Hero Baby 1 Biberon Mamas kullananlar

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve mirisa tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : mirisa
  1. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    a.s.slm kızlar
    bebeğim 1,5 aylık aptamil 1 kullanıyorum fakat aptamilin kof şişmanlık yaptığını biliyorum yani yeğenim hep aptamille beslendi doğumdan itibaren çocuk 9 aylık aşırı şişman ama sanki şiş şişmanlık bu gözle ayırt edilebiliyor ben bebeğime anne sütü veriyorum fakat bazen sütüm yetmiyor gerek olursa mama kullanıyorum sorum şu ben aptamil kullanmak istemiyorum hero baby 1 gördüm henüz almadım kullananlar varmı memnunmusunuz hazmı kolaymı bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlarım şimdiden teşekkürler..
  2. 30 Temmuz 2009
  3. minnosh

minnosh Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğin damak tadına göre... beninki ülkeri hiç sevmedi ve yemedi.. aptamil kullandım. ama mamayı ölçülü ve dikkatli verirsen kof şişmanlık yapmaz.. benim bebeğim normal kiloda devam etti.. aşırı kilosu yok.
  4. 31 Temmuz 2009
  5. BeyazBulut

BeyazBulut zamanı gelince... Pro Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    yerse ver canım bebeğine bağlı bu
    biz aptamili yedriremedik istemedi
    bebelac yiyor
  6. 31 Temmuz 2009
  7. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    48
    Beyazbulut ve minnosha katılıyorum, mama olayını tamamen bebek belirliyor. Bana kalsa sma ya da aptamil kullanmak isterdim, içeriklerinden dolayı ama sma kabız yaptı, aptamil de alerji, dolayısıyla ikisini de kullanamadık. Şimdi bebelac kullanıyoruz, herhangi bir sorun yok. Ama minnosh arkadaşımızın dediği gibi mama doğru ölçülerde ve aralıklarda verilirse şişmanlatacağını sanmıyorum, hele kof şişmanlık hiç olmaz. Kof şişmanlığı pirinç unu gibi gıdalar yapıyor, mamalar özel formüllerle ve anne sütüne benzer hazırlandığı için böyle bir riski yok.
  8. 31 Temmuz 2009
  9. mirisa

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım sakroz içermiyor yazıyor ama içeriyor sakroz olmazsa anne sütüne yakın o mayhoş tatlılığı asla veremezler içerdiği laktoz ,sakroz gibi maddelerde kofluğa yol açıyor gözümle gördüm hatta fabrikasındada nasıl üretildiklerini iyi biliyorum esasında ben evime bile sokmam ama mecburiyetten dolayı hepimiz kullanıyoruz bakma.hatta internette kısa bir tur sonucu bunu öğrenebilirsin
  10. 31 Temmuz 2009
  11. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    48
    Benim kof kilodan kastım ya da anladığım hiçbir besin değeri olmadan şişmanlatmak anlamına geliyor. Yine aynı şeyi savunuyorum, mamalar için bu sözkonusu olamaz çünkü içeriğindeki protein, vitamin ve mineraller ona göre ayarlanıyor, bu bahsettiğim değerler de pirinç unu gibi maddelerde olmadığı için kof kiloyu onlar yapar dedim.

Laktoz dediğimiz zaten süt şekeri, sütün doğal yapısında bulunuyor, üstelik anne sütünde inek sütünden daha yüksek miktarda bulunuyor. Sakroz da içermiyor diye yazıyorsa içermiyor olmalı, çünkü aksini ispat ettiğiniz anda o mama firmasının kapatılması gerekir diye düşünüyorum...
  12. 31 Temmuz 2009
  13. mirisa

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu konuyu hero baby kullananlar olarak açmıştım ama bilmiş çok ...teşekkürler kızlar özelden yazacağım
  14. 31 Temmuz 2009
  15. Hera

Hera Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    üretim aşamalarını göz önüne alırsak ekmek bile yemememiz lazım. sadece mamayla beslenen çocuklar var öyle olsa onların yerınden kıpırdamaması lazımdı.

ayrıca uslubunuz çok ters buraya bır konu acıyorsanız herkes istediğini yazabilir. bilmiş çok falan. madem bilmişlerin cevaplarını begenmıyorsanız konu açmayın insanları da mesgul etmeyın.
  16. 31 Temmuz 2009
  17. BeyazBulut

BeyazBulut zamanı gelince... Pro Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    evet bencede herkes yardımcı olmak için yazıyor
  18. 31 Temmuz 2009
  19. mirisa

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman gerçekten bilenler konuşsun herkez bilimsel açıklamalar yapıyor herkez gerçekten biliyormu?ayrıca ben mamadan kof olan çocuğu gözümle gördüm gözümemi inanım söylenenemi..sonuçta herkezi kof yapmayabilir ama ben bunu sordum herkez yardım etmeye çalışıyorsa adabıyla yapsın ..ok.. ayrıca yardım etmeyi mesguliyet olarak görenler madem o zaman sizde mesgul olayın bayan yazmayın ne gereği varki yazdınız o zaman sizi ilgilendiren bu konuda yokmuş yormasaydınız kendinizi.ok