGÜVENSIKINTIIS KESıNLıKLE VAR MELTEM HANIM ARTI SOSYAL FOBı KORKULAR KAYGILAR VB.

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Ocak 2010
  6. 13 Ocak 2010
  7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Şekerkız, şikayetleriniz için destek alıyor olmanıza çok sevindim. Doktorunuz sizi mutlak psikoterapiye de yönlendirecektir.
    Kendinize iyi bakı

8. 13 Ocak 2010
  9. sekerkiz

sekerkiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    doktor hanım süper bi haberim var çok sevinçliyim ya burdaki herkes sorunluusn doktora git diyodu gitim .doktor ilk olarakzedprex ve tegretol vermişti.dahah sonra benden kendime dair bi yazı istemişti olumlu olumsuz her yöönümü hayatıma dair bi yazı istemişti.tam 36 sayfasürdü.3 gün sonra geri açğırdı doktor ilaçlarını değiştirecem sandıımdan çokdahah iyiisn.bir insan anncak bu kadar güzel kendini anlatabilir dedi sana hasta biledemiyorum dedi. panik bozukluk varmış sanırım .aileninnyetiştirme tarzıyla ilgili ufak problemlerin var dedi.önemli bi sorunun yok dedi ve ilaçlar değişti.kendimi çok iyi hissediyorum..artı psikoterapimidedoktor uyguluo süperim .tşkrler:1rolleyes:

10. 13 Ocak 2010
  11. sekerkiz

sekerkiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    doktor hanım doktor bişeyin yok ailenin yetiştirme tarzı ve onun dışında ufak problemlerin var dedi amma teşhiste panik bozukluk yazmış bana bunu söylemedi doktor neden acaba? panik bozukluk panik atakla aynımıdır? ve ne anlama gelir

12. 13 Ocak 2010
  13. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Çok sevindim sizin için Şekerkız

14. 13 Ocak 2010
  15. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Panik atak, panik bozuklukta oluşan kaygıların atak halinde kendisini göstermesidir.
    Doktorunuzun teşhisi size niye söylemediğini bilemiyorum.
    ılaçlarınızı kullanmaya başlamışsınız, psikoterapi de alacaksınız.
    HEr şey yoluna girecektir.

16. 15 Ocak 2010
  17. sekerkiz

sekerkiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    doktor hanım doktor teşhis kısmına panik bozukluk ,psikoz ve uyku apnesi yazmış ancak bana önemli bi sorunum oladığını söylemişti.kendisini aradım dahha sonra teşhise panik bozukluk fallamn yazmışsınız amma bana önmeli bişeyim olmadığını söylediniz dedim.
    doktor teşhise öyle yazmam gerektiği için yazdım amam benim neyim var derseniz genel olarak anksiyete bozukluğu diyebiliriz dedi şu an için tam bişey söylemmem mümkün değil dedi ben pek bişey anlamadım açıkçası siz yardımcı olabilirmisiniz ?acabba beni rahatlatmak içinmi tam teşhiis söylemiyo doktor ?ilaçlarımı özelden atmıştım size

18. 17 Ocak 2010
  19. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Özel mesaj ile de sormuşsunuz sorunuzu, cevapladım.