Herkeze selamlar.

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve MerAlCik tarafından 12 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Şubat 2010
    Konu Sahibi : MerAlCik
  1. MerAlCik

MerAlCik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza.36 yaşındayım 17 yıllık evliyim bizimde çocuğumuz olmuyor.tüp bebek denedik 02 08 2009 tarihinde hamilelik oluştu lakin 6 haftalıkken düşükle sonuçlandı sorun eşimin sperminin düşük olması.eşim 2000 yılında varikosel ameliyatı oldu ama sonuç değişmedi 2005 yılında yapılan sperm testinde sonuç Şiddetli oligoastenospermi teşhisi konuldu.2009 yılında tüp bebek yaptırdığımızda eşim normal mastürbasyon yoluyla verdiği sperm testinin sonucu şöyle ,LAM LAMEL ARASINDA BAKILDI NADİR ALANLARDA İMMOTİL,ÇOK NADİR ALANLARDA MOTİL SPERM GÖRÜLDÜ yazıyor başkada yazan bir şey yok ama mastürbasyon yoluyla verdigi spermden alınan canlı spermlerle benden alınan 5 tane yumurtaya işlem yapıldı 3 tanesi tutmuş ve 3 ünüde transfer ettiler gebelik oluştu dedim ya 6 haftalıkken düşükle sonuçlandı.Şimdi ögrenmek istediğim nadir İMMOTİL,çok nadir MOTİL sperm görüldü ne demek.Doktorun tavsiyesi olmadan ZİNCO kullanmaya başladık bu gün çinko eksikliği olablirmi düşüncesiyle dogru bir davranışmı.Doktor tavsiyesi ilede 2 aydır KLONEN,EVİCAP,kullanıyoruz ve 1 aydır keçi boynuzu kürü kullanıyoruz,bunun yanında sabah ve akşam yatarken keçi boynuzu pekmezine zencefil katıp içiriyorum agır gelirmi:Biliyorum uzun yazdım okuyan arkadaşım sıkılacaktır lakin kime nereye yazdımsa bir türlü cevap alamadım.Yardımlarınıza ihtiyacım var yardım edin lütfen.şimdiden teşekkür ederim.

2. 13 Şubat 2010
  3. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bizim sorunumuzda başlarda öyleydi. sorularını şöyle açıklayayım. motil hareketli immotil hareketsiz demek. nadir alanlarda hareketsiz sperm var ama bu spermlerin yumurtayı dölleme olasılıkları zayıf. çok nadir alanlarda motil denmiş. yani hareketli sperm var ama çok nadir. ileride çıkmama riski de var bunu aklından çıkarmamalısın. bana sorarsan eşin ara ara örnek verip çıkan spermleri dondurun. en aazından kendinizi garantiye alırsınız. sennin yaşını da göz önüne alıp tüp bebekten başka tedavinin sizde zor olduğunu söyleyebilirim. şu anda çabalarınız yumurta toplama gününde kaliteli sperm çıkartmaya yönelik olmalı. yaptığın işlemler doğru yalnız klomene dikkat diyorum. çünkü klomen bazı erkeklerde ters tepebiliyor. biz de öyle oldu. maddi durumunuzu bilmiyorum ama proxeed plus diye bir ilaç var aylık kullanımı 220 bin tutuyor. onu da kullanabilirsin. vitaminlerden oluşan bir ilaç ve yan etkisi yok. eşin e vitamini ihmal etmesin. o da önemli. ama en önemli şey stresten uzak durmak. stres işini çözerseniz ilaçlara bile gerek kalmaz. rabbim yolunu açık etsin.

4. 11 Ağustos 2010
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.