Herşey yasak olur mu?dr'um çok şeyi yasakladi.peki size?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve BASAK0402 tarafından 16 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : BASAK0402
  1. BASAK0402

BASAK0402 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kizlar ya dr bana başta şeker olmak üzere, salam sucuk sosis,çiğköfte(hadi bunu anladik çiğ et bakteri üretir) çökelek hariç tüm peynirler,colayida anladik,meyve suyu,aklima geldikçe yazarim. Lütfen cvp yazin herkesemi böyle yiyecek bişey bulamiyorum ve çok kilo aliyormuşum boyum 1.70 kilom 50 idi şimdi 10+3 günlüğüz 54 kilo olduk anormal mi?

2. 16 Temmuz 2008
  3. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    sanırım doktorun haklı, gerçi bana yasaklamadı ama ben zaten senin o bahsettiklerini yemiyorum. Ya da içmiyorum. Çünkü bu bahsettiklerinin hangi koşullarda üretildikleri belli değil ve sağlığa hiç bir faydası yok, aksine baharatlı oldukları için (mide bulantısı ve kilo yapar )ya da hayvanın neresinden yapıldıkları belli olmadığı için doktor yasaklamıştır. ben 9. haftamdayım daha 1 kilo aldım, sen 4 kilo almışsın. Ama hiiçç dert etme, normaldede çok zayıfmışsın, zayıfların daha çok kilo aldığını duymuştum, ama biraz kendini kontrol etmende fayda var, abur cubur deği de meyve vb. gibi sağlıklı ve bebeğine faydalı yiyeceklere yönel bence. Sıkıntı edrt etme kiloları verilir yeter ki bebeğimiz sağlıklı doğsun..

4. 16 Temmuz 2008
  5. Sheeda

Sheeda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    salam sucuk sosis çiğ olarak kesinlikle yasak , pişmişinide yemiyorum çünkü çok fazla koruyucu içeriyomuş.. Doğumdan sonra ilk işim karışık pizza yemek olacak :) Çiğ köfte evet bana da yasak şeker ve peynir konusunda doktorum hiç bişey demedi peyniri sadece açıktan almıyoruz kapalı ,marka peynirler alıyoruz. Meyve suyu evde kendin sıkarsan sorun yok içebilirsin. Konserve de yasaklılar arasında. Hatta ben cornflakes tarzı şeyleri sordum yeme dedi. Sağlıklı ve doğal beslenmen gerekiyor..

Kilona gelince bazı doktorlar kilo takıntılı oluyolar , benim doktorum emnim sana şöyle derdi, zayıf başladığın için sorun yok kilon, gayet iyi :)) Benim boyum 1,63 ve 53 kiloyla hamile kaldım , 3,5 aylık hamileyim 4 kilo aldım hiç sorun etmiyor...

6. 16 Temmuz 2008
  7. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    slm canım öncelikle hayırlı olsun bebiş bizde bugün 25 haftalık olduk çok şükür iyi ve rahat bir hamilelik yaşıyorum.doktorum bana hiçbirşey için yasak demedi ben ilk hamile olduğum dönemlerde sucuk muştum oda sık olmamakla beraber haftada bir veya 15 günde 1 kez iyice pişmiş olarak o da nefsini körlemek adına yiyebilirsin demişti.ama peynir için hiçbirşey demedi ben zaten ilk günümden itibaren acayip peynir tüketiyorum.kilo konusuna gelince evet epey zayıfmışsın ama ilk aylarda kontrollü gitmek senin açından iyi olacaktır diye söylemiştir doktorun.benimkide zayıfım diye kızıyor:))bende 25 haftada 3 kilo aldım 62 kilo ile hamile kaldım şimdi 65 oldum bu hafta kontrolümüz var şeker yüklenesi olacak bakalım nasıl bulacak oğluşumla beni:))sizi kocaman öpüyoruz teyzeleriiiiiiiiiiiiiiiiiii a.s.

8. 16 Temmuz 2008
  9. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    herşeyi anladım da peyniri anlayamadım , senin süt ürünlerine alerjin falan mı var?? peynir nasıl yasaklanır yaaa , diğer saydıkların içindeki katkı maddeleri sebebiyle zaten hamile olalım olmayalım sağlıklı beslenen hiçbir insanın yememesi gereken şeyler ( salam,sosis,çiğ köfte,hazır meyva suları vb.) ancak peynir konusuna taktım ben kafayı , vücudun şu dönemde kalsiyuma ihtiycaı var , bebeğin kendi kemik oluşumu için vücudundan tüm kalsiyumu alıyor , senin de bol bol süt , ayran,peynir,yoğurtla kalsiyum ihtiyacını tamamlaman lazım , valla sinir oldum peynir işine..

10. 16 Temmuz 2008
  11. Sheeda

Sheeda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Böyle bir yazı buldum sanırım bu yüzden peynir alırken güvenilir bir marka olmasına dikkat etmemiz gerekiyor

"Çiğ sütten yapılan peynir, ısıl işlem ile pastörize edilmeyecekse yüzde 14-15'lik uygun salamura (tuz) konsantrasyonunda, soğuk hava depolarında, 4 derece sıcaklıkta en az 90 gün muhafaza edilmelidir. Aksi halde, mikroorganizma yükü fazla olan çiğ sütten yapılan peynirler, hamilelerde düşük riskini artırır."

12. 16 Temmuz 2008
  13. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Kizlar ben etsiz çiğ köfte yedim geçenlerde ne yani budami zararli şimdi neticede içinde et yok .hatta geçenlerde canim çok işkembe çorbasi istedi doktorumda iyi pişmiş bir yerde birazcik yiyebilirsin dedi .bende yedim .bence bu kadar dikkat etmemek lazim sakinan göze çöp batarmiş .canımız istiyo teyzeleri napalımm özendireyim mi bebeğimi.

Son düzenleme: 16 Temmuz 2008
  14. 16 Temmuz 2008
  15. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    haaaaaaa bide hamileliğimin ilk haftalrında ekmek arrası çiğ sucuk bile yemiştim. amam toxsplazmatestm gayet iyi çıktı.

16. 16 Temmuz 2008
  17. Sheeda

Sheeda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Etsiz çiğköfteden bişey olmaz.... sakınılan göze çöp batar di mi? hemen kendime pizza söylicemm :teytey:

18. 16 Temmuz 2008
  19. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    söyle tabi ben onuda yedim spariş verirken iyi pişsinde zaten üstüne ne kadar salam sosis koyuyolarki koysalar bile zar gibi incecik doğruyolar.o da fırının sıcaklığında pişmiş oluyozaten sana çiğ gibi gelirsede ayıklar üstünden olur biter şekerim bu kadar kasmaya gerek yokkk.olucağı varsada sen nekadar dikkat edersen ettt olur zaten herşey allahtan unutmayalım lütfenn.