Herpes tip 2 geçiren var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve hpdstk tarafından 27 Haziran 2009 başlatılmıştır.

27 Haziran 2009
    Konu Sahibi : hpdstk
  1. hpdstk

hpdstk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    28 yaşındayım ve 11 haftalık hamileyim.16 yaşında genital herpes geçirdim(vajinada uçuk gibi birşey) ve normal doğum yapmamam söylendi.fakat şimdi doktorum doğum sırasında aktifleşmez ise normal doğum yapabileceğimi,aktifleşirse sezeryana alacağını söyledi.benim de kafam karıştı.normal doğum yapmak isterim fakat kanaldan geçerken bu hastalığın bebeğime geçme riski var bu yüzden korkuyorum.bu durumu yaşayanlar ya da doktoruna sorup bilgi alanlar benimle paylaşırsa çok sevinirim teşekkürler...

2. 27 Haziran 2009
  3. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.064
    Ödül Puanları:
    463
    bence riske atma derim. sonuçta bu önemli ve bebeğini etkileyecek bir durum. tabi doktorunun dedikleri de önemli ama önemli olan normal sezeryan değil ki sağlıklı olarak doğması. gerçi daha hamileliğinin çok başındasın bence bunları düşünme hamileliğinin tadını çıkart, nasıl olsa birkaç ay sonra bunları düşünmek için çok zamanın olucak yerimseniben

4. 27 Haziran 2009
  5. hpdstk

hpdstk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilgin için tşk ederim haklısın çok zamanım olacak ama şimdiden bazı şeyleri netleştirip psikolojik olarak kendimi hazırlamak istiyorum :) sonuçta yıllardır kandırıldığımı düşünüyorum:)

6. 27 Haziran 2009
  7. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.064
    Ödül Puanları:
    463
    endişelerini doktorunla konuş ama dediğim gibi bu riske atılacak bir durum değil. yani doktorun "birşey yok" dese bile mesele içinin ne kadar rahat edeceği. ben 5 hafta sonra 2. sezeryanımı olucam inşallah, sağlıklı doğsunlar da şekil çok da önemli dğeil bence yerimseniben

8. 28 Haziran 2009
  9. hpdstk

hpdstk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sorun da bu zaten dr normal doğum yapabilirsin aktifleşirse sezeryana alırız dedi ve benim kafam karıştı iki iki neden iş yapayım ve bebeğimi riske atayım değil mi?senin adına çok sevindim şimdiden bebeğin hayırlı olsun.bana ilk sezeryanını ve daha sonra da 2. sezeryanını ayrıntılı anlatırsan sevinirim çünkü sezeryandan da korkuyorum :):):)

10. 28 Haziran 2009
  11. pretty_angel

pretty_angel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Nasıl kaptın arkadaşım bu virüsü? Allah yardımcın olsun.

12. 29 Haziran 2009
  13. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım tam olarak senin dediğin mi bilemem ama daha önce bir arkadaşımız benzeri bir konu açmıştı ve o uçuğun bebeğin gözüne yada ses tellerine zarar verebileceğine dair bilgiler yazmıştı onun için kendiside sezeryan yaptıracaktı

14. 1 Temmuz 2009
  15. magicmushroom

magicmushroom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bir hafta önce vajinamda kabarcıkalr şikayetiyle doktora gittim. doktor klasik bir mantar görüntüsü olduğunu söyledi. tavazol krem bir filit birde tek kullanımlık antibiyotik verdi.ertesi gün aradı doktorum kontrol için acılarımın çok arttığını söyledm emla kullanabileceğimi söyledi.birkaçgün sonra smear sonuçlırm geldi ve herpes tip 2 olduğumu öğrendim. erkek arkadaşımın haberi yokmuş hastalığından ikimizde şok içindeyiz.ve benim durumum gittikçe kötüleşiyiyor. zovirax krem ve asiviral tablet kullanıyourm.evden çıkamıyourm neredeyse. dün erkek arkdaşım için bir ürologa gittik.test yapmaya gerek duymadı. çok sık rastlanan bir hastalıkmış ama yinede rhim kanseri riski herzamna olabilirmiş.ilişkimiz çok yeni. ona çok kızıyorum ama öyle perişan ki birşeyde diyemiyorum.elinden birşey gelmemesi ve buna sebep olması yıktı onu.şimdi nasıl bir yol izleyeceğimi gerçekten bilmiyorum.bundan sonra içinde öyle ama ilk önce şu acılarımın dinmesi gerekli.:KK43: bu hastalıkla uğraşan birilerndne bilgi ve tavsiyeye çok ihtiyacım var.

16. 1 Temmuz 2009
  17. hpdstk

hpdstk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım korkma ve sakin ol evet bu hastalık bulaşıcı ama eşler arasında ve anne bebek arasında.aldığın ilaç zovirax çok iyidir kullanınca faydasını göreceksin acılarını tahmin ediyorum ama dayanmalısın.ben bu hastalığı geçirdiğimde 14-15 yaşındaydım ve ilişkiye girmemiştim haliyle :) aslında bu virüs hepimizin vücüdunda var ama herzaman aktif değil.aşırı stres aşırı soğuk algınlığı aşırı üzüntü ve sıkıntı durumlarında yani vücut direncini yitirdiği zaman atağa kalkıyor ve cinsel ilişki ile de bulaşıyor senden eşine ya da eşinden sana.önemli olan ilişkilerinde prezervatif kullanıp genital bölgeni çok temiz ve kuru tutman.ben hala evim dışında hiçbir yerde wc kullanamıyorum.erkek arkadaşının da bir suçu yok bilemezdi o yüzden ona kızma eminim çok üzgündür.o güzel yüzünü de asma boşuna çok korkunç bir olay değil yahu ameliyata girersen ve bebek doğurursan bunu mutlaka dr ile paylaşmalı ve çevrene de söylemelisin doğumun sezeryan olmalı.ben yaklaşık 3 aylık hamileyim ve kısmetse bebişimi sezeryanla dünyaya getireceğim çünkü onun da bu acıları yaşamasını istemem.dr normal doğum yapabilirsin aktifleşirse sezeryan dedi ama riske atamıyorum.senin de aklında bulunsun ve için rahat olsun bak bana çok şükür 14-15 yıldır bir daha birşay olmadı ama ok dikkat ettim.

18. 1 Temmuz 2009
  19. hpdstk

hpdstk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    walla ben kapmadım hepimizde var olan bir virüs :) kiminin dudağında çıkıyor benim de körün gözü oramda çıktı.çok şükür allah yardım etti ama kimsenin bunu yaşamasını istemem gerçekten cok can yakıyor ben bilincimi bile kaybettim çünkü yanlış teşhis koyuldu :) o zamanlar herpesin ilacı da tr de yok yurt dışından bulup getirttik ve kurtuldum.herkesler dikkat etsin