Herkesin anlayacağı dilden kıl sorunu ve hangi tip lazer veya sistemle giderilmesi

Konusu 'Lazer Epilasyon' forumundadır ve NURAYYILDIZ tarafından 17 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  17 Ekim 2010
  Konu Sahibi : NURAYYILDIZ
 1. NURAYYILDIZ

  NURAYYILDIZ Yeni Üye Üye

  Katılım:
  18 Haziran 2010
  Mesajlar:
  109
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Bayanlar İçin Epilasyon
  Hormon Bozukluğu Olanlar
  Adetleriniz düzensiz ise, adetleriniz geç yada hiç olmuyorsa, yüzde çene altında, bıyık bölgesinde yada yanaklarda sakal tarzında kıllanmanız varsa buna ek olarak göğüsde, göbek üstünde yada bikini bölgesinden göbeğe doğru yayılan kıllanma artışınız varsa, üstelik kilo artışı da bu şikayetlerinize ekleniyorsa hormonal bozukluğunuz söz konusu olabilir. Öncelikle de yumurtalık kökenli (polikistik over sendromu gibi) bir sorununuz olabilir.
  Bu durumda kombine bir tedavi önerilir. Bir dermatolog aracılığı ile hormon düzenleyici bir ilaç kullanmalısınız hem de kalıcı epilasyon yöntemlerinden birini seçmelisiniz. Eğer küçük bir alanda şikayeteleriniz varsa, kısıtlı bir bütçeye sahipseniz elektroliz epilasyonu (iğneli epilasyon) tercih edebilirsiniz. Elektroliz epilasyon tercihini yaparken ucuza kaçmayın, mutlaka bir arkadaşınızın deneyiminden yararlanın. Bir yada bir kaç arkadaşınızın memnun kaldığı bir estetisyene bu işi yaptırın: Unutmayın ki elektroliz epilasyon tam bir hüner ve tecrübe işidir, uygulanan dakika fiyatları , gösterişli dekorasyonlar, ışıltılı salonlar sizi yanıltmasın,

  Lazer epilasyon hormonal bozukluğa bağlı kıllanma şikayetinin giderilmesinde, ilaç tedavisine ek olarak yada tek başına kullanılmak suretiyle etkili bir diğer yöntemdir. Seans ücretleri başlangıçta yüksek gibi gelebilir ancak toplam seans sayısı 6-8 ile sınırlı kaldığında elektroliz epilasyondan cok pahalıya gelmiyecektir.
  Buna karşılık etkinlik ve yan etki üstünlüğü dışında, daha az ağrı çekeceğinizi ve kazanacağınız zamanı da hesaba katarsanız aradaki farka değer diye düşünebilirsiniz. Hormonal bozukluğa bağlı yüz bölgesi kıllanmasında, flaş lamba/IPL tedavisinin, bazı vakalarda paradoksal kıllanma (ışın uygulanan bölgelerde kıllar azalırken uygulanmayan komşu bölgelerde kıllanma görülmesi) artışı yapabileceği bildirildiğinden, bir kaç seans sonunda ışın uygulanmayan bölgelerde kıllanma görülürse ipl yerine lazer epilasyonla devam edilmelidir.
  Gebelikden sonra artan kıllanma durumu da bayanların en sık tedavi arayışı içine girdikleri dönemdir. Bu da hormonal bir bozukluk sonucu gelişir ancak geçici bir durumdur. Yine de kılların tamamen dökülmesi aylar hatta yıllar alabilir. Emziren annelere kimyasal tüy dökücü kremler önerilmemektedir. Ancak lazer epilasyon yaptırmalarında hiçbir sakınca yoktur. Gebelerde lazer kullanımı ile ilgili olarak şu ana kadar yapılmış bir çalışma olmadığından, teorik olarak bir zararı olmadığı bilinmesine rağmen lazer tedavileri gebelere önerilmez.
  Genetik Yada Yapısal Kıllanma Sorunu Olanlar
  Kıllanma sorunu ağırlıklı olarak bu grubta yaşanmaktadır. Bu gruba giren olgularda kıllanma, daha çok vucut alanlarında, bacaklarda, kollarda, göbekde ve göğüsde rastlanır. Yüz bölgesinde daha az rahatsız edici boyutdadır. Genellikle ailevi bir özellik gösterir. Kişi ergenlik çağından itibaren sürekli bu kıl sorunu ile yaşar sonradan ortaya çıkan bir durum değildir.
  Bu grupta da kıldan arınmak için yine kalıcı ve geçici yöntemler geçerlidir. Geçici yöntemler herkes için aynı özellik taşıdığından kalıcı yöntemlerin seçimi üzerinde durmak gerekir.

  Eğer cilt renginiz açık ise yani tipik bir Kuzey Avrupalı kadar beyaz bir cildiniz varsa yada ilk güneşe çıktığınızda ıstakoz gibi kızarıyorsanız ve de koyu renk kıllarınız varsa lazer epilasyon için çok şanlısınız demektir. Bu durumda her model lazer epilasyon ve IPL epilasyondan fayda görebilirsiniz. Ancak lazer yada IPL ye en uygun aday olmanız bu işlemin %100 sonuç vereceği anlamına gelmesin en ideal koşullarda bile 6 ay sonra kıllarınızdan ancak %70 oranında kurtulabilirsiniz, neyse ki geriye kalan kılların rengi acılmış ve kıldan çok ayva tüyüne dönmüş olacağından fazla sorun çıkartmayacaktır.
  Ten renginiz buğday yada daha koyu ise IPL/plash lamp epilasyon sistemlerini tercih etmek daha uygun olabilir. Ruby ve alexandrite lazerler ile koyu tenlerde yan etki daha fazla, etkinlik daha düşüktür.
  Ten renginiz oldukça koyu ise tipik olarak Arap yada Akdeniz ırkı cilt yapısına sahipseniz Nd Yag Lazer yada elektroliz epilasyon sizin için en uygun epilasyon yöntemi olacaktır.
  Batık kıllarda yani kıl gövdesinin deri içinde kıvrılıp dönmesi sonucu deri içinde kalması nedeniyle oluşan ve yabancı cisim etkisi ile ciltte kızarma,kabarma ve sivilcemsi görünümle karakterize cilt bozukluğu olanlarda da lazer epilasyon tek tercih edilecek tedavi yöntemi olarak değerlendirilmektedir.
  Keloid denen aşırı nedbe dokusu oluşturan bir cilt yapınız varsa, sedef hastalığı, siğil, kıllı kahverengi benleriniz, cilt üstünde iyileşmeyen kabuklanmalar( keratoz), uçuk, akne yada renk bozukluğu ile giden cilt hastalıklarınız varsa hangi yöntemle epilasyon yaptıracağınıza bir dermatoloğa danışarak karar verin
  Sevgi ile kalın:nazar: